Land Serwis

Żegnaj Mercedesie G 500 4x4²

13 Pazdziernika 2017

To już koniec niezwykłej przygody, jaką była produkcja bezkonkurencyjnego Mercedesa G 500 4x4². Bodaj najlepiej wyposażony samochód terenowy na świecie (m.in. mosty portalowe, reduktor, trzy blokady), z którym konkurować mógł tylko... Mercedes G63 AMG 6x6, będzie dostępny w sprzedaży jeszcze tylko przez dwa tygodnie. Jeśli więc macie zbywające 386 500 złotych w kieszeni (to cena wyjściowa), musicie się pospieszyć ze złożeniem zamówienia.

Przypomnijmy – produkcja seryjna Gelendy „do kwadratu” została uruchomiona w roku 2015 po tym, jak prototyp pojazdu spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem klientów na targach w Genewie Auto oferowało bowiem w wyposażeniu seryjnym wszystko, o czym marzą off-roaderzy. Dzięki zwolnicom mogło pochwalić się prześwitem 450 mm i potrafiło pokonywać brody o głębokości 1 metra. 4-litrowy silnik V8 biturbo o mocy 422 KM, blokady i reduktor stanowiły arsenał do walki z przeszkodami, których większość Mercedes nawet nie zauważał na swej drodze, biorąc je okrakiem (w porównaniu do standardowego modelu rozstaw kół w „Kwadracie” został zwiększony o 30 cm). W terenie nie przeszkadzała mu nawet spora waga, wynosząca ponad 3 tony.

Żegnamy się z G 500 4x4², wypatrując (bez większych emocji) premiery Klasy G nowej generacji, która niestety ma już korzystać z celeb gossip niezależnego zawieszenia.
MMPoczytaj:

 • Łukaszewski&Duhanik - opóźniona premiera T1
  Łukaszewski&Duhanik - opóźniona premiera T1
  Choć sukces był bliski, niestety Marcinowi Łukaszewskiemu i Magdzie Duhanik nie udało się ukończyć budowy nowego auta przed startem Baja Poland. Zabrakło kilku dni...
 • Finisz! – raport z budowy Toyoty Land Cruiser T2
  Finisz! – raport z budowy Toyoty Land Cruiser T2
  W serwisie NAC Rally Team dobiegają końca prace nad budową nowej Toyoty Land Cruiser grupy T2, którą jeszcze w tym sezonie startować będzie Paweł Molgo wraz ze swoimi pilotami: Januszem Jandrowiczem i Ernestem Góreckim. Samochód jest już coraz bliżej pierwszego odpalenia silnika i wyjazdu na testy. W czerwcu Toyota powinna być gotowa do startu w rajdach.
 • Paryż 2016. Potrójna premiera terenowych Peugeotów
  Paryż 2016. Potrójna premiera terenowych Peugeotów

  PEUGEOT przygotował trzy światowe premiery na rozpoczynający się w tym tygodniu salon w Paryżu. Obok nowych SUV-ów 3008 i 5008, publiczność będzie mogła zobaczyć dakarowy model PEUGEOT 3008 DKR.

 • W cieniu Kilimandżaro. NAC Rally Team walczy na trasie East African Safari Classic Rally 2015
  W cieniu Kilimandżaro. NAC Rally Team walczy na trasie East African Safari Classic Rally 2015

  Paweł Molgo i Piotr Domownik pokonali już dwa inauguracyjne etapy rajdu East African Safari Classic Rally, spotykając na swej drodze między innymi ośnieżone Kilimandżaro. Ich zachwyt rajdem rośnie wprost proporcjonalnie do długości trwania rywalizacji. Zdaniem załogi NAC Rally Team to najtrudniejsze zawody, w jakich kiedykolwiek brała udział!

 • Spotkanie z Camel Trophy – zaproszenie last minute
  Spotkanie z Camel Trophy – zaproszenie last minute
  Już w ten weekend zapraszamy wszystkich fanów off-roadu na spotkanie z polskimi uczestnikami legendarnego rajdu Camel Trophy. Będzie czas na wspominki, rozmowy i oczywiście jazdę w terenie pod okiem doświadczonych zawodników.
 • Sobota Rally Team - czy z rodziną wychodzi się dobrze tylko na zdjęciach
  Sobota Rally Team - czy z rodziną wychodzi się dobrze tylko na zdjęciach
  200 załóg, 8 odcinków, ponad 1000 km, 20. raz w Europie i po raz pierwszy całkowicie w Polsce. Co to takiego? To Rajd Breslau Poland 2014, w którym wystartował niespotykany i jedyny w swoim rodzaju team - Sobota Rally. Zastanawiacie się, co to wszystko ma wspólnego z rodziną? Otóż właśnie to czyni ten team wyjątkowym.