Land Serwis

Jeep Willys V8 LSX – demon(ek) prędkości

Wyścigi uliczne, nawet legalne, to nie nasza bajka (bo i co mogłyby mieć wspólnego z terenem?), ale tym razem musimy uczynić wyjątek. Powodem jest ten oto niesamowity Willys z silnikiem 4.8 V8 LSX o mocy 304 KM. Dodajmy, że to nie koniec jego przebudowy.

304 KM i... 855 kilogramów wagi! Boimy się nawet pomyśleć, jakie prędkości osiąga ten minimonster. Bicie rekordów podobno utrudnia mu przednia szyba, która przy 193 km/h (!!!) wpada w potężne wibracje. Coś z pewnością trzeba będzie z nią zrobić, bo właściciel nie zamierza poprzestawać na marnych 300 koniach i po założeniu nitro dostarczonego przez Nitrous Express chciałby mieć do swej dyspozycji 500 KM. Przebudowa trwa, życzymy powodzenia, a zaproszenie w teren pewnie jest nie na miejscu...
MM

Wizyta w hamowni:

Palenie gumy:
 

Poczytaj:

 • Peugeot 2008 DKR16 - piękna bestia
  Peugeot 2008 DKR16 - piękna bestia

  Peugeot ujawnił ostatnią tajemnicę, którą skrywał przed startem rajdu Dakar 2016. Dziś prezentujemy Wam ostateczny wygląd Peugeota 2008 DKR, którym w styczniu na argentyńskie i boliwijskie trasy wyjadą Sébastien Loeb, Stéphane Peterhansel, Cyril Despres i Carlos Sainz.

 • Chevrolet Pickup Baja 1000 Steve'a McQueena – rzecz bezcenna
  Chevrolet Pickup Baja 1000 Steve'a McQueena – rzecz bezcenna
  Komu marzy się otwarcie muzeum off-roadu, ten musi szykować walizkę gotówki, bowiem 26-27 lipca czeka na niego nie lada okazja -  na aukcji w Santa Monica na licytację wystawiony zostanie pierwszy pick-up Chevroleta skonstruowany w 1969 roku specjalnie z myślą o słynnym Baja 1000. Co więcej, samochodem tym w latach 1970-72 jeździł sam Steve McQueen!
 • Dakar w Obornikach. Zapraszamy na Barwy Dakaru 2017
  Dakar w Obornikach. Zapraszamy na Barwy Dakaru 2017

  Już w najbliższy weekend (25-26 marca) w Obornikach będzie można skosztować, jak smakuje rajd Dakar. Gmina oraz Motoklub Oborniki zaprosili w odwiedziny zawodników, którzy na własnej skórze przekonali się, czym jest start w słynnym maratonie. Oprócz gości przybędą również wyjątkowe pojazdy terenowe, a lista atrakcji wydaje się nie mieć końca.

 • 7 wspaniałych Jeepów na Easter Jeep Safari 2016
  7 wspaniałych Jeepów na Easter Jeep Safari 2016

  Już za kilka dni siedem nowych samochodów koncepcyjnych Jeep wyposażonych w bogatą gamę akcesoriów firmy Mopar i Jeep Performance Parts uda się na podbój wymagających szlaków wokół miasta Moab w Utah (USA), w ramach corocznej imprezy Easter Jeep Safari, która potrwa od 19 do 27 marca. Swój przyjazd na jubileuszową 50. edycję zlotu, która zbiega się z obchodami 75-lecia istnienia marki Jeep, zapowiedziało tysiące fanów jazdy w terenie.

 • Peugeot 3008DKR Maxi – sukcesor tronu
  Peugeot 3008DKR Maxi – sukcesor tronu

  Dwukrotny zwycięzca Dakaru (2016 i 2017) – Peugeot DKR3008 doczekał się (kolejnego) następcy. Jest nim rajdowy 3008DKR Maxi, który już w przyszłym miesiącu zadebiutuje z Sebastienem Loebem za kierownicą w Silk Way Rally 2017.

 • Range Rover Remote Control - koniec czy przyszłość off-roadu?
  Range Rover Remote Control - koniec czy przyszłość off-roadu?

  Dziś każdy z nas może stać się Ronaldo lub Messim, grając na PlayStation w FIFA2015, a być może już za kilka lat Nasser Al-Attiyah nie będzie musiał wsiadać do swego MINI, by wygrać kolejną edycję Dakaru. Aby odnieść zwycięstwo, wystarczy mu... smartfon z najnowszym oprogramowaniem do zdalnego sterowania samochodem, którego prototypową wersję opracował właśnie Land Rover.