Land Serwis

Dakar w Obornikach. Zapraszamy na Barwy Dakaru 2017

Już w najbliższy weekend (25-26 celebrity news marca) w Obornikach będzie można skosztować, jak smakuje rajd Dakar. Gmina oraz Motoklub Oborniki zaprosili w odwiedziny zawodników, którzy na własnej skórze przekonali się, czym jest start w słynnym maratonie. Oprócz gości przybędą również wyjątkowe pojazdy terenowe, a lista atrakcji wydaje się nie mieć końca.

Wydarzenia odbywać się będą w obornickim Centrum Dalhmanna, parku przy śluzie i na płycie miejskiego targowiska. Swój udział w imprezie zapowiedzieli doskonale wam znani off-roaderzy, m.in. Jerzy Mazur, Julian Obrocki, Grzegorz Baran i Wojciech Rencz. Rafał Sonik, który niestety w tym czasie będzie startował w Abu Dhabi, przyśle swoje dwa dakarowe quady. Z powodu udziału w zawodach w Niemczech nie pojawi się Tomasz Gollob, ale za to będzie jego motocykl. Z bliska będzie można również zobaczyć m.in. treningową Toyotę Hilux Adama Małysza i inna rajdówki cross-country.  

Widzowie będę mieli okazję zobaczyć z bliska popisy m.in. mistrzów Polski w trailu, mistrza Europy w cross-country quadów oraz profesjonalnych zawodników Super Moto i Motocross. Pojawi się również znany polski drifter Maciej Polody. Liczni wystawcy zaprezentują m.in. terenowe modele Polarisa, Can-Ama, Suzuki, Mitsubishi oraz Mercedesa.

Dla właścicieli samochodów terenowych czeka dodatkowa propozycja w postaci Spotkania Terenowego 4x4, w ramach którego będzie można pokonać (wg roadbooka) 40-kilometrową trasę w terenie z punktowanymi próbami terenowymi i czasowymi.

Szczegółowe informacje znajdziecie na FB: https://www.facebook.com/events/1683214495312180
MM

Oborniki plan

Poczytaj:

 • Peugeot 5008 – rodzinny SUV
  Peugeot 5008 – rodzinny SUV

  Nazwa modelu jest ta sama, ale koncepcja całkowicie inna – dysponujący 7 indywidualnymi fotelami nowy PEUGEOT 5008 jest SUV-em, który dorównuje możliwościami konfiguracji wnętrza vanom. Auto zostanie zaprezentowane publiczności podczas najbliższego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu, zanim pojawi się w sprzedaży na rynkach zagranicznych na wiosnę 2017 r.

 • Kosztowna ikona - Mercedes Klasy G by ICON
  Kosztowna ikona - Mercedes Klasy G by ICON

  Mercedes Klasy G to jeden z tych wyjątkowych samochodów, które im starsze tym więcej kosztują. Ponadczasowe, kanciaste kształty Gelendy oraz jej możliwości terenowe sprawiają, że nawet kilkudziesięcioletnie egzemplarze cieszą się dużym zainteresowaniem klientów. Nie inaczej było z pewną Klasą G z 1990 roku, która kupiona we Włoszech trafiła do Stanów Zjednoczonych, gdzie przeszła kompleksową renowację w firmie ICON. Obecnie auto czeka na nowego właściciela na serwisie Ebay, gdzie wyceniono ją na 95 tysięcy dolarów.

 • Zima zła, czyli z górki na pazurki
  Zima zła, czyli z górki na pazurki

  Naszą zimę trudno porównywać do rosyjskiej, ale i tu, i tam zaśnieżone drogi stawiają kierowcom podobne wyzwania. Na oblodzonej „górce” nawet dobre auta terenowe z napędem na cztery koła nic nie poradzą, gdy spanikowany kierowca wciska do oporu pedał hamulca i skręca do oporu kierownicę.

 • Kahn Design Flying Huntsman 110 WB 6x6 Concept – forteca z napędem 6x6
  Kahn Design Flying Huntsman 110 WB 6x6 Concept – forteca z napędem 6x6

  Sukces komercyjny i wizerunkowy, jaki odniósł sześciokołowy Mercedes-Benz G63 AMG 6x6, skłonił projektantów z brytyjskiej firmy tuningowej Kahn Design, do „udoskonalenia” za pomocą trzeciej pary kół innego klasyka off-roadu – Land Rovera Defendera 110. Jego premiera odbędzie się na marcowym salonie motoryzacyjnym w Genewie.

 • Jordi Viladoms przechodzi na dakarową emeryturę
  Jordi Viladoms przechodzi na dakarową emeryturę

  Jeden z najlepszych motocyklistów cross-country na świecie, Hiszpan Jordi Viladoms, podjął decyzję o zakończeniu profesjonalej kariery sportowej. Zawodnik fabrycznego teamu KTM nie zmieni jednak pracodawcy, ponieważ obejmie funkcję sportowego menadżera w austriackim zespole.

 • Toyota TJ Cruiser - odważna jak terenówka, pojemna jak van
  Toyota TJ Cruiser - odważna jak terenówka, pojemna jak van

  Każdy, kto planował daleką, off-roadową wyprawę, stawał przed dylematem, jakim samochodem jechać. Typowe terenówki, które dają gwarancję, że poradzą sobie na odludnych bezdrożach, często okazują się ciasne i mało komfortowe. Z kolei bardziej pojemne minibusy nierzadko bywają bezradne w starciu z przeszkodami na drodze. Stąd bierze się popularność pojazdów łączących cechy typowego auta 4x4 oraz vana – na przykład VW Transporterów Syncro, Sprinterów z napędem 4MATIC czy Mitsubishi L300 4x4. Ich następczynią ma szansę stać się nowa Toyota TJ Cruiser, która zostanie zaprezentowana na wystawie w Tokyo.