Land Serwis

Can-Am Maverick X3 zwycięzcą pojedynku legend: Kena Blocka i BJ Baldwina

Ken Block i BJ Baldwin są gwiazdami amerykańskiego motosportu, niestroniącymi od wyzwań, których inni na ich miejscu pewni by unikali. BJ Baldwin odważył się wystartować w Dakarze 2014, a z kolei Ken Block realizuje się na filmowym planie kolejnych odcinków kultowej serii Gymkhana. Nadeszła wreszcie pora, by obaj motoryzacyjni chuligani zmierzyli się w pojedynku jeden na jednego.

Wyścig “Battle Broyale” zorganizowali spece (od marketingu) marki odzieżowej Hooningan, której właścicielem jest... Ken Block (nazwa firmy wybrana została nieprzypadkowo, bowiem Hooningan to z definicji  kierowca jeżdżący brawurowo, znajdujący przyjemność w driftowaniu i paleniu opon – po prostu: chuligan). Obaj zawodnicy stanęli na czele trzyosobowych zespołów – do Baldwina dołączyli Chris Forsberg i Dustin Jones, a Blocka wsparli Ryan Kibbe i Justin Oquendo, którzy rywalizowali w osobnych wyścigach. Ryan i Chris ścigali się w terenie miejskim, Dustin i Justin – na pustyni, a Baldwin i Block... Sami się przekonajcie. Obok zawodników oraz manekinów ubranych w ciuchy Hooningana głównym i bodaj najważniejszym aktorem spektakularnego przedsięwzięcia był nowy Can-Am Maverick X3 napędzany 154-konnym silnikiem, który na trasie zaprezentował całe spektrum swoich możliwości.
MMPoczytaj:

 • Volkswagen Atlas - tytan z Ameryki
  Volkswagen Atlas - tytan z Ameryki

  Na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Detroit (NAIAS) marka Volkswagen zaprezentowała dwa nowe modele SUV przeznaczone na rynek Stanów Zjednoczonych: Atlas oraz Tiguan z przedłużonym rozstawem osi, które zadebiutują na rynku amerykańskim w 2017 roku.

 • Łukasz Komornicki powraca na trasy w Mitsubishi L200 Strakar
  Łukasz Komornicki powraca na trasy w Mitsubishi L200 Strakar
  Po kilku latach nieobecności na rajdowej scenie, do ścigania powraca Łukasz Komornicki. Już w najbliższy weekend wystartuje za kierownicą Mitsubishi L200 w drugiej rundzie Mistrzostw Europy Centralnej Cross Country. Długofalowy plan tego doświadczonego zawodnika, który ma na koncie 5. lokatę w Pucharze Świata Cross Country i 14. miejsce na mecie rajdu Dakar, zakłada starty w rajdach europejskich i powrót na trasy najsłynniejszego terenowego maratonu świata - Dakaru.
 • Zaproszenie na zlot miłośników marki Land Rover - LandFan 2014
  Zaproszenie na zlot miłośników marki Land Rover - LandFan 2014
  W tym roku wypada ćwierćwiecze produkcji jednego z najsłynniejszych samochodów wyprawowych jakim jest Land Rover Discovery. Jakby tego było mało, inny model Land Rovera, a dokładnie Range Rover P38 obchodzi rocznicę 20-lecia powstania.
 • Ford F-150 Raptor – oswojony drapieżca
  Ford F-150 Raptor – oswojony drapieżca

  Rok 2015 dopiero się rozpoczął, a tymczasem Ford już szykuje się na to, co będzie za dwa lata. Zaprezentowany nowy model Forda F-150 Raptor sprawi, że oczekiwanie na dzień jego premiery stanie się z pewnością udręką dla wielu (zwłaszcza amerykańskich) off-roaderów.

 • Pierwsze testy Toyoty Hilux EVO
  Pierwsze testy Toyoty Hilux EVO

  Lider zespołu Toyota Gazoo Racing SA – Giniel De Villiers wraz ze swym pilotem Dirkiem von Zitzewitzem zaliczyli pierwszą jazdę testową za kierownicą tylnonapędowej Toyoty Hilux EVO, którą ścigać się będą w przyszłorocznym Dakarze. „A niech mnie, ale jest szybka!” - komplementował samochód 3. kierowca Dakaru 2016.

 • Spotkanie Passion4Travel.pl - Kaukaz Niesamowity (7 grudnia 2014)
  Spotkanie Passion4Travel.pl - Kaukaz Niesamowity (7 grudnia 2014)
  Miłosz Kaleciński przejechał Kaukaz parę razy, wzdłuż i wszerz, z góry na dół. Jeśli zastanawiacie się nad sezonem 2015, jeśli macie jakiekolwiek pytania dotyczące tego regionu, przyjdźcie koniecznie na spotkanie organizowane przez Marcina Gerca z Passion4Travel.pl, które odbędzie się 7 grudnia, o godzinie 20 w klubie Harenda.