Land Serwis

Lamborghini Urus – 650 koni mechanicznych w akcji

Lamborghini to marka, która powoduje żywe bicie serca u każdego miłośnika motoryzacji. Nic dziwnego więc, że zbliżająca się wielkimi krokami premiera Super SUV-a, jakim ma być Urus, budzi duże zainteresowanie. Podsyca je dodatkowo informacja o mocy, którą będzie dysponował – jak przystało na prawdziwe „Lambo” sięga ona aż 650 koni mechanicznych!

Lamborghini Urus, którego można na siłę nazywać sukcesorem grubo ciosanego LM002, pod maską skrywa 4-litrowy silnik V8 biturbo zaprojektowany specjalnie dla tego modelu. Mniej unikatowa jest baza, na której zbudowany został pojazd – jest nią Volkswagenowska platforma MLB Evo, z której korzystają już takie auta jak Porsche Cayenne, Audi Q7 czy Bentley Bentayga. Z „Kijanką” Urusa łączyć będzie również system czterech kół skrętnych, ułatwiający manewrowanie i zmniejszający promień skrętu. Nad ogromną mocą silnika zapanować mają hamulce karbonowo-ceramiczne. Kierowca będzie miał do wyboru kilka trybów jazdy, takich jak Ziemia, Śnieg czy Piasek, do których Urus samodzielnie będzie dostosowywał pracę silnika, skrzyni biegów hottest celebrities czy zawieszenia.


Na filmie zaprezentowanym oficjalnie przez Lamborghini widać już proces produkcyjny samochodu, testowe przejazdy w terenie, a wprawne oko jest w stanie wypatrzeć nawet trzy ukończone egzemplarze stojące na przyzakładowym parkingu w Sant’Agata Bolognese. Po blisko 6 latach od pokazania koncepcyjnego Urusa na targach w Pekinie Włosi nareszcie zaczynają odliczać ostatnie dni do oficjalnej premiery auta, którą zaplanowano na 4 grudnia. Pokładają w nim duże nadzieje – przed 2019 rokiem chcieliby podwoić sprzedaż swoich samochodów. Zainteresowanie, które budzi ich SUV, dowodzi, że bynajmniej nie jest to czcza fantazja.
MM

 

Poczytaj:

 • Nani Roma przedłuża kontrakt z X-Raid Team
  Nani Roma przedłuża kontrakt z X-Raid Team
  W odpowiedzi na exodus kolejnych zawodników z X-Raid Team (spodziewany Peterhansela i niespodziewany Al-Attiyaha) szef niemieckiego zespołu Sven Quandt ogłosił właśnie podpisanie dwuletniego kontraktu ze zwycięzcą Dakaru 2014 – Nani Romą oraz jego pilotem Michelem Perinem. Nie zmienia to faktu, że w przyszłorocznej edycji zespół X-Raid wystąpi poważnie osłabiony.
 • Już jest! Tesla Model X, czyli SUV w wersji EKO
  Już jest! Tesla Model X, czyli SUV w wersji EKO

  Odwieczny dylemat "co lepiej robi w terenie: diesel czy benzyna", niebawem (być może) stanie się jeszcze trudniejszy do rozwiązania. Amerykańska Tesla rządzona przez Elona "Ironmana" Muska zakończyła ostatecznie prace nad pierwszym na świecie w pełni elektrycznym SUV-em, który zapisze się na kartach historii jako Tesla Model X. Kto wie, czym za kilkanaście - kilkadziesiąt lat napędzane będą zmoty startujące w "Breslau" czy na "Bałtowskich"...

 • I Offroad Show Poland - relacja na żywo
  I Offroad Show Poland - relacja na żywo
  Halę targów wypełnił zapach spalin i warkot silników – to znak, że impreza dobiegła końca. Dziękujemy za uwagę, mamy nadzieję, że choć trochę odmalowaliśmy jej atmosferę i opisaliśmy zaprezentowane atrakcje. Premierowa edycja zgromadziła wielu wystawców i cieszyła się dużym zainteresowaniem zwiedzających, co wróży jej różaną przyszłość. Do zobaczenia za rok w (jeszcze) większym towarzystwie!:) Relacjonowali dla Was: Kamil Jabłoński i Arek Kwiecień
 • Jeszcze tu wrócę! Arnold Schwarzenegger w elektrycznym Hummerze H1
  Jeszcze tu wrócę! Arnold Schwarzenegger w elektrycznym Hummerze H1

  Arnold Schwarzenegger lubi duże terenówki, a jednocześnie bardzo lubi planetę, na której żyjemy. Dlatego od lat angażuje się w ruchy proekologiczne, występuje w kampaniach społecznych i zachęca do przejścia na wegetarianizm (by ograniczyć zabójczą dla klimatu masową produkcję mięsa). Aby dać przykład innym, rok temu przesiadł się do elektrycznego Mercedesa Klasy G, a niedawno odebrał kluczyki do swojego ulubionego auta – Hummera H1, który również nie zatruwa środowiska. Oba pojazdy zbudowała austriacka firma Kreisel Electric.

 • Między niebem a ziemią - Strefa Kurzu No Limit
  Między niebem a ziemią - Strefa Kurzu No Limit
  Co offroad i lotnictwo mają ze sobą wspólnego? Pozornie niewiele. Pozornie lotników i offroadowców dzielą tysiące metrów odległości. Pozornie, bo jest coś, co miłośników obu tych dyscyplin łączy – to pasja. Z tej pasji i przyjaźni olsztyńskiego środowiska motoryzacyjnego z Aeroklubem Warmińsko-Mazurskim zrodził się pomysł wspólnej imprezy. Imprezy, jakiej w Olsztynie jeszcze nie było.
 • Dakar w Obornikach. Zapraszamy na Barwy Dakaru 2017
  Dakar w Obornikach. Zapraszamy na Barwy Dakaru 2017

  Już w najbliższy weekend (25-26 marca) w Obornikach będzie można skosztować, jak smakuje rajd Dakar. Gmina oraz Motoklub Oborniki zaprosili w odwiedziny zawodników, którzy na własnej skórze przekonali się, czym jest start w słynnym maratonie. Oprócz gości przybędą również wyjątkowe pojazdy terenowe, a lista atrakcji wydaje się nie mieć końca.