Land Serwis

Jeep Renegade Comanche – powypadkowy, ale droższy niż w salonie

Zaliczyliście swoim autem stłuczkę? Współczujemy! Ale nie załamujcie się i bierzcie przykład z Allena, który swojego powypadkowego Renegade'a tak odremontował, że nie tylko zarobił, ale jednocześnie stał się sławny na całym świecie. Wystarczyło, że uszkodzone auto przerobił na... pick-upa przypominającego prototyp z Easter Jeep Safari 2016.

Wszystkiemu dał początek wypadek, w którym najmocniej ucierpiał prawy tył samochodu Allena. Większość osób na jego miejscu oddałaby Jeepa do autoryzowanego serwisu i czekała cierpliwie na przywrócenie wyglądu auta do stanu fabrycznego. On jednak wraz z przyjacielem postanowił wziąć sprawę we własne ręce, przy okazji dając upust swojej kreatywności.

Wzorując się na prototypie Renegade'a w celebrity news wersji pick-up, który był prezentowany na wielkanocnym zlocie Jeepa w 2016 roku, właściciel auta zamiast go odbudowywać..., uciął karoserię tuż za słupkiem B, uzyskując tym samym miejsce na pakę ładunkową. Burty zbudował i wykończył własnoręcznie, umieszczając w nich fabryczne światła i wlew paliwa. Podłoga i wewnętrzne ścianki zostały profesjonalnie zabezpieczone przed uszkodzeniem podczas transportu ładunku. Przy okazji udało się również wygospodarować miejsce na kanister z paliwem. Za przednimi siedzeniami umieszczona została ściana zamykająca kabinę, w której zamontowano szybę z Forda Rangera.

Ukończony samochód żywo przypomina koncepcyjnego Comanche'a z Easter Jeep Safari 2016, a nawet wydaje się od niego ładniejszy, choć do pełni szczęścia brakuje mu 32-calowych AT-eków oraz brezentowego dachu, w które wyposażony był prototyp. Powypadkowy Jeep trafił na aukcję Ebay, gdzie wzbudził ogromne zainteresowanie kupujących. Licytacja osiągnęła pułap 32 tysięcy dolarów, ale nie przekroczyła kwoty minimalnej. Na Craigsliście samochód został wyceniony na 38,500 USD, co jest kwotą niemałą, jeśli zważyć, że cena nowego Renegade'a w USA zawiera się w przedziale 17,995 – 28,390 USD. Allen powinien chyba zacząć dawać lekcje, jak porażkę można przekuć w sukces (finansowy).
MM, fot. Ebay

Poczytaj:

 • Hołowczyc, Kaczmarski, Kazberuk i Szustkowski, czyli Lotto Rally Team
  Hołowczyc, Kaczmarski, Kazberuk i Szustkowski, czyli Lotto Rally Team
  W czwartek w Warszawie odbyła się prezentacja zespołu Lotto Rally Team, którego siłą mają być relacje budowane na linii mistrz-uczeń. Totalizator sportowy stworzył trzy duety: Krzysztof Hołowczyc - Martin Kaczmarski, Waldemar i Bartłomiej Marszałek oraz Jarosław Kazberuk - Robin Szustkowski.
 • Skoda Snowman – groźniejszy niż Yeti
  Skoda Snowman – groźniejszy niż Yeti

  W przyszłym roku Skoda Yeti doczeka się swego większego (mimo że młodszego) brata. Skoda Snowman ma był pełnowymiarowym SUVem z napędem 4x4, którego ceny (rozpoczynające się w okolicach 24 tysięcy Euro) i dobra opinia, jaką cieszy się obecnie czeska marka, wróżą mu rynkowy sukces.

 • Sołdat Ził – przyszłość rosyjskiej armii?
  Sołdat Ził – przyszłość rosyjskiej armii?
  Amerykański Humvee doczekał się rosyjskiego konkurenta! - krzyczą nagłówki zachodnich portali. Ich uwagę zwrócił koncepcyjny pojazd terenowy zaprojektowany przez inżynierów z Ziła, którzy – trzeba przyznać – popuścili wodze wyobraźni. Samochód z pewnością nie wygra żadnego konkursu piękności, ale jego konstrukcja okazuje się całkiem przemyślana.
 • Piękna, Bestia i Burza – trzy oblicza Forda EcoSport
  Piękna, Bestia i Burza – trzy oblicza Forda EcoSport
  Ford EcoSport – nieduży crossover, który w Polsce nie jest jeszcze sprzedawany (ale trafił już do salonów m.in. w Niemczech) – z terenowego punktu widzenia nie jest zbyt ciekawym okazem. Zbudowany na płycie podłogowej Fiesty i oferujący tylko napęd na przednie koła w teorii przystosowany jest do pokonywania co najwyżej miejskich krawężników. Na wystawie motoryzacyjnej w Sao Paolo Ford EcoSport został pokazany w nieco korzystniejszym świetle.
 • Sezon 2016 z NeoRaid Team. Rent a rally-raid car!
  Sezon 2016 z NeoRaid Team. Rent a rally-raid car!

  O starcie w wyścigu 24-godzinnym czy światowej klasy maratonie marzy wielu z nas, ale tylko nieliczni pomysł ten realizują. Na drodze stoi bowiem wiele przeszkód - tych większych, jak konieczność posiadania własnego auta czy zespołu serwisowego, oraz mniejszych, jak organizacja dalekiego wyjazdu i liczne formalności. Na wszystko potrzeba czasu i - last but not least - pieniędzy. Zespół NeoRaid Rally Team, który na swym koncie ma liczne występy w Dakarze, Silk Way Rally, rajdach Pucharu Świata oraz zawodach 24-godzinnych, przygotował ofertę dla wszystkich, którzy chcieliby skosztować off-roadu na europejskim bądź światowym poziomie, ale nie mają czasu lub wolnej głowy, by zająć się tym na własną rękę.    

 • Litewska Pogoń i polski Orzeł: Benediktas Vanagas i Sebastian Rozwadowski wyruszyli na Dakar
  Litewska Pogoń i polski Orzeł: Benediktas Vanagas i Sebastian Rozwadowski wyruszyli na Dakar

  29 grudnia na lotnisku w Wilnie uroczyście pożegnano  załogę Banediktas Vanagas  i Sebastian Rozwadowski, która udaje się na rajd Dakar 2016. Ekipa  pojedzie z numerem startowym 333 w specjalnie zaprojektowanych kombinezonach z litewską Pogonią i polskim Białym Orłem.