Land Serwis

Off-road Show Poland 2017 – jak pięknie się różnią

Tradycyjnie jak co roku off-roadowy sezon zakończyły odbywające się w Warszawie targi Off-road Show Poland, które stanowiły niepowtarzalną okazję, by w jednym miejscu i czasie dokonać kompleksowego przeglądu terenówek różnej krwi i maści. Lśniące nowością Lexusy sąsiadowały więc z przyrdzewiałymi tu i ówdzie Land Cruiserami, amerykańskie Jeepy i Willysy spoglądały na rosyjskie UAZ-y i polskie Tarpany, zaprawione w boju rajdówki parkowały obok globtroterów co niejeden kontynent objechali, a wielotonowe ciężarówki górowały nad zwinnymi quadami i UTV-ami.

Każdy mógł znaleźć coś miłego dla swego oka. Tytuł The Best of Show zdobyła pokryta matem Toyota Hilux stanowiąca ozdobę stanowiska firmy Steeler usytuowanego w centrum hali. Duże wystawy swoich samochodów i akcesoriów przygotowały kluby i sklepy off-roadowe, a także (nieliczni) importerzy marek. Ale głównymi aktorami imprezy były poszczególne pojazdy, z których każdy krył inną, fascynującą historię. Dakarowy MAN Grześka Barana, Argo Wojtka Antoniuka, który w tym roku wraz z Arkiem Najderem zwyciężył klasę ATV rajdu Ładoga Trophy, Z-JEEB Japa Teamu, czyli najszybsze auto Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych, czy choćby Toyota Hilux Marcina Francuza, która objechała całą Rosję, docierając do Władywostoku i Magadanu, IMG 3222skłaniały do zatrzymania się, kontemplacji i rozmowy z jej właścicielami. Dla niektórych maszyn targi były początkiem zasłużonej emerytury, dla innych wstępem do życia pełnego off-roadowych przygód.

Większość pojazdów niebawem znów ruszy w trasę i na rajdowe odcinki specjalne, byśmy mieli wciąż o czym pisać. Już jutro ekipa British Garage/V8.pl, która na swoim stanowisku prezentowała niezwykłą hybrydę ramy Defendera zespawanej w połowie z celebrity gossip oryginału, a w połowie z jej polskiego zamiennika, wyjeżdża do Malezji na kolejną edycję Rainforest Challenge. Relacje prosto z dżungli przeczytacie oczywiście na Terenowo.pl.
MM

Poczytaj:

 • Bestseller wśród crossoverów – Nissan Qashqai świętuje 10. urodziny
  Bestseller wśród crossoverów – Nissan Qashqai świętuje 10. urodziny

  Po świecie jeździ obecnie 3 miliony 300 tysięcy Nissanów Qashqai (2,3 mln w samej Europie) – modelu, który przed 10 laty stał u początków nowego w motoryzacyjnym świecie segmentu crossoverów. W międzyczasie przybyło mu 21 konkurentów (również w ramach jego własnej marki, vide: X-Trail i Juke), a mimo to wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością wśród klientów. Gdzie kryje się jego fenomen?

 • Lady In Red 5 - z wdziękiem i klasą
  Lady In Red 5 - z wdziękiem i klasą

  Jak świętować, to tylko w terenie! Z okazji Dnia Kobiet w ostatnią sobotę na poligonie Raków koło Wrocławia odbyła się V edycja nadzwyczaj sfeminizowanego rajdu terenowego, czyli Lady In Red. By w nim wystartować, należało przynajmniej wizualnie stać się na chwilę kobietą, co oznaczało w praktyce, że obowiązkowym wyposażeniem każdej załogi - obok hi-lifta i terenowych opon - były: szminka, puder i peruka pełna loków.

 • Attention Dangel, czyli Peugeot 505 Dangel na rajdzie Budapeszt-Bamako 2016
  Attention Dangel, czyli Peugeot 505 Dangel na rajdzie Budapeszt-Bamako 2016

  Rajd Budapeszt-Bamako już od 10 lat wpisuje się w rajdowy kalendarz. Tegoroczna rywalizacja rozpoczyna się 15 stycznia. Na starcie zameldują się cztery polskie załogi, w tym trójka uczestników z Gdańska. Szczególnie interesujące w teamie Gdańszczan jest ich auto.

 • James Bond za kierownicą LR Defendera Big Foot
  James Bond za kierownicą LR Defendera Big Foot

  W najnowszym filmie o przygodach Jamesa Bonda „zagrają” modele Range Rover Sport SVR i Land Rover Defender Big Foot. Słynny agent zasiądzie ponadto za kierownicą Astona Martina DB10, by ścigać swego wroga prowadzącego Jaguara C-X75.

 • Zaproszenie na Drawskie Manewry 2014 – jesienna integracja
  Zaproszenie na Drawskie Manewry 2014 – jesienna integracja
  Jeśli myślicie, że sezon już się skończył, jesteście w grubym błędzie. Przed nami jeszcze wiele off-roadowych imprez i wciąż pojawiają się nowe zapowiedzi. Oto jedna z nich - Stowarzyszenie 4x4 Drawsko Pomorskie oraz Burmistrz Drawska Pomorskiego zapraszają na „Drawskie Manewry”, które odbędą się w dniu 25.10.2014 r.
 • Litewska Pogoń i polski Orzeł: Benediktas Vanagas i Sebastian Rozwadowski wyruszyli na Dakar
  Litewska Pogoń i polski Orzeł: Benediktas Vanagas i Sebastian Rozwadowski wyruszyli na Dakar

  29 grudnia na lotnisku w Wilnie uroczyście pożegnano  załogę Banediktas Vanagas  i Sebastian Rozwadowski, która udaje się na rajd Dakar 2016. Ekipa  pojedzie z numerem startowym 333 w specjalnie zaprojektowanych kombinezonach z litewską Pogonią i polskim Białym Orłem.