Land Serwis

Żegnaj Mercedesie G 500 4x4²

13 Pazdziernika 2017

To już koniec niezwykłej przygody, jaką była produkcja bezkonkurencyjnego Mercedesa G 500 4x4². Bodaj najlepiej wyposażony samochód terenowy na świecie (m.in. mosty portalowe, reduktor, trzy blokady), z którym konkurować mógł tylko... Mercedes G63 AMG 6x6, będzie dostępny w sprzedaży jeszcze tylko przez dwa tygodnie. Jeśli więc macie zbywające 386 500 złotych w kieszeni (to cena wyjściowa), musicie się pospieszyć ze złożeniem zamówienia.

Przypomnijmy – produkcja seryjna Gelendy „do kwadratu” została uruchomiona w roku 2015 po tym, jak prototyp pojazdu spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem klientów na targach w Genewie Auto oferowało bowiem w wyposażeniu seryjnym wszystko, o czym marzą off-roaderzy. Dzięki zwolnicom mogło pochwalić się prześwitem 450 mm i potrafiło pokonywać brody o głębokości 1 metra. 4-litrowy silnik V8 biturbo o mocy 422 KM, blokady i reduktor stanowiły arsenał do walki z przeszkodami, których większość Mercedes nawet nie zauważał na swej drodze, biorąc je okrakiem (w porównaniu do standardowego modelu rozstaw kół w „Kwadracie” został zwiększony o 30 cm). W terenie nie przeszkadzała mu nawet spora waga, wynosząca ponad 3 tony.

Żegnamy się z G 500 4x4², wypatrując (bez większych emocji) premiery Klasy G nowej generacji, która niestety ma już korzystać z celeb gossip niezależnego zawieszenia.
MMPoczytaj:

 • Sin City Hustler – wart miliona westchnień (i dolarów)
  Sin City Hustler – wart miliona westchnień (i dolarów)

  Jeśli George Miller zdecyduje się nakręcić kolejny odcinek „Mad Maxa”, powinien koniecznie udać się do chłopaków z Big Toyz Racing (BTR) Motors w Arizonie, którzy zbudowali już pojazd gotowy do odegrania głównej roli w filmowym blockbusterze. Nawet jego cena – równy milion dolarów! – odpowiada gażom hollywoodzkich gwiazd.

 • Dakar w Obornikach. Zapraszamy na Barwy Dakaru 2017
  Dakar w Obornikach. Zapraszamy na Barwy Dakaru 2017

  Już w najbliższy weekend (25-26 marca) w Obornikach będzie można skosztować, jak smakuje rajd Dakar. Gmina oraz Motoklub Oborniki zaprosili w odwiedziny zawodników, którzy na własnej skórze przekonali się, czym jest start w słynnym maratonie. Oprócz gości przybędą również wyjątkowe pojazdy terenowe, a lista atrakcji wydaje się nie mieć końca.

 • Włoski tur, czyli Lamborghini Urus w pełnej krasie
  Włoski tur, czyli Lamborghini Urus w pełnej krasie

  Lamborghini – włoski producent słynący z produkcji samochodów sportowych i... rolniczych traktorów – połączył oba nurty swojej działalności, doprowadzając do powstania Urusa – superSUVa łączącego cechy auta wyścigowego i terenowego. Z 650 końmi pod maską, napędem 4x4 i wszystkimi kołami skrętnymi nowe „Lambo” ma szansę zostawić w tyle swoich bezpośrednich konkurentów w walce o zainteresowanie klientów.

 • Krzysztof Hołowczyc: Ciągle myślę o Dakarze
  Krzysztof Hołowczyc: Ciągle myślę o Dakarze

  Tegoroczna edycja ORLEN Baja Poland zgromadziła wielu znanych kierowców, w tym także zawodników z sukcesami na trasach Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych oraz w słynnym Dakarze. Spośród zdobywców Pucharu Świata kibice zgromadzeni wokół prób sportowych w Szczecinie, Dobrej i Drawsku Pomorskim mogli podziwiać późniejszego zwycięzcę rajdu i trzykrotnego zdobywcę pucharu – Nassera Al-Attiyah (2008, 2015, 2016), Władimira Wasiliewa (2014) i przede wszystkim Krzysztofa Hołowczyca, który po to najważniejsze w tej dyscyplinie sportu trofeum sięgnął w sezonie 2013.

 • Land Serwis otwiera nowy oddział w Gdańsku
  Land Serwis otwiera nowy oddział w Gdańsku
  W najbliższą sobotę firma Land Serwis/British Garage zaprasza na otwarcie nowego oddziału w Gdańsku. W obiekcie przy ul. Litewskiej 12 znajduje się hala napraw o powierzchni 850 m2 z sześcioma podnośnikami i możliwością jednoczesnej naprawy 12 samochodów. Tym samym sieć Land Serwisów obejmie cały kraj z centralą w Wieliczce k./Krakowa oraz oddziałami w Warszawie, Poznaniu i Gdańsku.
 • Ford Tough, czyli Ford F-150 Raptor gotowy do startu w Best in the Desert 2016
  Ford Tough, czyli Ford F-150 Raptor gotowy do startu w Best in the Desert 2016
  Z reguły opisujemy rajdówki, które rywalizują na zawodach w Polsce, ale dziś mamy okazję przyjrzeć się z bliska nowemu Fordowi F-150 Raptor przygotowanemu do startu w amerykańskiej serii Best in the Desert.