Land Serwis

Mistrzostwa i Puchar Polski SuperEnduro otwarły Łódzkie Centrum Sportów Offroadowych

W miniony weekend w Łodzi zawodnicy Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski SuperEnduro jako pierwsi wystartowali w zawodach organizowanych w Łódzkim Centrum Sportów Offroadowych – nowym miejscu na terenowej mapie Polski, które swoim nazwiskiem firmuje znany zawodnik Arek Lindner.

Lodzkie Centrum Sportow offroadowych 1 lodzki piknik offroadowy 2839Mistrzostwa Polski i Pucharu Polski Super Enduro
Inaugurujące Łódzkie Centrum Sportów Offroadowych zawody SuperEnduro odbyły się w fantastycznych warunkach. Przez cały weekend panowała piękna, letnia pogoda i wysoka temperatura. Dopisali również kibice, którzy swoim dopingiem dodawali sił zawodnikom do walki o każdy metr toru. Pętla SuperEnduro miała 800 m długości i była przepełniona technicznymi przeszkodami. Próby były wymagające i jednocześnie przejezdne nawet dla najmłodszych adeptów offroadu.

Najwięcej emocji dostarczyli zawodnicy klasy mistrzowskiej. W grupie Open niesamowitej dawki adrenaliny dostarczyli Emil Juszczak i Grzegorz Kargul. W pierwszym dniu zawodów dwukrotnie triumfował Jaszczuk, a raz celeb news Kargul, z kolei w niedzielę ich role się odwróciły, dzięki czemu obaj zawodnicy opuścili Łódź z taką samą liczbą oczek. Rewelacyjny występ zaliczył Oskar Kaczmarczyk, startujący w klasie Junior, który wygrał wszystkie sześć wyścigów. Sukces ten pozwolił mu cieszyć się tytułem Mistrza Polski na dwie rundy przed zakończeniem sezonu.
– To były super zorganizowane zawody – komentuje Oskar Kaczmarczyk. – Tor, choć nie preferuję jazdy po piachach, ponieważ jestem z gór, a tam mamy twarde podłoże, był idealnie przygotowany. Było na nim wiele trudnych, technicznych skoków na których musieliśmy się napracować, ale także nie było bardzo trudnych elementów, co sprawiało, że nie niszczył się motocykl, a my także nie robiliśmy sobie krzywdy. Nitka była w pełni przejezdna dla amatorów i najmniej doświadczonych zawodników, co jest bardzo fajne.

Reprezentant klubu AMK Gorce należy do najbardziej doświadczonych zawodników w Polsce i ma na swoim koncie starty w wielu prestiżowych zawodach SuperEnduro na całym świecie. Oto jak ocenił przedsięwzięcie łódzkich offroadowców.

– Jestem pod mega wrażeniem tego, co tu zobaczyłem – dodaje zawodnik z Nowego Targu. – W bardzo krótkim czasie od zera zbudowano świetny ośrodek, na którym można trenować elementy różnych dyscyplin. W Polsce mamy bardzo mało takich ośrodków. Mam nadzieję, że uda się rozwiązać problemy z okolicznymi mieszkańcami i wszystko pójdzie w dobrym kierunku. Może to być jeden z najlepszych kompleksów offroadowych w naszym kraju.

Wśród osób walczących o Puchar Polski dobrym występem w Łodzi pochwalić się może Bartłomiej Baziak z klubu BKMF Flow, który wygrał wszystkie wyścigi w klasie MX Open Licencja B. Klubowy kolega Bartka z klasy Młodzik, Artur Pietrzak także może być z siebie dumny. Wygrał on trzy z czterech startów, a w czwartym był na mecie drugi. Trzykrotnie pierwsza na mecie meldowała się również Dorota Lodzkie Centrum Sportow offroadowych 1 lodzki piknik offroadowy 3182Dudzik, rywalizująca w klasie kobiet. W MX Open Licencja C najlepszym występem popisał się Alan Drożdż z Łódzkiego Klubu Motorowego, a w klasie Master puchary za pierwsze miejsce odebrali Mieszko Gotkowski oraz Sebastian Baklarz. Szczegółowe wyniki zawodów dostępne są na stronie www.motoresults.pl.

Pierwszy Łódzki Piknik Offroadowy
Organizatorzy VIII i IX rundy Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski SuperEnduro, oprócz możliwości podziwiania walki zawodników na torze, dali kibicom znacznie więcej atrakcji. Z okazji otwarcia Łódzkiego Centrum Sportów Ofroadowych zorganizowano 1. Łódzki Piknik Offroadowy, którego celem było przyciągnięcie mieszkańców Łodzi wraz z całymi rodzinami i pokazanie, że sporty offroadowe to świetna zabawa dla wszystkich, począwszy od najmłodszych dzieciaków po seniorów. Podczas pikniku przygotowano atrakcje takie jak: strefa ze zjeżdżalniami i trampolinami, strefa militarna wraz ze strzelnicą, wystawa aut terenowych Toyota i Nissan, strefa gastronomiczna, namiot Grupy Ratownictwa Specjalistycznego Ochotniczej Straży Pożarnej Łódź – Jędrzejów, stoiska Penrite, Intermotors oraz dealerów motocykli marki Beta i Sherco. Obecny był także serwis samochodów rajdowych Overlimit. Jednak najbardziej obleganym miejscem (poza strefą kibiców przy torze SuperEnduro) był tor treningowy, na którym członkowie Łódzkiego Klubu Offroadowego przez dwa dni wozili chętne osoby swoimi niezwykłymi pojazdami, którymi na co dzień startują w zawodach i rajdach. Na twarzach osób wysiadających z terenówek widać było uśmiech i zarazem żal, że muszą ustąpić miejsca kolejnym osobom czekającym w kolejce.

– Osiągnęliśmy pełen sukces, 110 % tego, czego oczekiwaliśmy – mówi Arkadiusz Lindner, Prezes Łódzkiego Klubu Offroadowego. – Zarówno otwierające Łódzkie Centrum Sportów Offroadowych zawody SuperEnduro, jak i 1. Łódzki Piknik Offroadowy przebiegły zgodnie z planem i, co najważniejsze, bezpiecznie. Otrzymaliśmy wiele bardzo pozytywnych słów od przybyłych ludzi. Wszyscy gratulowali nam świetnej imprezy, pytali o to, jak będzie można korzystać z ŁSCO, czy częściej będą tu takie wydarzenia, jak zapisać się do naszego klubu i wiele innych. Wszędzie widać było uśmiechy na twarzach, zwłaszcza u osób, którzy skorzystali z możliwości przejażdżki po naszym torze jednym z naszych profesjonalnych pojazdów terenowych. Szczerze mówiąc, to planowaliśmy przeprowadzić kilka sesji, jednak chętnych do jazdy osób było tak wiele, że nie sposób było im odmówić. Nasi kierowcy jeździli przez całe dwa dni z małymi przerwami na tankowania i posiłki. Pomimo wyczerpania dotrwali do końca. Lodzkie Centrum Sportow offroadowych 1 lodzki piknik offroadowy 3182Jestem niesamowicie dumny ze swoich ludzi. Wszyscy stanęli na wysokości zadania, wszystko działało jak w profesjonalnej firmie eventowej, a tak naprawdę każdy z nas na co dzień zajmuje się czymś innym i każdy jest zupełnie z innej branży. Dlatego wielkie dzięki dla całej ekipy ŁKO, wielkie dzięki dla całej ekipy ŁKM i wszystkich, którzy to z nami przygotowywali. Jesteście najlepsi! Dziękuję również zawodnikom za to, że tak licznie przybyli na zawody. Na ich twarzach było widać radość. Słyszeliśmy także wiele pozytywnych opinii od doświadczonych zawodników, co jest dla nas bardzo budujące i napędza nas do dalszego działania. Wyrazy wdzięczności kieruję także do Wiceprezydenta Łodzi, pana Tomasza Treli oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej, pana Tomasza Kacprzyka, którzy wspierają nas od samego początku. Jest nam niezmiernie miło, że panowie zechcieli dokonać uroczystego otwarcia toru i pokazać, że stoją za naszą inicjatywą. Dziękuję im także za słowa, które skierowali do przeciwników budowy w Łodzi obiektu dla offroadowców, z prośbą o przemyślenie, czy rzeczywiście warto torpedować wszystkie inicjatywy, czy może jednak nie jest to wcale zły pomysł, skoro przybyło tu tak wiele osób. Na koniec chciałbym podziękować najważniejszym osobom, czyli łodzianom, którzy tak licznie przybyli do Łódzkiego Centrum Sportów Offroadowych i wyrazili swoje pełne poparcie dla naszych działań. Jesteście wielcy!

Ceremonii rozpoczęcia zawodów oraz otwarcia nowo wybudowanego kompleksu offroadowego dokonali Wiceprezydent Miasta Łodzi, Tomasz Trela oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi, Tomasz Kacprzak. Obiekt został również poświęcony przez ks. Wojciecha Błaszczyka, proboszcza parafii Łaskowice. Szczegółowe informacje dotyczące Łódzkiego Centrum Sportów Offroadowych dostępne są na facebookowym fanpage’u toru. Na nim także udostępniane będą wiadomości na temat organizowanych treningów oraz zawodów.
MM

Poczytaj:

 • Bentley Bentayga – crossover dla bogaczy
  Bentley Bentayga – crossover dla bogaczy

  Oto najmocniejszy i najbardziej luksusowy SUV na świecie – pod takim hasłem w przyszłości sprzedawany będzie Bentley Bentayga, którego premiera odbędzie się już w przyszłym roku. Po wpadce, jaką był zapowiadający go koncept EXP 9 F powszechnie krytykowany za swą brzydotę, producent niespiesznie i z pietyzmem przygotowuje produkcyjną wersję swego crossovera, którego kupnem zainteresowanych jest 4000 potencjalnych klientów.

 • Toyota Hilux 6x6 - pickup z plusem
  Toyota Hilux 6x6 - pickup z plusem

  Choć to nie Mercedes wynalazł sześciokołową terenówkę (auta z napędem 6x6 budowane są od dawien dawna) sukces marketingowy, który osiągnął za sprawą G63 AMG 6x6, zaowocował powstaniem nowego trendu. Chwilę później Defendera 6x6 zaprezentował brytyjski tuner Kahn Design, a bułgarska firma Vromos we współpracy z beligijskim Overdrive niedawno pochwaliła się Hiluxem 6x6.

 • Tonka 4Runner - powrót do dzieciństwa
  Tonka 4Runner - powrót do dzieciństwa

  Podobno z zabawek nigdy się nie wyrasta (a przynajmniej tak mają niektórzy). Tym, którzy mimo zaawansowanego wieku wciąż lubią bawić się samochodzikami, Toyota postanowiła ułatwić życie (lub ocalić resztkę godności), tworząc we współpracy z Funrise Toy Corporation prawdziwą zabawkę dla dorosłych, czyli Tonkę 4Runner. Auto, które wyglądem przypomina dziecięce monster trucki, zostało zaprezentowane na targach SEMA.

 • Genewa 2016. Audi Q2 - miejski SUV
  Genewa 2016. Audi Q2 - miejski SUV

  Na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie Audi zaprezentowało swój zupełnie nowy model - Q2. Terenem działania najmniejszego SUV-a z Ingolstadt pozostaną raczej ulice miast,  ale klienci będą  mogli również zamówić wersje z napędem quattro.

 • Umarł król, niech żyje Car! Nowy Kamaz na rajd Dakar 2016
  Umarł król, niech żyje Car! Nowy Kamaz na rajd Dakar 2016

  Sylwetkę dakarowego Kamaza - z pionową kabiną umieszczoną dokładnie nad przednią osią, pod którą schowana jest 17,2-litrowa V-ósemka o mocy 730 KM - zna każdy fan off-roadu. Ale nadszedł czas na zmiany! W przyszłorocznym Dakarze zadebiutuje zupełnie nowy Kamaz z wysuniętą maską Zetrosa. Co ciekawe, rosyjski producent nigdy nie budował ciężarówek tak skonstruowanych.

 • LR Defender 2.0 MPI na Ładoga Trophy 2013 – projekt wysokooktanowy
  LR Defender 2.0 MPI na Ładoga Trophy 2013 – projekt wysokooktanowy
  Land Rover to legendarna marka, kojarzona z największymi wyprawami i rajdami. Jak widać polscy zawodnicy startujący w tegorocznej Ładodze są podobnego zdania – trzy spośród czterech zgłoszonych polskich załóg zmierzą się z trudami rosyjskiego rajdu, jadąc Land Roverami właśnie.