Land Serwis

Can-Am Maverick X3 zwycięzcą pojedynku legend: Kena Blocka i BJ Baldwina

Ken Block i BJ Baldwin są gwiazdami amerykańskiego motosportu, niestroniącymi od wyzwań, których inni na ich miejscu pewni by unikali. BJ Baldwin odważył się wystartować w Dakarze 2014, a z kolei Ken Block realizuje się na filmowym planie kolejnych odcinków kultowej serii Gymkhana. Nadeszła wreszcie pora, by obaj motoryzacyjni chuligani zmierzyli się w pojedynku jeden na jednego.

Wyścig “Battle Broyale” zorganizowali spece (od marketingu) marki odzieżowej Hooningan, której właścicielem jest... Ken Block (nazwa firmy wybrana została nieprzypadkowo, bowiem Hooningan to z definicji  kierowca jeżdżący brawurowo, znajdujący przyjemność w driftowaniu i paleniu opon – po prostu: chuligan). Obaj zawodnicy stanęli na czele trzyosobowych zespołów – do Baldwina dołączyli Chris Forsberg i Dustin Jones, a Blocka wsparli Ryan Kibbe i Justin Oquendo, którzy rywalizowali w osobnych wyścigach. Ryan i Chris ścigali się w terenie miejskim, Dustin i Justin – na pustyni, a Baldwin i Block... Sami się przekonajcie. Obok zawodników oraz manekinów ubranych w ciuchy Hooningana głównym i bodaj najważniejszym aktorem spektakularnego przedsięwzięcia był nowy Can-Am Maverick X3 napędzany 154-konnym silnikiem, który na trasie zaprezentował całe spektrum swoich możliwości.
MMPoczytaj:

 • Z MINI do Toyoty. Nani Roma podąża śladami Nassera Al-Attiyaha
  Z MINI do Toyoty. Nani Roma podąża śladami Nassera Al-Attiyaha

  Dwukrotny zwycięzca rajdu Dakar, Hiszpan Nani Roma, opuszcza zespół X-Raid i przechodzi do Overdrive Racing, by w przyszłorocznej edycji Dakaru zasiąść za kierownicą Toyoty Hilux.

 • Land Rovera Defender Double Cab wg Kahn Design. Piękny i... elegancki?
  Land Rovera Defender Double Cab wg Kahn Design. Piękny i... elegancki?

  190 tysięcy złotych za dwuletniego Land Rovera Defendera Double Cab Pick Up z przebiegiem 51 tys. kilometrów? Niektórym wyda się to drogo, a niektórzy ocenią, że całkiem tanio. Mowa jednak nie o zwyczajnym Defenderze, ale aucie, który przeszedł tuning (głównie wizualny) w angielskim serwisie Kahn Design.

 • Nowojorskie premiery Land Rovera – luksusowo i sportowo
  Nowojorskie premiery Land Rovera – luksusowo i sportowo

  Na zbliżających się targach motoryzacyjnych w Nowym Jorku firma Land Rover zaprezentuje Range Rovera Sport w wersji HST, a także nową wersję Range Rovera, o którym mówi się, że będzie najbardziej luksusowym „Rendżem” w historii.

 • Ford Ranger 2.2 (6 Auto) - na tropie łosia
  Ford Ranger 2.2 (6 Auto) - na tropie łosia
  Jakiś czas temu na lamach naszego portalu przedstawialiśmy nowy model Forda Rengera. Była to wersja z wysokoprężnym silnikiem Diesla i manualna skrzynia biegów. Zbieg okoliczności sprawił, że tym razem prezentowany pojazd również jest czarny i ma identyczną jednostkę napędową, ale wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów – a to czyni sporą różnicę...
 • Genewa 2016. Audi Q2 - miejski SUV
  Genewa 2016. Audi Q2 - miejski SUV

  Na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie Audi zaprezentowało swój zupełnie nowy model - Q2. Terenem działania najmniejszego SUV-a z Ingolstadt pozostaną raczej ulice miast,  ale klienci będą  mogli również zamówić wersje z napędem quattro.

 • Jeździec przyszłości. Elektryczny MITSUBISHI eX CONCEPT debiutuje w Tokyo
  Jeździec przyszłości. Elektryczny MITSUBISHI eX CONCEPT debiutuje w Tokyo

  Na rozpoczętej właśnie wystawie motoryzacyjnej Tokyo Motor Show 2015 zadebiutował nowy model MITSUBISHI eX Concept. Jest on wizją kompaktowego SUV-a z elektrycznym układem napędowym nowej generacji.