Land Serwis

Światowy debiut Skody Karoq

W Sztokholmie miała miejsce statyczna prezentacja Škody Karoq - nowego, kompaktowego SUV-a marki, który trafi na rynek w ostatnim kwartale 2017 roku. Samochód charakteryzuje się m.in. sporą ilością miejsca dla pasażerów, nowymi systemami wspomagającymi kierowcę, światłami LED-owymi oraz wirtualnym kokpitem. Klienci dostaną do wyboru pięć silników, z czego cztery są rynkowymi nowościami.


Auto mierzy 4382 mm długości, 1841 mm szerokości i 1605 mm wysokości, zapewniając tym samym komfortową ilość miejsca dla wszystkich pasażerów w kabinie. Długi rozstaw osi, wynoszący 2638 mm (2630 mm dla wersji z napędem na cztery koła) wpływa na stabilność prowadzenia, 4494 skoda karoq 01a oświetlenie w technologii LED nadaje Karoq nowoczesnego charakteru. Pojemność bagażnika wynosi 521 litrów i może zostać zwiększona poprzez złożenie tylnych foteli do 1630 l. Za sprawą systemu VarioFlex siedzenia można też łatwo wymontować, zamieniając SUV-a w... vana o pojemności transportowej 1810 litrów.

Oferta silnikowa obejmuje dwie jednostki benzynowe (1.0, 1.5) i trzy wysokoprężne (m.in. 1.6, 2.0). o mocy od 115 do 190 KM. Wszystkie są wyposażone w turbosprężarki i systemy start-stop, a jednocześnie spełniają normy Euro 6. Poza najmocniejszym dieslem wszystkie silniki mogą współpracować z 6-biegową skrzynią manualną lub 7-biegowym DSG. Modele 2.0 TDI są w standardzie wyposażone w napęd 4x4 oraz 7-biegową przekładnię DSG. System Driving Mode Select pozwala wybrać jeden z trybów pracy: Normal, Eco, Sport, Individual i Snow (4x4). Tryb off-roadowy w połączeniu z napędem na cztery koła pozwala Karoq skutecznie radzić sobie w trudnym terenie.

 

4492 skoda karoq 03Zgodnie z najnowszymi trendami auto oferuje wiele nowoczesnych rozwiązań „pokładowych” ( celebrity news m.in. możliwość współpracy z internetem, obsługa smartfonów), jak również systemów wspomagających kierowcę (asystenci m.in. parkowania, jazdy w korku, jazdy wzdłuż linii, martwego punktu czy bezpieczeństwa).

Kolejnych informacji na temat Skody Karoq – młodszej siostry Kodiaq – spodziewać się możemy już wkrótce. Auto trafi do sprzedaży w drugiej połowie 2017 roku.
MM


 

Poczytaj:

 • Toyota Hilux vs Volvo Truck – pojedynek na szosie
  Toyota Hilux vs Volvo Truck – pojedynek na szosie
  W sieci rekordy popularności biją filmy nagrane na rosyjskich drogach, które nierzadko budzą grozę większą niż horrory Johna Carpentera. Ale drogi w Tajlandii (podobnie jak kino azjatyckie) również mają się czym „pochwalić”. Jak myślicie, kto zwycięży w pojedynku obładowanej, ale nadal dość szybkiej Toyoty Hilux z potężnym zestawem ciężarowym Volvo? Ktoś tu komuś nadepnął na odcisk...
 • Ford Tough, czyli Ford F-150 Raptor gotowy do startu w Best in the Desert 2016
  Ford Tough, czyli Ford F-150 Raptor gotowy do startu w Best in the Desert 2016
  Z reguły opisujemy rajdówki, które rywalizują na zawodach w Polsce, ale dziś mamy okazję przyjrzeć się z bliska nowemu Fordowi F-150 Raptor przygotowanemu do startu w amerykańskiej serii Best in the Desert.
 • NeoRaid Team na terenowym Tour de France. Zobaczcie buggy Polaków
  NeoRaid Team na terenowym Tour de France. Zobaczcie buggy Polaków
  Ponad 1500 kilometrów w czasie 24 godzin zamierzają pokonać zawodnicy krakowskiego Neoraid Teamu podczas 22. edycji zawodów 24 Heures Tout Terrain de France 2014, które odbędą się w dniach 13-14 września. Polacy znani ze startów w Dakarze i licznych rajdów baja tym razem nie pojadą swoim BMW X3CC, który przygotowywany już jest do występu w styczniowym maratonie. W zamian wystartują czteronapędowym buggy, którego wypożyczą w jednym z francuskich serwisów specjalizujących się w wyścigach 24-godzinnych.
 • Jeszcze tu wrócę! Arnold Schwarzenegger w elektrycznym Hummerze H1
  Jeszcze tu wrócę! Arnold Schwarzenegger w elektrycznym Hummerze H1

  Arnold Schwarzenegger lubi duże terenówki, a jednocześnie bardzo lubi planetę, na której żyjemy. Dlatego od lat angażuje się w ruchy proekologiczne, występuje w kampaniach społecznych i zachęca do przejścia na wegetarianizm (by ograniczyć zabójczą dla klimatu masową produkcję mięsa). Aby dać przykład innym, rok temu przesiadł się do elektrycznego Mercedesa Klasy G, a niedawno odebrał kluczyki do swojego ulubionego auta – Hummera H1, który również nie zatruwa środowiska. Oba pojazdy zbudowała austriacka firma Kreisel Electric.

 • VW California XXL – luksusowy globtroter
  VW California XXL – luksusowy globtroter

  California to nazwa doskonale znana terenowym obieżyświatom. VW Transporter z podnoszonym dachem stał się ikoną dla wszystkich miłośników kampingów i dalekich wakacyjnych podróży. Teraz tę samą koncepcję niemiecki producent zastosował w nowym Crafterze, tworząc pięciogwiazdkowy hotel na kołach.

 • Między niebem a ziemią - Strefa Kurzu No Limit
  Między niebem a ziemią - Strefa Kurzu No Limit
  Co offroad i lotnictwo mają ze sobą wspólnego? Pozornie niewiele. Pozornie lotników i offroadowców dzielą tysiące metrów odległości. Pozornie, bo jest coś, co miłośników obu tych dyscyplin łączy – to pasja. Z tej pasji i przyjaźni olsztyńskiego środowiska motoryzacyjnego z Aeroklubem Warmińsko-Mazurskim zrodził się pomysł wspólnej imprezy. Imprezy, jakiej w Olsztynie jeszcze nie było.