Land Serwis

Flying Huntsman 6x6 Soft Top – sześciokołowy Land Rover Defender w wersji de luxe

Po skonstruowaniu Land Rovera Defendera z napędem 6x6, który miał stanowić odpowiedź na Mercedesa G63 AMG 6x6, pomysłodawca projektu – brytyjska firma Kahn Design – postanowiła wykonać kolejny krok w nieformalnej rywalizacji z Daimlerem. Tym razem zapowiedziała powstanie model Flying Huntsman 6x6 Soft Top, który ma być konkurentem luksusowej terenówki Mercedes-Maybach G650 Landaulet.

Dach „Powietrznego łowcy”, podobnie jak w Landaulecie, będzie podzielony na dwie osobne części. Przód auta będzie nakryty klasycznym, stałym zadaszeniem, natomiast tył – gdzie znajduje się salonka – będzie chował się pod softtopem, którego – gdy pogoda na to pozwoli – będzie można złożyć za pomocą elektrycznie poruszanych siłowników.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy odbędzie się premiera auta. Być może będzie miała miejsce na przyszłorocznym salonie w Genewie, gdzie w roku 2015 zadebiutował Flying Huntsman. „Rozciągnięty” Defender wzbudził wówczas celeb gossip ogromne zainteresowanie, nie tylko za sprawą dodatkowej osi kół, ale także dzięki 430-konnemu silnikowi 6.2 V8, który schowany został pod wydłużoną o 40 cm maską. Klientom spodobała się również możliwość doposażenia auta w pancerne osłony.

Z czasem Kahn Design zaproponował Huntsmana w użytkowej wersji pick-up – jego wartość (z 122-konnym silnikiem 2.2 l) została oszacowana na blisko 1,2 mln złotych. Dla porównania oryginalna cena G650 Laundaulet wynosiła blisko 2,6 mln zł, ale z czasem szybko zaczęła... rosnąć. Ostatni egzemplarz sześciokołowego Maybacha powędrował do nowego właściciela po przelaniu kwoty 5 mln zł.

MM

Poczytaj:

 • Mitsubishi Eclipse Cross – sportowiec w blokach startowych
  Mitsubishi Eclipse Cross – sportowiec w blokach startowych

  W Genewie ma miejsce światowa premiera nowego kompaktowego modelu SUV Coupé nazwanego Eclipse Cross – pierwszego przedstawiciela nowej generacji samochodów Mitsubishi Motors, który ma uzupełnić ofertę, jaką stanowią modele ASX oraz Outlander. Ostro wystylizowany, intensywnie czerwony SUV Coupé z Japonii będzie pierwszym samochodem „mówiącym” nowym językiem stylistycznym MMC.

 • Genewa 2016. Nowe modele SsangYonga: XLV i SIV-2
  Genewa 2016. Nowe modele SsangYonga: XLV i SIV-2

  SsangYong przygotowuje na wystawę w Genewie dwie premiery. Będą to modele: XLV - czyli wydłużony Tivoli o zwiększonej przestrzeni bagażowej oraz hybrydowy SIV-2 - średniej wielkości SUV klasy wyższej.

 • Hummer H3 EVO III klasa T1 - oferta specjalna
  Hummer H3 EVO III klasa T1 - oferta specjalna

  Samochód w pełni przygotowany do sezonu rajdowego. Wyczynowa rajdówka cross-country, która wielokrotnie pokazywała, że może walczyć z najlepszymi i wygrywać.

 • Elektryczny Land Rover Defender – jak w raju
  Elektryczny Land Rover Defender – jak w raju
  Elektryczny Defender, o którym szczegółowo pisaliśmy w marcu, wszedł w kolejną fazę testów. I co najciekawsze – otwartych dla publiczności. Właśnie rozpoczął służbę na drogach Projektu Raj (Eden Project) w Cornwall.
 • Peugeot 5008 – rodzinny SUV
  Peugeot 5008 – rodzinny SUV

  Nazwa modelu jest ta sama, ale koncepcja całkowicie inna – dysponujący 7 indywidualnymi fotelami nowy PEUGEOT 5008 jest SUV-em, który dorównuje możliwościami konfiguracji wnętrza vanom. Auto zostanie zaprezentowane publiczności podczas najbliższego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu, zanim pojawi się w sprzedaży na rynkach zagranicznych na wiosnę 2017 r.

 • Ś.P. Bogusław Burka (1958-2013)
  Ś.P. Bogusław Burka (1958-2013)
  Nie żyje Bogusław Burka, zasłużona postać krakowskiego i polskiego off-roadu, współwłaściciel sklepu 4x4 TERENOWIEC.