Land Serwis

Lamborghini Urus – 650 koni mechanicznych w akcji

Lamborghini to marka, która powoduje żywe bicie serca u każdego miłośnika motoryzacji. Nic dziwnego więc, że zbliżająca się wielkimi krokami premiera Super SUV-a, jakim ma być Urus, budzi duże zainteresowanie. Podsyca je dodatkowo informacja o mocy, którą będzie dysponował – jak przystało na prawdziwe „Lambo” sięga ona aż 650 koni mechanicznych!

Lamborghini Urus, którego można na siłę nazywać sukcesorem grubo ciosanego LM002, pod maską skrywa 4-litrowy silnik V8 biturbo zaprojektowany specjalnie dla tego modelu. Mniej unikatowa jest baza, na której zbudowany został pojazd – jest nią Volkswagenowska platforma MLB Evo, z której korzystają już takie auta jak Porsche Cayenne, Audi Q7 czy Bentley Bentayga. Z „Kijanką” Urusa łączyć będzie również system czterech kół skrętnych, ułatwiający manewrowanie i zmniejszający promień skrętu. Nad ogromną mocą silnika zapanować mają hamulce karbonowo-ceramiczne. Kierowca będzie miał do wyboru kilka trybów jazdy, takich jak Ziemia, Śnieg czy Piasek, do których Urus samodzielnie będzie dostosowywał pracę silnika, skrzyni biegów czy zawieszenia.


Na filmie zaprezentowanym oficjalnie przez Lamborghini widać już proces produkcyjny samochodu, testowe przejazdy w terenie, a wprawne oko jest w stanie wypatrzeć nawet trzy ukończone egzemplarze stojące na przyzakładowym parkingu w Sant’Agata Bolognese. Po blisko 6 latach od pokazania koncepcyjnego Urusa na targach w Pekinie Włosi nareszcie zaczynają odliczać ostatnie dni do oficjalnej premiery auta, którą zaplanowano na 4 grudnia. Pokładają w nim duże nadzieje – przed 2019 rokiem chcieliby podwoić sprzedaż swoich samochodów. Zainteresowanie, które budzi ich SUV, dowodzi, że bynajmniej nie jest to czcza fantazja.
MM

 

Poczytaj:

 • Paryż 2016. Potrójna premiera terenowych Peugeotów
  Paryż 2016. Potrójna premiera terenowych Peugeotów

  PEUGEOT przygotował trzy światowe premiery na rozpoczynający się w tym tygodniu salon w Paryżu. Obok nowych SUV-ów 3008 i 5008, publiczność będzie mogła zobaczyć dakarowy model PEUGEOT 3008 DKR.

 • Mercedes G 500 4x4² – Gelenda do kwadratu
  Mercedes G 500 4x4² – Gelenda do kwadratu

  Mercedes-Benz ujawnił szczegóły dotyczące konstrukcji nowej Gelendy, którą zamierza pochwalić się podczas marcowych targów motoryzacyjnych w Genewie. Okazuje się, że wiele domysłów, które sprowokowane zostały opublikowanym niedawno zdjęciem auta, było bliskich prawdy. Dziś wiemy już znacznie więcej, co kryje się za kryptonimem G 500 4x4²

 • Hummer H3 EVO III klasa T1 - oferta specjalna
  Hummer H3 EVO III klasa T1 - oferta specjalna

  Samochód w pełni przygotowany do sezonu rajdowego. Wyczynowa rajdówka cross-country, która wielokrotnie pokazywała, że może walczyć z najlepszymi i wygrywać.

 • Dakar 2014 - pierwsi Polacy już na liście startowej
  Dakar 2014 - pierwsi Polacy już na liście startowej
  Od tygodnia można rejestrować swój udział w przyszłorocznym  rajdzie Dakar. Choć do startu zostało wiele miesięcy, pierwsi zawodnicy już deklarowali swój udział. Dakarowym pewniakiem jest m.in. kapitan Poland National Team – Rafał Sonik.
 • DS 7 Crossback – francuski szyk
  DS 7 Crossback – francuski szyk

  DS to prestiżowa marka koncernu PSA i taki ma być również jego najnowszy SUV – DS 7 Crossback, który za chwilę zostanie pokazany w Genewie. Auto ma skusić klientów zaawansowaną technologią, kunsztownym wykończeniem i niebagatelną prezencją.

 • Sand Racer - pustynny wojownik
  Sand Racer - pustynny wojownik

  W Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie brak miejsca do uprawiania off-roadu. Za sprawą ropy naftowej obywatele tego państwa z reguły nie narzekają również na kłopoty finansowe. Dlatego na pewno zainteresują się propozycją firmy Zarooq Motors, która z myślą o nich właśnie zbudowała auto stworzone do wyczynowej zabawy w piasku. Produkcja seryjna Sand Racera rozpocznie się już w styczniu. Jego cena to około 100 tysięcy dolarów.