Land Serwis

Dakar w Obornikach. Zapraszamy na Barwy Dakaru 2017

Już w najbliższy weekend (25-26 celebrity news marca) w Obornikach będzie można skosztować, jak smakuje rajd Dakar. Gmina oraz Motoklub Oborniki zaprosili w odwiedziny zawodników, którzy na własnej skórze przekonali się, czym jest start w słynnym maratonie. Oprócz gości przybędą również wyjątkowe pojazdy terenowe, a lista atrakcji wydaje się nie mieć końca.

Wydarzenia odbywać się będą w obornickim Centrum Dalhmanna, parku przy śluzie i na płycie miejskiego targowiska. Swój udział w imprezie zapowiedzieli doskonale wam znani off-roaderzy, m.in. Jerzy Mazur, Julian Obrocki, Grzegorz Baran i Wojciech Rencz. Rafał Sonik, który niestety w tym czasie będzie startował w Abu Dhabi, przyśle swoje dwa dakarowe quady. Z powodu udziału w zawodach w Niemczech nie pojawi się Tomasz Gollob, ale za to będzie jego motocykl. Z bliska będzie można również zobaczyć m.in. treningową Toyotę Hilux Adama Małysza i inna rajdówki cross-country.  

Widzowie będę mieli okazję zobaczyć z bliska popisy m.in. mistrzów Polski w trailu, mistrza Europy w cross-country quadów oraz profesjonalnych zawodników Super Moto i Motocross. Pojawi się również znany polski drifter Maciej Polody. Liczni wystawcy zaprezentują m.in. terenowe modele Polarisa, Can-Ama, Suzuki, Mitsubishi oraz Mercedesa.

Dla właścicieli samochodów terenowych czeka dodatkowa propozycja w postaci Spotkania Terenowego 4x4, w ramach którego będzie można pokonać (wg roadbooka) 40-kilometrową trasę w terenie z punktowanymi próbami terenowymi i czasowymi.

Szczegółowe informacje znajdziecie na FB: https://www.facebook.com/events/1683214495312180
MM

Oborniki plan

Poczytaj:

 • Peugeot 3008DKR Maxi – sukcesor tronu
  Peugeot 3008DKR Maxi – sukcesor tronu

  Dwukrotny zwycięzca Dakaru (2016 i 2017) – Peugeot DKR3008 doczekał się (kolejnego) następcy. Jest nim rajdowy 3008DKR Maxi, który już w przyszłym miesiącu zadebiutuje z Sebastienem Loebem za kierownicą w Silk Way Rally 2017.

 • Mercedes X-Class – projekt globalny
  Mercedes X-Class – projekt globalny
  Już rok temu informowaliśmy o pomyśle budowy pick-upa, który wzbogaci ofertę Mercedesa. Samochód będący efektem współpracy Daimlera i Nissana miałby być bliskim krewniakiem Nissana Navary. Dziś znamy więcej szczegółów na temat tego projektu oraz prawdopodobną nazwę auta, który otrzyma oznaczenie X-Class lub Z-Class.
 • Renault Oroch, czyli Duster w wersji pick-up
  Renault Oroch, czyli Duster w wersji pick-up

  Jeszcze w tym tygodniu, na targach motoryzacyjnych w Buenos Aires, poznamy pick-upowe oblicze Dacii Duster. Producent milczy jak na razie na temat szczegółów technicznych auta, ale najprawdopodbniej będzie to pojazd bazujący na Dusterze, którego zapowiedzią był koncepcyjny Renault Oroch prezentowany na ubiegłorocznej wystawie w Sao Paulo.

 • Nowy KTM 450 – natural born winner
  Nowy KTM 450 – natural born winner
  Po latach dominacji w Dakarze KTM (nareszcie!) poczuł oddech konkurencji na plecach. Poddawać się jednak nie zamierza, tym bardziej że wciąż jest głównym faworytem do zwycięstwa. Do startu w edycji 2014 przygotowuje nowy motocykl.
 • Land Rover odjechał na Słowację
  Land Rover odjechał na Słowację

  We wtorek pożegnaliśmy się z marzeniami o podróżowaniu nowym modelem Land Rovera DC100, czyli następcy Defendera, na którym widniałby znaczek "made in Poland". Indyjski koncern Tata Motors, który jest właścicielem firmy Jaguar Land Rover, zamiast dolnośląskiego Jawora wybrał słowacką Nitrę jako miejsce, gdzie zbuduje nową fabrykę samochodów. 

 • Nowa Gelenda LAPV, czyli tajne przez poufne
  Nowa Gelenda LAPV, czyli tajne przez poufne

  W okolicach koła podbiegunowego Mercedes testuje lekki wóz opancerzony, który zbudowany został na bazie modelu G500 4x4. Swoją odwagą i walecznością pojazd ten ma przewyższać swego poprzednika – koncepcyjnego Mercedesa LAPV 6.X.