Land Serwis

Can-Am Maverick X3 zwycięzcą pojedynku legend: Kena Blocka i BJ Baldwina

Ken Block i BJ Baldwin są gwiazdami amerykańskiego motosportu, niestroniącymi od wyzwań, których inni na ich miejscu pewni by unikali. BJ Baldwin odważył się wystartować w Dakarze 2014, a z kolei Ken Block realizuje się na filmowym planie kolejnych odcinków kultowej serii Gymkhana. Nadeszła wreszcie pora, by obaj motoryzacyjni chuligani zmierzyli się w pojedynku jeden na jednego.

Wyścig “Battle Broyale” zorganizowali spece (od marketingu) marki odzieżowej Hooningan, której właścicielem jest... Ken Block (nazwa firmy wybrana została nieprzypadkowo, bowiem Hooningan to z definicji  kierowca jeżdżący brawurowo, znajdujący przyjemność w driftowaniu i paleniu opon – po prostu: chuligan). Obaj zawodnicy stanęli na czele trzyosobowych zespołów – do Baldwina dołączyli Chris Forsberg i Dustin Jones, a Blocka wsparli Ryan Kibbe i Justin Oquendo, którzy rywalizowali w osobnych wyścigach. Ryan i Chris ścigali się w terenie miejskim, Dustin i Justin – na pustyni, a Baldwin i Block... Sami się przekonajcie. Obok zawodników oraz manekinów ubranych w ciuchy Hooningana głównym i bodaj najważniejszym aktorem spektakularnego przedsięwzięcia był nowy Can-Am Maverick X3 napędzany 154-konnym silnikiem, który na trasie zaprezentował całe spektrum swoich możliwości.
MMPoczytaj:

 • Nissan X-Patrol SUV – nie dla konserwatystów
  Nissan X-Patrol SUV – nie dla konserwatystów
  Po Defenderze i Gelendzie nieszczęście spadło na Patrola. Kolejna kultowa terenówka doczekała się swej wizji „godnej XXI wieku”. Wizji bliskiej niestety profanacji. I jak tu nie stać się off-roadowym konserwatystą???
 • Ssangyong Tivoli - z salonu w teren
  Ssangyong Tivoli - z salonu w teren

  Koreański Ssangyong prezentuje na salonie motoryzacyjnym w Genewie nowego SUV-a Tivoli z samonośnym nadwoziem, „inteligentnym” napędem na cztery koła, dwoma silnikami do wyboru i „pięknym” obliczem (nazwę dla auta zapożyczono od miasteczka leżącego nieopodal Rzymu słynącego ze swej urody). Samochód chce przypaść do gustu tym, którzy szukają auta 4x4, ale rzadko wyjeżdżają z miasta.

 • Pierwsze sukcesy Navary T2 4xDrive. Colin i Lopez na podium Baja Poland 2013 grupy T2
  Pierwsze sukcesy Navary T2 4xDrive. Colin i Lopez na podium Baja Poland 2013 grupy T2
  Nissany Navara T2 zespołu 4xDrive, które zadebiutowały przed wakacjami, świętują już pierwsze sukcesy. Na zakończonym Baja Poland 2013 wywalczyły m.in. 1. miejsce w klasie T2 w CEZ i w RMPST oraz 2. miejsce w klasyfikacji zespołów sponsorskich.
 • Jeszcze mniejszy Jeep, czyli amerykańska Panda
  Jeszcze mniejszy Jeep, czyli amerykańska Panda

  Z chwilą pojawienia się, Jeep Renegade określany był jako „Baby Jeep”, na co wpływ miały jego „dziecięce” rozmiary wyraźnie odróżniające go od większych braci, na przykład Wranglera czy Grand Cherokee. Wiele wskazuje na to, że już niebawem Renegade pozbędzie się swojego przydomka, które trafi do... jeszcze mniejszego Jeepa – amerykańskiego odpowiednika Fiata Panda.

 • Peugeot 2008 DKR na obozie treningowym przed rajdem Dakar 2015
  Peugeot 2008 DKR na obozie treningowym przed rajdem Dakar 2015
  Zaczęło się końcowe odliczanie do najbliższego rajdu Dakar. Zespół Peugeot-Total pracuje w szaleńczym tempie nad rozwojem swojej bestii – Peugeot 2008 DKR przy współudziale trzech wybitnych kierowców, w tym Cyrila Despresa, który odkrywa nowy świat doznań czterech kółek.
 • Dakar 2016 nie dla Peru
  Dakar 2016 nie dla Peru

  Peruwiański rząd wycofał się z organizacji rajdu Dakar 2016. Powodem są niekorzystne warunki atmosferyczne, które spodziewane są na początku przyszłego roku. Przyszłoroczna edycja rajdu nie wystartuje więc z Limy, jak wstępnie zapowiadano. Nowy przebieg trasy poznamy w połowie września.