Land Serwis

Lamborghini LM002 – drapieżny kocur na sprzedaż

16 Pazdziernika 2017

Lamborghini Urus to jedna z najgorętszych „terenowych” premier, jaka będzie miała miejsce w trakcie tego roku. Zanim jednak do niej dojdzie (stylowy crossover włoskiego producenta ma zostać zaprezentowany 4 grudnia), powspominajmy przez chwilę jego przodka – niezwykłe Lamborghini LM002. Okazją ku temu jest oferta sprzedaży pieczołowicie odrestaurowanego „Diablo”, który jest dziełem amerykańskiego warsztatu Cats Exotics.

Terenowy LM002 został wyprodukowany w liczbie zaledwie 301 sztuk. Szacuje się, że po drogach USA jeździ 48 egzemplarzy, natomiast w Polsce – podobno 2. Tym większą gratką wydaje się więc samochód oferowany przez Amerykanów – będący w nienagannym stanie, mający na liczniku zaledwie 19141 km, którego każda śrubka została sprawdzona, gdy trzeba – wymieniona, a następnie skrupulatnie dokręcona. Gratka gratką, ale na którą nie każdy może sobie pozwolić. 27-letni pojazd wyceniony został na dość astronomiczną kwotę 440 tysięcy dolarów, a więc przeszło dwa razy więcej niż kosztować będzie nowy Urus. Wysoka cena ma jednak swoje uzasadnienie - prace nad autem trwały aż 5 lat, angażując wielu fachowców i wymagając licznych inwestycji, co w sumie pochłonęło 325 tysięcy dolarów (faktury do wglądu). Efekt budzi jednak wrażenie – auto wygląda, jakby dopiero opuściło bramy fabryki.

 

Samochód został nie tylko kompleksowo odrestaurowany (począwszy od silnik Diablo V12, a skończywszy na wystroju kabiny), ale również zmodernizowany: zyskał między innymi piękny kufer bagżnika z zasłoną, nowe opony Pirelli Scorpion, system wydechowy, a także system audio Alpine. W pakiecie z autem nowy nabywca otrzyma między innymi celebrity news komplet kluczy, narzędzia oraz dwa zapasowe sterowniki silnika.

Lamborghini Urus za 200 tys. czy LM002 za 440 tys. dolarów? Oto jest pytanie.

MM, fot. Cats Exotics

Poczytaj:

 • Nie żyje Ilgizar Mardeev – legendarny kierowca zespołu Kamaz Master
  Nie żyje Ilgizar Mardeev – legendarny kierowca zespołu Kamaz Master
  Ilgizar Mardeev, jeden z najznakomitszych kierowców ciężarowych na świecie, podpora rosyjskiego zespołu Kamaza, zginął w niedzielę podczas treningu na quadzie. Od 2000 roku siedmiokrotnie plasował się w czołowej piątce „Dakaru”; w sumie odniósł na tym rajdzie 11 zwycięstw oesowych. Po odejściu na emeryturę Chagina i Kabirova, Mardeev był najbardziej doświadczonym kierowcą teamu Kamaza.
 • Kraków Nocą, czyli nocne youngtimerów rozmowy
  Kraków Nocą, czyli nocne youngtimerów rozmowy
  W motoryzacyjnym światku przeżywamy od kilku lat wzmożone zainteresowanie, zamiłowanie, a może i chęć pokazania się w samochodach, których świetność przypadała na dwie ostatnie dekady ubiegłego wieku. Youngtimery stają się z dnia na dzień coraz bardziej popularne. Jedni z wielkim pietyzmem odnawiają je i dbają o najdrobniejszy szczegół, inni robią z nimi, co tylko im wyobraźnia podpowie.
 • Łukaszewski&Duhanik - opóźniona premiera T1
  Łukaszewski&Duhanik - opóźniona premiera T1
  Choć sukces był bliski, niestety Marcinowi Łukaszewskiemu i Magdzie Duhanik nie udało się ukończyć budowy nowego auta przed startem Baja Poland. Zabrakło kilku dni...
 • Nowe oblicze zespołu 4xDrive. Armia Nissanów Navara T2
  Nowe oblicze zespołu 4xDrive. Armia Nissanów Navara T2
  Znany dotąd z licznych sukcesów w rajdach przeprawowych i maratońskich zespół 4xDrive podejmuje nowy wyzwanie – od tego roku będzie również rywalizował w licencjonowanych rajdach cross-country! Miejsce słynnych Gratów 2 zajmą (tymczasowo...) Nissany Navara T2. Portal TERENOWO.PL był świadkiem pierwszy jazd testowych nowych rajdówek, które w walce zadebiutują już w najbliższy weekend na Baja Carpathia 2013.
 • Jeep Wrangler 2018 – 4. generacja z nowymi silnikami
  Jeep Wrangler 2018 – 4. generacja z nowymi silnikami

  Jeep szykuje dla nas czwartą generację Wranglera, który zadebiutuje w przyszłym roku. Amerykańska terenówka, o której losach decydują dziś Włosi, będzie oferowała bardzo ciekawe konfiguracje napędu.

 • Mikko Hirvonen dołącza do X-Raid Team. W styczniu 2016 wystartuje w Dakarze
  Mikko Hirvonen dołącza do X-Raid Team. W styczniu 2016 wystartuje w Dakarze

  Zespół X-Raid czterokrotnie z rzędu zwyciężył rajd Dakar, ale mimo to nie spoczywa na laurach i wzmacnia skład swojej ekipy. Jego nowym zawodnikiem został słynny Fin Mikko Hirvonen, czterokrotny wicemistrz świata WRC, który już w przyszłym tygodniu zadebiutuje za kierownicą  MINI All4 Racing w Baja Aragon, kolejnej rundzie Pucharu Świata FIA. W styczniu 2016 zobaczymy go na starcie rajdu Dakar 2016.