Land Serwis

Ford Bronco 2018 – powrót legendy

Produkcja kultowego (zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych) Forda Bronco zakończyła się równo 20 lat temu, zamykając 30-letnią historię terenówki, która doczekała się aż pięciu generacji. Gdy zniknęła z off-roadowej sceny niemal natychmiast zaczęły się pojawiać plotki o jej wskrzeszeniu, które niebawem wreszcie mogą okazać się prawdziwe.

ZOBACZ TAKŻE: Ford Bronco 6. generacji? Built tough

Skąd o tym wiemy? Dzięki aferze, która wybuchła po decyzji o przeniesieniu montażu Forda Focusa z fabryki w Michigan do Meksyku. Na początku października Donald Trump, wówczas kandydat na urząd prezydenta, skrytykował decyzję koncernu, wieszcząc, że Ameryka straci w efekcie wiele tysięcy miejsc pracy. Bill Ford, szef firmy, odpowiedział mu, że Ford to największy producent samochodów w Ameryce, płacący ogromne podatki i zatrudniający wiele tysięcy osób. Z kolei Bill Johnson, jeden z przewodniczących amerykańskiego Związku Zawodowego Pracowników Motoryzacji, skomentował, że o ile nie podoba mu się pomysł „meksykańskiego Focusa”, to jednak interesy pracowników fabryki z Michigan są w pełni zabezpieczone dzięki  Rangerowi i właśnie Bronco.

Jak na razie Ford oficjalnie nie przedstawił jeszcze 6. generacji Bronco, ale w sieci nie brakuje licznych spekulacji. Wychodząc z założenia, że od 1978 roku terenówka powstawała na bazie obciętego podwozia pickupów F-Series, pojawił się na przykład pomysł, że nowy Bronco będzie bliskim krewniakiem nowego Forda F-150 Raptor (3.5 l biturbo EcoBoost V6 o mocy 450 KM, 10-biegowa skrzynia automatyczna, nadwozie wykonane z aluminium).  

Na zdjęciu przedstawiamy jedną z wizji nowego Forda Bronco, którego premiery spodziewać się powinniśmy w okolicach 2018 roku.
MM, fot. motor1.com

Koncepcyjny Ford Bronco (2004):

Poczytaj:

 • Elektryczny Oscar eO osiągnął metę Dakaru!
  Elektryczny Oscar eO osiągnął metę Dakaru!
  Ich pomysł wydawał się zupełnie nierealny. OK, można zbudować auto z napędem elektrycznym, nawet wyposażone w napęd na wszystkie koła. Można taki wehikuł zgłosić do startu w Dakarze, można nim nawet wystartować, ryzykując, że jazda skończy się już na pierwszym etapie... Jednak pokonanie prototypowym pojazdem elektrycznym prawie 9 tysięcy kilometrów w skrajnie niesprzyjających warunkach jest już wyzwaniem absolutnie wyjątkowym. Łotysze z Latvian Rally Raid Team, którzy zbudowali OSCara eO, przejdą do historii jako ci, którzy jako pierwsi dotarli do mety Dakaru "zielonym" samochodem.
 • Adam Małysz w MINI All4 Racing
  Adam Małysz w MINI All4 Racing

  Adam Małysz po krótkiej przygodzie z SMG Buggy zmienia swoje auto rajdowe! Jego wybór padł na najlepszą obecnie dakarówkę na świecie – MINI All4 Racing, która zwyciężyła w czterech ostatnich edycjach Dakaru.

 • Toyota Land Cruiser Signature – klasyk na nowo
  Toyota Land Cruiser Signature – klasyk na nowo

  Choć wygląda jak zwyczajna „czterdziestka”, pod płaszczykiem karoserii skrywa współczesną technologię i materiały wykończeniowe z najwyższej półki. Toyota Land Cruiser Signature – dzieło amerykańskiej firmy tuningowej FJ Company – stanowi wyjątkowy mariaż klasyki z nowoczesnością.

 • Wiecznie młody - Karel Loprais znów zmierza do Dakaru
  Wiecznie młody - Karel Loprais znów zmierza do Dakaru
  Karel Loprais, jeden z najbardziej utytułowanych dakarowców w historii (sześć zwycięstw w klasie ciężarowej) znów zmierza w kierunku mety w Dakarze! 67-letni Czech wyprawą do Senegalu, którą nazwał "Snem o Dakarze", zamierza uczcić 30. rocznicę swojego pierwszego występu w rajdzie.
 • Range Rover cabrio z 1973 r. Cena? Nie zgadniecie
  Range Rover cabrio z 1973 r. Cena? Nie zgadniecie

  42-letnie auto z przebiegiem 100 tysięcy kilometrów to prawdziwy unikat. A jeśli na dodatek jest to Range Rover w rzadko spotykanej wersji cabrio, który przeszedł niedawno pełną restaurację, nie powinniśmy się dziwić, że jego cena oszacowana została na 200-232 tysiące złotych. Jeśli Wasz portfel jest na tyle zasobny, a samochód wpadł Wam w oko, odwiedzcie w dniach 14-15 listopada Birmingham, gdzie Range Rover będzie licytowany na aukcji NEC Classic Motor Show Sale.

 • Zaproszenie na zlot miłośników marki Land Rover - LandFan 2014
  Zaproszenie na zlot miłośników marki Land Rover - LandFan 2014
  W tym roku wypada ćwierćwiecze produkcji jednego z najsłynniejszych samochodów wyprawowych jakim jest Land Rover Discovery. Jakby tego było mało, inny model Land Rovera, a dokładnie Range Rover P38 obchodzi rocznicę 20-lecia powstania.