Land Serwis

Kosztowna ikona - Mercedes Klasy G by ICON

Mercedes Klasy G to jeden z tych wyjątkowych samochodów, które im starsze tym więcej kosztują. Ponadczasowe, kanciaste kształty Gelendy oraz jej możliwości terenowe sprawiają, że nawet kilkudziesięcioletnie egzemplarze cieszą się dużym zainteresowaniem klientów. Nie inaczej było z pewną Klasą G z 1990 roku, która kupiona we Włoszech trafiła do Stanów Zjednoczonych, gdzie przeszła kompleksową renowację w firmie ICON. Obecnie auto czeka na nowego właściciela na serwisie Ebay, gdzie wyceniono ją na 95 tysięcy dolarów.

Czy to drogo? Sami oceńcie. Mimo zaawansowanego wieku samochód ma na liczniku zaledwie 71 tysięcy kilometrów. Kupiony we Włoszech kosztował 60 tysięcy dolarów, a w jego renowację w USA zainwestowano dodatkowe 40 tysięcy. Efektem jest Gelenda w perfekcyjnym stanie technicznym i nowocześnie wyposażona.

ICON to firma specjalizująca się w restauracji samochodów, która korzysta z materiałów i części z najwyższych sklepowych półek. W kabinie Mercedesa zastosowała tapicerkę Chilewich oraz wykonane przez wykwalifikowanych rzemieślników, drewniane zdobienia. Nowy jest również dach materiałowy z oknami oraz zamykana skrzynia bagażowa. Standardowe reflektory zastąpione zostały światłami LED, dobre wrażenie budzą również solidne amerykańskie zderzaki.

Czy 28-letnia Klasa G napędzana 3-litrowym silnikiem Diesla o mocy 177 KM warta jest prawie 100 tysięcy dolarów? Cena mimo wszystko wydaje się mocno zawyżona, ale wielu uważa, że takie marki jak Mercedes czy ICON są tego warte. Jeśli jesteście podobnego zdania, zerknijcie na aukcję: https://www.ebay.com/itm/1990-Mercedes-Benz-G-Class-/282826461332
MM, fot. Ebay

Poczytaj:

 • Świętokrzyskie OTI Dla Choinki 2014 - jedziemy dla Domów Dziecka
  Świętokrzyskie OTI Dla Choinki 2014 - jedziemy dla Domów Dziecka
  6 grudnia 2014 r. zapraszamy wszystkich miłośników jazdy w terenie na Drugą Świętokrzyską Terenową Integrację w ramach OTI dla Choinki, organizowaną przez kluby Wertep Brody, Świętokrzyskie Jeep oraz Bazę OffRoad Camp4x4.
 • Krzysztof Hołowczyc specjalnie dla Terenowo.pl: Trzeba wiedzieć, kiedy zejść ze sceny niepokonanym
  Krzysztof Hołowczyc specjalnie dla Terenowo.pl: Trzeba wiedzieć, kiedy zejść ze sceny niepokonanym

  Tuż przed startem rajdu Dakar 2016 rozmawiamy z Krzysztofem Hołowczycem (3. w edycji 2015) o tym, co czuje po odejściu z rajdów cross-country, w kim upatruje swego następcę, kto według niego jest faworytem edycji 2016 i... co zamierza robić w dwóch pierwszych tygodniach stycznia. 

 • 80 lat Mitsubishi z napędem 4x4
  80 lat Mitsubishi z napędem 4x4

  Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC), prezentując model Outlander PHEV w czasie Salonu Samochodowego w Paryżu w 2012 roku, wprowadziła na rynek zupełnie nową koncepcję: hybrydowego napędu na cztery koła w wersji SUV, opartego na bazie pojazdów elektrycznych. Samochód ten był ostatnim dzieckiem bogatego i skomplikowanego dziedzictwa Mitsubishi w rozwijaniu napędu 4WD, który po raz pierwszy zastosowano w grudniu 1935 roku.

 • 115 godzin na Głównym Szlaku Beskidzkim – biegiem i za kierownicą Isuzu D-max
  115 godzin na Głównym Szlaku Beskidzkim – biegiem i za kierownicą Isuzu D-max
  Ponad 2000 kilometrów po dziurawych niczym szwajcarski ser szosach w Beskidzie Niskim i Bieszczadach, szutrach i kamienistych drogach górskich. Dziesiątki przekroczonych strumieni, grubo ponad sto godzin spędzonych w samochodzie. Isuzu D-max pod koniec czerwca wspierał jednego z najlepszych polskich biegaczy górskich Maćka Więcka w 500-kilometrowym biegu po Głównym Szlaku Beskidzkim.
 • Podaj łapę zwierzakowi – charytatywna akcja Mud Project KrakOff-Road Team
  Podaj łapę zwierzakowi – charytatywna akcja Mud Project KrakOff-Road Team
  Mud Project KrakOff-Road Team to grupa przyjaciół, którzy bawią się nie tylko w błocie, ale i w innych motodyscyplinach, nie pomijając również czysto towarzyskich spotkań. Wszyscy znają się od lat i doskonale rozumieją. Nie są też obojętni na los bezdomnych zwierząt, które przebywają w schronisku Krakowskiego Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami.
 • Toyota Land Cruiser 150 2018 – tradycja zobowiązuje
  Toyota Land Cruiser 150 2018 – tradycja zobowiązuje

  Na Salonie Samochodowym we Frankfurcie debiutuje nowa generacja Toyoty Land Cruiser, która de facto jest znaną nam 150-ką poddaną faceliftingowi. Wizyta w „gabinecie odnowy” wyszła słynnemu klasykowi na dobre, o czym świadczą płynące z całego świata słowa uznania Toyociarzy (i nie tylko), którym nie w smak był wygląd poprzedniej wersji Land Cruisera.