Land Serwis

MHX6 Dirt² – tuning (i cena) do kwadratu

Każdy dobrze wie, że fabryczne BMW X6 nie jest materiałem na wyczynową terenówkę. Raz, że nie stanowi właściwej bazy dla przebudowy pod wymagania off-roadu, dwa, że... zwyczajnie szkoda pieniędzy, które dosłownie miałyby zostać utopione w błocie. Niemiecki tuner Manhart postanowił być jednak głuchy na te argumenty i zapowiedział budowę pięciu egzemplarzy „rajdowego” MHX6 Dirt².

Skąd owa „dwójka” w nazwie? Otóż to nie pierwszy raz, gdy Manhart bierze na warsztat X-szóstkę, by przerobić ją na terenówkę. Już w 2012 roku na targach w Essen pochwalił się stuningowaną wersją X6, która obok wyższej mocy (456 KM) wyróżniała się m.in. poszerzonym nadwoziem, podniesionym o 50 mm zawieszeniem i terenowymi oponami. Tym razem jednak poszedł o krok dalej, budując auto na bazie BMW X6M. MHX6 Dirt² zdaniem Christopha Erfurta z Manhart to samochód gotowy, by zmierzyć się z ciężkimi przeprawami. celebrity news Ciekawe, czy poczujecie się przekonani.

ManhartKompleksowy tuning silnika (m.in. nowe tłoki, lepsze turbo) pozwoliły uzyskać zaiste niewyobrażalną moc 888 koni mechanicznych przenoszoną na koła za pośrednictwem wzmocnionego (i zarazem osłoniętego za pomocą solidnych paneli ochronnych) układu napędowego. Jednostka otrzymała ponadstandardowe chłodzenie oraz zdublowane źródło dodatkowego powietrza trafiającego pod maskę za pośrednictwem dwóch snorkeli umieszczonych po obu stronach maski.

Terenowy potencjał X6 zwiększył się za sprawą zastosowania zawieszenia KW Suspensions oraz 21-calowych felg, na które nałożono opony BF Goodrich All Terrain. Zmiany te wymogły zarazem montaż wydajniejszego układu hamulcowego.

Rzeczą najbardziej rzucającą się w oczy jest zewnętrzna klatka bezpieczeństwa, która (teoretycznie) ma uratować pasażerów auta w razie dachowania, ale jednocześnie ma również chronić karoserię podczas przedzierania się przez las i chaszcze. Przód i tył auta osłania nieco rachityczne z wyglądu orurowanie, które (z przodu) stanowi zarazem miejsce montażu... - tak, tak! - wyciągarki. Na tylnej klapie, która i tak nie otwiera się przyblokowana rurami klatki, umieszczono fantazyjnie koło zapasowe.

Wyjątkowe auto zostało zaprojektowane dla wyjątkowych klientów z... Bliskiego Wschodu, którzy gotowi będą wyłożyć na stół co najmniej 395 tysięcy Euro. Samochód będzie budowany wyłącznie „na zamówienie” - firma deklaruje, że na przygotowanie pojazdu potrzebuje 6 do 8 miesięcy.
MM

Poczytaj:

 • Rajdowa Toyota RAV4. Born in the U.S.A.
  Rajdowa Toyota RAV4. Born in the U.S.A.

  Toyota zaprezentowała w Las Vegas nową rajdówkę RAV4, która wystartuje w serii 2015 Rally America.

 • 5. generacja Mitsubishi L200 – atleta na starcie
  5. generacja Mitsubishi L200 – atleta na starcie

  Po 9 latach (i po 1.300.000 wyprodukowanych samochodach) 4. generacja pickupa Mitsubishi L200 opuszcza taśmy produkcyjne, na których pojawił się następca - całkowicie nowy model 5. generacji - czekający na swoją europejską premierę na 85. Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie.

 • James Bond za kierownicą LR Defendera Big Foot
  James Bond za kierownicą LR Defendera Big Foot

  W najnowszym filmie o przygodach Jamesa Bonda „zagrają” modele Range Rover Sport SVR i Land Rover Defender Big Foot. Słynny agent zasiądzie ponadto za kierownicą Astona Martina DB10, by ścigać swego wroga prowadzącego Jaguara C-X75.

 • Żegnamy Drew Bowlera – twórcę Bowler Motorsport
  Żegnamy Drew Bowlera – twórcę Bowler Motorsport

  W poniedziałek, 14 listopada 2016, odszedł nagle Drew Bowler – szef firmy Bowler Motorsport, jeden z pionierów profesjonalnego ścigania się w terenie. Jego auta osiągały sukcesy w najważniejszych imprezach cross-country na świecie. Ich użytkownikami wciąż są polscy zawodnicy.

 • Toyota Land Cruiser VDJ200 NAC Rally Team – ready to go
  Toyota Land Cruiser VDJ200 NAC Rally Team – ready to go
  Po trzech i pół miesiącach wytężonych prac nowa rajdówka zespołu NAC Rally Team jest już gotowa do jazdy. Pachnąca nowością Toyota Land Cruiser VDJ200, za której kierownicą zasiądzie Paweł Molgo, została kompleksowo przebudowana i wyposażona, tak aby spełniać wymogi grupy T2 i móc startować w licencjonowanych rajdach FIA.
 • Land Serwis otwiera nowy oddział w Gdańsku
  Land Serwis otwiera nowy oddział w Gdańsku
  W najbliższą sobotę firma Land Serwis/British Garage zaprasza na otwarcie nowego oddziału w Gdańsku. W obiekcie przy ul. Litewskiej 12 znajduje się hala napraw o powierzchni 850 m2 z sześcioma podnośnikami i możliwością jednoczesnej naprawy 12 samochodów. Tym samym sieć Land Serwisów obejmie cały kraj z centralą w Wieliczce k./Krakowa oraz oddziałami w Warszawie, Poznaniu i Gdańsku.