Land Serwis

Światowy debiut Skody Karoq

W Sztokholmie miała miejsce statyczna prezentacja Škody Karoq - nowego, kompaktowego SUV-a marki, który trafi na rynek w ostatnim kwartale 2017 roku. Samochód charakteryzuje się m.in. sporą ilością miejsca dla pasażerów, nowymi systemami wspomagającymi kierowcę, światłami LED-owymi oraz wirtualnym kokpitem. Klienci dostaną do wyboru pięć silników, z czego cztery są rynkowymi nowościami.


Auto mierzy 4382 mm długości, 1841 mm szerokości i 1605 mm wysokości, zapewniając tym samym komfortową ilość miejsca dla wszystkich pasażerów w kabinie. Długi rozstaw osi, wynoszący 2638 mm (2630 mm dla wersji z napędem na cztery koła) wpływa na stabilność prowadzenia, 4494 skoda karoq 01a oświetlenie w technologii LED nadaje Karoq nowoczesnego charakteru. Pojemność bagażnika wynosi 521 litrów i może zostać zwiększona poprzez złożenie tylnych foteli do 1630 l. Za sprawą systemu VarioFlex siedzenia można też łatwo wymontować, zamieniając SUV-a w... vana o pojemności transportowej 1810 litrów.

Oferta silnikowa obejmuje dwie jednostki benzynowe (1.0, 1.5) i trzy wysokoprężne (m.in. 1.6, 2.0). o mocy od 115 do 190 KM. Wszystkie są wyposażone w turbosprężarki i systemy start-stop, a jednocześnie spełniają normy Euro 6. Poza najmocniejszym dieslem wszystkie silniki mogą współpracować z 6-biegową skrzynią manualną lub 7-biegowym DSG. Modele 2.0 TDI są w standardzie wyposażone w napęd 4x4 oraz 7-biegową przekładnię DSG. System Driving Mode Select pozwala wybrać jeden z trybów pracy: Normal, Eco, Sport, Individual i Snow (4x4). Tryb off-roadowy w połączeniu z napędem na cztery koła pozwala Karoq skutecznie radzić sobie w trudnym terenie.

 

4492 skoda karoq 03Zgodnie z najnowszymi trendami auto oferuje wiele nowoczesnych rozwiązań „pokładowych” ( celebrity news m.in. możliwość współpracy z internetem, obsługa smartfonów), jak również systemów wspomagających kierowcę (asystenci m.in. parkowania, jazdy w korku, jazdy wzdłuż linii, martwego punktu czy bezpieczeństwa).

Kolejnych informacji na temat Skody Karoq – młodszej siostry Kodiaq – spodziewać się możemy już wkrótce. Auto trafi do sprzedaży w drugiej połowie 2017 roku.
MM


 

Poczytaj:

 • Peugeot 2008 DKR na obozie treningowym przed rajdem Dakar 2015
  Peugeot 2008 DKR na obozie treningowym przed rajdem Dakar 2015
  Zaczęło się końcowe odliczanie do najbliższego rajdu Dakar. Zespół Peugeot-Total pracuje w szaleńczym tempie nad rozwojem swojej bestii – Peugeot 2008 DKR przy współudziale trzech wybitnych kierowców, w tym Cyrila Despresa, który odkrywa nowy świat doznań czterech kółek.
 • Toyota Hilux 6x6 - pickup z plusem
  Toyota Hilux 6x6 - pickup z plusem

  Choć to nie Mercedes wynalazł sześciokołową terenówkę (auta z napędem 6x6 budowane są od dawien dawna) sukces marketingowy, który osiągnął za sprawą G63 AMG 6x6, zaowocował powstaniem nowego trendu. Chwilę później Defendera 6x6 zaprezentował brytyjski tuner Kahn Design, a bułgarska firma Vromos we współpracy z beligijskim Overdrive niedawno pochwaliła się Hiluxem 6x6.

 • Sprytniejsi od Bonda. Agent 007 okradziony z 5 Range Roverów
  Sprytniejsi od Bonda. Agent 007 okradziony z 5 Range Roverów
  Zdjęcia do najnowszego filmu o przygodach agenta 007, zatytułowanego „SPECTRE”, nie rozpoczną się zgodnie z planem. Pięć samochodów przygotowanych specjalnie na potrzeby produkcji zostało skradzionych ze strzeżonego parkingu w Niemczech.
 • Ssangyong XAVL – ekonomia ponad wszystko
  Ssangyong XAVL – ekonomia ponad wszystko

  Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie SsangYong prezentuje model koncepcyjny SUV-a o nazwie XAVL (eXciting Authentic Vehicle Long). Samochód czerpie inspirację z drugiej generacji klasycznego Korando, sprzedawanego w latach 1997-2006. Dzięki siedmiu niezależnym fotelom oraz dużej przestronności XAVL pełni role typowe dla SUV-ów średniej wielkości, łącząc zdolność do jazdy terenowej z uniwersalnością i praktycznością wielofunkcyjnego MPV.

 • Czas na Velara – premiera nowego Range Rovera
  Czas na Velara – premiera nowego Range Rovera

  Range Rover Velar został zaprojektowany tak, aby wypełnić lukę między modelami RR Evoque i RR Sport. Nowy samochód Land Rovera, który właśnie został zaprezentowany w Londynie, jest nowoczesny i elegancki, i potrafi wiele zdziałać w terenie.

 • Ford Bronco 2018 – powrót legendy
  Ford Bronco 2018 – powrót legendy

  Produkcja kultowego (zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych) Forda Bronco zakończyła się równo 20 lat temu, zamykając 30-letnią historię terenówki, która doczekała się aż pięciu generacji. Gdy zniknęła z off-roadowej sceny niemal natychmiast zaczęły się pojawiać plotki o jej wskrzeszeniu, które niebawem wreszcie mogą okazać się prawdziwe.