Land Serwis

Ford Bronco 2018 – powrót legendy

Produkcja kultowego (zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych) Forda Bronco zakończyła się równo 20 lat temu, zamykając 30-letnią historię terenówki, która doczekała się aż pięciu generacji. Gdy zniknęła z off-roadowej sceny niemal natychmiast zaczęły się pojawiać plotki o jej wskrzeszeniu, które niebawem wreszcie mogą okazać się prawdziwe.

ZOBACZ TAKŻE: Ford Bronco 6. generacji? Built tough

Skąd o tym wiemy? Dzięki aferze, która wybuchła po decyzji o przeniesieniu montażu Forda Focusa z fabryki w Michigan do Meksyku. Na początku października Donald Trump, wówczas kandydat na urząd prezydenta, skrytykował decyzję koncernu, wieszcząc, że Ameryka straci w efekcie wiele tysięcy miejsc pracy. Bill Ford, szef firmy, odpowiedział mu, że Ford to największy producent samochodów w Ameryce, płacący ogromne podatki i zatrudniający wiele tysięcy osób. Z kolei Bill Johnson, jeden z przewodniczących amerykańskiego Związku Zawodowego Pracowników Motoryzacji, skomentował, że o ile nie podoba mu się pomysł „meksykańskiego Focusa”, to jednak interesy pracowników fabryki z Michigan są w pełni zabezpieczone dzięki  Rangerowi i właśnie Bronco.

Jak na razie Ford oficjalnie nie przedstawił jeszcze 6. generacji Bronco, ale w sieci nie brakuje licznych spekulacji. Wychodząc z założenia, że od 1978 roku terenówka powstawała na bazie obciętego podwozia pickupów F-Series, pojawił się na przykład pomysł, że nowy Bronco będzie bliskim krewniakiem nowego Forda F-150 Raptor (3.5 l biturbo EcoBoost V6 o mocy 450 KM, 10-biegowa skrzynia automatyczna, nadwozie wykonane z aluminium).  

Na zdjęciu przedstawiamy jedną z wizji nowego Forda Bronco, którego premiery spodziewać się powinniśmy w okolicach 2018 roku.
MM, fot. motor1.com

Koncepcyjny Ford Bronco (2004):

Poczytaj:

 • Tytuł „Car of the Year 2017” dla Peugeota 3008
  Tytuł „Car of the Year 2017” dla Peugeota 3008

  Tuż przed rozpoczęciem salonu w Genewie grono 58 europejskich dziennikarzy wskazało model, który ich zdaniem zasłużył na tytuł „Samochodu Roku 2017”. „Terenowego” Peugeota 3008 członkowie jury nagrodzili za stylistykę nadwozia i wnętrza kabiny oraz zalety użytkowe. To pierwszy SUV, który zdobył nagrodę COTY w ciągu jej historii, a jednocześnie piąty model Peugeota, który został nią wyróżniony.

 • Oferta specjalna: do sprzedania Mitsubishi Pajero T1 Włodzimierza Grajka w nowej cenie!
  Oferta specjalna: do sprzedania Mitsubishi Pajero T1 Włodzimierza Grajka w nowej cenie!

  Włodzimierz Grajek, Mistrz Polski RMPST 2006, wystawia na sprzedaż rajdówkę - Mitsubishi Pajero T1, z której pomocą odniósł zwycięstwo na finałowej rundzie RMPST 2016 - rajdzie Baja Inter Cars. Samochód przeszedł niedawno kompletną odbudowę i jest gotowy do jazdy.  Nowa cena to 170 000 PLN.

 • Spełnione marzenie - Piotr Beaupre i Jacek Lisicki w nowym aucie X-Raid: BMW X3 CC
  Spełnione marzenie - Piotr Beaupre i Jacek Lisicki w nowym aucie X-Raid: BMW X3 CC
  Załoga NeoRaid Team – Piotr Beaupre i Jacek Lisicki – po paru sezonach startów (w tym dwóch występach w Dakarze) BMW X5 zbudowanym przez zespół X-Raid robi krok naprzód. Nasi reprezentanci szykują się właśnie do premierowego występu nowym autem – skonstruowanym wedle ich życzeń BMW X3 CC, które pod wieloma względami nie różni się od najlepszego obecnie auta na rynku – MINI All4 Racing. Na tydzień przed debiutem w Baja Poland rozmawiamy z Piotrem Beaupre.
 • Łukasz Komornicki powraca na trasy w Mitsubishi L200 Strakar
  Łukasz Komornicki powraca na trasy w Mitsubishi L200 Strakar
  Po kilku latach nieobecności na rajdowej scenie, do ścigania powraca Łukasz Komornicki. Już w najbliższy weekend wystartuje za kierownicą Mitsubishi L200 w drugiej rundzie Mistrzostw Europy Centralnej Cross Country. Długofalowy plan tego doświadczonego zawodnika, który ma na koncie 5. lokatę w Pucharze Świata Cross Country i 14. miejsce na mecie rajdu Dakar, zakłada starty w rajdach europejskich i powrót na trasy najsłynniejszego terenowego maratonu świata - Dakaru.
 • Kto następcą Despresa i Comy? Motocyklowi faworyci Dakaru
  Kto następcą Despresa i Comy? Motocyklowi faworyci Dakaru

  W rywalizacji motocyklistów w Dakarze będziemy w tym roku świadkami wyjątkowej sytuacji: koniec ery pojedynków Despres – Coma oznacza, że ich dotychczasowi rywale, jak również młodzi motocykliści będą mieli okazję powalczyć o zwycięstwo.

 • Trzy Peugeoty 2008 DKR16 do wynajęcia! Premierowy start w Rajdzie Maroka 2016
  Trzy Peugeoty 2008 DKR16 do wynajęcia! Premierowy start w Rajdzie Maroka 2016

  PH Sport - firma, której współwłaścicielem jest Sebastien Loeb - przejęła pod swoje skrzydła trzy dakarowe Peugeoty 2008 DKR16. Samochody, które potwierdziły swoją wartość na Dakarze 2016, od września będzie można wynająć (oczywiście za niemałą sumę). Pierwsi klienci wystartują nimi w Rajdzie Maroka (1-7 października), a najbardziej zdeterminowani (i posażni) - w Dakarze 2017.