Land Serwis

Mistrzostwa i Puchar Polski SuperEnduro otwarły Łódzkie Centrum Sportów Offroadowych

W miniony weekend w Łodzi zawodnicy Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski SuperEnduro jako pierwsi wystartowali w zawodach organizowanych w Łódzkim Centrum Sportów Offroadowych – nowym miejscu na terenowej mapie Polski, które swoim nazwiskiem firmuje znany zawodnik Arek Lindner.

Lodzkie Centrum Sportow offroadowych 1 lodzki piknik offroadowy 2839Mistrzostwa Polski i Pucharu Polski Super Enduro
Inaugurujące Łódzkie Centrum Sportów Offroadowych zawody SuperEnduro odbyły się w fantastycznych warunkach. Przez cały weekend panowała piękna, letnia pogoda i wysoka temperatura. Dopisali również kibice, którzy swoim dopingiem dodawali sił zawodnikom do walki o każdy metr toru. Pętla SuperEnduro miała 800 m długości i była przepełniona technicznymi przeszkodami. Próby były wymagające i jednocześnie przejezdne nawet dla najmłodszych adeptów offroadu.

Najwięcej emocji dostarczyli zawodnicy klasy mistrzowskiej. W grupie Open niesamowitej dawki adrenaliny dostarczyli Emil Juszczak i Grzegorz Kargul. W pierwszym dniu zawodów dwukrotnie triumfował Jaszczuk, a raz Kargul, z kolei w niedzielę ich role się odwróciły, dzięki czemu obaj zawodnicy opuścili Łódź z taką samą liczbą oczek. Rewelacyjny występ zaliczył Oskar Kaczmarczyk, startujący w klasie Junior, który wygrał wszystkie sześć wyścigów. Sukces ten pozwolił mu cieszyć się tytułem Mistrza Polski na dwie rundy przed zakończeniem sezonu.
– To były super zorganizowane zawody – komentuje Oskar Kaczmarczyk. – Tor, choć nie preferuję jazdy po piachach, ponieważ jestem z gór, a tam mamy twarde podłoże, był idealnie przygotowany. Było na nim wiele trudnych, technicznych skoków na których musieliśmy się napracować, ale także nie było bardzo trudnych elementów, co sprawiało, że nie niszczył się motocykl, a my także nie robiliśmy sobie krzywdy. Nitka była w pełni przejezdna dla amatorów i najmniej doświadczonych zawodników, co jest bardzo fajne.

Reprezentant klubu AMK Gorce należy do najbardziej doświadczonych zawodników w Polsce i ma na swoim koncie starty w wielu prestiżowych zawodach SuperEnduro na całym świecie. Oto jak ocenił przedsięwzięcie łódzkich offroadowców.

– Jestem pod mega wrażeniem tego, co tu zobaczyłem – dodaje zawodnik z Nowego Targu. – W bardzo krótkim czasie od zera zbudowano świetny ośrodek, na którym można trenować elementy różnych dyscyplin. W Polsce mamy bardzo mało takich ośrodków. Mam nadzieję, że uda się rozwiązać problemy z okolicznymi mieszkańcami i wszystko pójdzie w dobrym kierunku. Może to być jeden z najlepszych kompleksów offroadowych w naszym kraju.

Wśród osób walczących o Puchar Polski dobrym występem w Łodzi pochwalić się może Bartłomiej Baziak z klubu BKMF Flow, który wygrał wszystkie wyścigi w klasie MX Open Licencja B. Klubowy kolega Bartka z klasy Młodzik, Artur Pietrzak także może być z siebie dumny. Wygrał on trzy z czterech startów, a w czwartym był na mecie drugi. Trzykrotnie pierwsza na mecie meldowała się również Dorota Lodzkie Centrum Sportow offroadowych 1 lodzki piknik offroadowy 3182Dudzik, rywalizująca w klasie kobiet. W MX Open Licencja C najlepszym występem popisał się Alan Drożdż z Łódzkiego Klubu Motorowego, a w klasie Master puchary za pierwsze miejsce odebrali Mieszko Gotkowski oraz Sebastian Baklarz. Szczegółowe wyniki zawodów dostępne są na stronie www.motoresults.pl.

Pierwszy Łódzki Piknik Offroadowy
Organizatorzy VIII i IX rundy Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski SuperEnduro, oprócz możliwości podziwiania walki zawodników na torze, dali kibicom znacznie więcej atrakcji. Z okazji otwarcia Łódzkiego Centrum Sportów Ofroadowych zorganizowano 1. Łódzki Piknik Offroadowy, którego celem było przyciągnięcie mieszkańców Łodzi wraz z całymi rodzinami i pokazanie, że sporty offroadowe to świetna zabawa dla wszystkich, począwszy od najmłodszych dzieciaków po seniorów. Podczas pikniku przygotowano atrakcje takie jak: strefa ze zjeżdżalniami i trampolinami, strefa militarna wraz ze strzelnicą, wystawa aut terenowych Toyota i Nissan, strefa gastronomiczna, namiot Grupy Ratownictwa Specjalistycznego Ochotniczej Straży Pożarnej Łódź – Jędrzejów, stoiska Penrite, Intermotors oraz dealerów motocykli marki Beta i Sherco. Obecny był także serwis samochodów rajdowych Overlimit. Jednak najbardziej obleganym miejscem (poza strefą kibiców przy torze SuperEnduro) był tor treningowy, na którym członkowie Łódzkiego Klubu Offroadowego przez dwa dni wozili chętne osoby swoimi niezwykłymi pojazdami, którymi na co dzień startują w zawodach i rajdach. Na twarzach osób wysiadających z terenówek widać było uśmiech i zarazem żal, że muszą ustąpić miejsca kolejnym osobom czekającym w kolejce.

– Osiągnęliśmy pełen sukces, 110 % tego, czego oczekiwaliśmy – mówi Arkadiusz Lindner, Prezes Łódzkiego Klubu Offroadowego. – Zarówno otwierające Łódzkie Centrum Sportów Offroadowych zawody SuperEnduro, jak i 1. Łódzki Piknik Offroadowy przebiegły zgodnie z planem i, co najważniejsze, bezpiecznie. Otrzymaliśmy wiele bardzo pozytywnych słów od przybyłych ludzi. Wszyscy gratulowali nam świetnej imprezy, pytali o to, jak będzie można korzystać z ŁSCO, czy częściej będą tu takie wydarzenia, jak zapisać się do naszego klubu i wiele innych. Wszędzie widać było uśmiechy na twarzach, zwłaszcza u osób, którzy skorzystali z możliwości przejażdżki po naszym torze jednym z naszych profesjonalnych pojazdów terenowych. Szczerze mówiąc, to planowaliśmy przeprowadzić kilka sesji, jednak chętnych do jazdy osób było tak wiele, że nie sposób było im odmówić. Nasi kierowcy jeździli przez całe dwa dni z małymi przerwami na tankowania i posiłki. Pomimo wyczerpania dotrwali do końca. Lodzkie Centrum Sportow offroadowych 1 lodzki piknik offroadowy 3182Jestem niesamowicie dumny ze swoich ludzi. Wszyscy stanęli na wysokości zadania, wszystko działało jak w profesjonalnej firmie eventowej, a tak naprawdę każdy z nas na co dzień zajmuje się czymś innym i każdy jest zupełnie z innej branży. Dlatego wielkie dzięki dla całej ekipy ŁKO, wielkie dzięki dla całej ekipy ŁKM i wszystkich, którzy to z nami przygotowywali. Jesteście najlepsi! Dziękuję również zawodnikom za to, że tak licznie przybyli na zawody. Na ich twarzach było widać radość. Słyszeliśmy także wiele pozytywnych opinii od doświadczonych zawodników, co jest dla nas bardzo budujące i napędza nas do dalszego działania. Wyrazy wdzięczności kieruję także do Wiceprezydenta Łodzi, pana Tomasza Treli oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej, pana Tomasza Kacprzyka, którzy wspierają nas od samego początku. Jest nam niezmiernie miło, że panowie zechcieli dokonać uroczystego otwarcia toru i pokazać, że stoją za naszą inicjatywą. Dziękuję im także za słowa, które skierowali do przeciwników budowy w Łodzi obiektu dla offroadowców, z prośbą o przemyślenie, czy rzeczywiście warto torpedować wszystkie inicjatywy, czy może jednak nie jest to wcale zły pomysł, skoro przybyło tu tak wiele osób. Na koniec chciałbym podziękować najważniejszym osobom, czyli łodzianom, którzy tak licznie przybyli do Łódzkiego Centrum Sportów Offroadowych i wyrazili swoje pełne poparcie dla naszych działań. Jesteście wielcy!

Ceremonii rozpoczęcia zawodów oraz otwarcia nowo wybudowanego kompleksu offroadowego dokonali Wiceprezydent Miasta Łodzi, Tomasz Trela oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi, Tomasz Kacprzak. Obiekt został również poświęcony przez ks. Wojciecha Błaszczyka, proboszcza parafii Łaskowice. Szczegółowe informacje dotyczące Łódzkiego Centrum Sportów Offroadowych dostępne są na facebookowym fanpage’u toru. Na nim także udostępniane będą wiadomości na temat organizowanych treningów oraz zawodów.
MM

Poczytaj:

 • Zupełnie nowe Volvo XC90 - w 100% ze Szwecji
  Zupełnie nowe Volvo XC90 - w 100% ze Szwecji
  Po trzech latach prac Volvo oficjalnie zaprezentowało swój flagowy model - nowe XC90. Samochód został od podstaw zaprojektowany w Szwecji i tam będzie produkowany.
 • Między niebem a ziemią - Strefa Kurzu No Limit
  Między niebem a ziemią - Strefa Kurzu No Limit
  Co offroad i lotnictwo mają ze sobą wspólnego? Pozornie niewiele. Pozornie lotników i offroadowców dzielą tysiące metrów odległości. Pozornie, bo jest coś, co miłośników obu tych dyscyplin łączy – to pasja. Z tej pasji i przyjaźni olsztyńskiego środowiska motoryzacyjnego z Aeroklubem Warmińsko-Mazurskim zrodził się pomysł wspólnej imprezy. Imprezy, jakiej w Olsztynie jeszcze nie było.
 • Kalendarz RMF 4RACING Team 2015 - czas na off-road
  Kalendarz RMF 4RACING Team 2015 - czas na off-road
  Piękno kobiet i moc emanująca z pojazdów mechanicznych – tego rodzaju kompozycja jest sławna na całym świecie za sprawą kalendarzów Pirelli. Nie wiadomo czemu, kalendarze to również stały element dekoracyjny warsztatów samochodowych. Być może ich rolą jest przypominanie mechanikom, że czas jest na wagę złota... Zespół RMF 4Racing Team, znany z promowania parytetu w polskim off-roadzie, już po raz kolejny przygotował swoją własną edycję kalendarza, który dziś ma u nas swoją premierę.
 • Škoda Karoq – strzał w dziesiątkę
  Škoda Karoq – strzał w dziesiątkę

  Nowy kompaktowy SUV ŠKODY będzie nosił nazwę Karoq. Młodsza siostra Kodiaqa zostanie po raz pierwszy zaprezentowana 18 maja w Sztokholmie, a jej sprzedaż rozpocznie się pod koniec 2017 roku.

 • Off-road Show Poland 2015 – już po raz czwarty. Termin: 7-8 listopada
  Off-road Show Poland 2015 – już po raz czwarty. Termin: 7-8 listopada

  Jesienne targi off-roadowe organizowane w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie (ul. Marsa 56C) na stałe już wpisały się do naszego kalendarza imprez. To znakomita okazja, by już po sezonie rajdowym podsumować swoje tegoroczne dokonania (wystawiając terenówkę obstawioną pucharami) i... rozpocząć planowanie kolejnego (okupując się w akcesoria i poznając rynkowe nowości). 

 • Luksusowy Duster – propozycja DC Design
  Luksusowy Duster – propozycja DC Design
  Za niecałe 5 tysięcy Euro specjaliści z indyjskiego (!) DC Design oferują przeróbkę Dacii Duster z dzielnego SUV-a w wykwintny jacht na kołach. Poplamić wnętrze takiego auta to grzech!