Land Serwis

Off-roaderzy na Karowej. Łukaszewski i Podkalicka wystartują w Rajdzie Barbórki 2016

W sobotę w Warszawie rozpoczyna się Rajd Barbórka, w którym wystartuje również dobrzez znana poslkim kibicom off-roadu załoga offroadSPORT Łukaszewski Rally Team. Wyjątkowo pilotem Marcina Łukaszewskiego będzie olsztynianin Daniel Siatkowski, rajdowy wicemistrz Polski z 2014 roku. Magdalena Duhanik będzie w tym czasie w Bratysławie, gdzie odbywa się gala Mistrzostw Europy FIA CEZ, w których załoga offroadSPORT Łukaszewski Rally Team zajęła drugie miejsce.

- Rajd Barbórka jest świętem rajdowym w Polsce i chyba każdy kierowca myśli o tym, by w nim wystartować – mówi Marcin Łukaszewski. – Dla nas jest to niecodzienne wydarzenie, ale sądzę, że i dla kibiców zobaczyć auto terenowe w takiej rywalizacji, będzie czymś nietypowym. Oczywiście, ważny jest dla nas element sportowej rywalizacji i chcemy się sprawdzić, ale wiadomo, że nasze auto ma inną specyfikację, więc łatwo nie będzie. Jesteśmy tu jednak dla kibiców i dobrej zabawy, więc do zobaczenia na oesach i na Karowej. Będzie na pewno ciekawie!

- To moja kolejna Barbórka, ale po raz pierwszy będę miał okazję jechać autem tego typu – dodaje Daniel Siatkowski. – Z Marcinem też będę jechał po raz pierwszy, nie licząc nagrań do naszego filmiku promującego start. Zapowiada się naprawdę ciekawie, a że stawka jak co roku jest bardzo mocna, to spodziewam się niezłej rywalizacji w czołówce. Mimo że jedziemy dla kibiców i przyjemności, to z pewnością Marcin nie zdejmie nogi z gazu!

Oprócz Marcina latest celebrity news Łukaszewskiego na rajdzie zobaczymy również m.in. Klaudię Podkalicką, która na co dzień również rywalizuje w terenie. Tym razem jednak wraz z pilotem Błażejem Czekanem przesiądzie się do samochodu Mitsubishi Lancer Evo VII. - Start w tym rajdzie to niewiarygodne przeżycie. W pamięci pozostaje szczególnie słynna ulica Karowa, wśród reflektorów, fleszy i kibiców. Każdy, kto miał okazję tu jechać wie, że kostka jest bardzo zdradliwa. Wiele zależy od prawidłowego doboru opon – mówi Podkalicka, która w Barbórce wystąpi po raz piąty w karierze i będzie jedyną kobietą w stawce, która zasiądzie za kierownicą rajdówki.  
MM

Poczytaj:

 • Hummer H3 EVO III klasa T1 - oferta specjalna
  Hummer H3 EVO III klasa T1 - oferta specjalna

  Samochód w pełni przygotowany do sezonu rajdowego. Wyczynowa rajdówka cross-country, która wielokrotnie pokazywała, że może walczyć z najlepszymi i wygrywać.

 • Bentley Bentayga – crossover dla bogaczy
  Bentley Bentayga – crossover dla bogaczy

  Oto najmocniejszy i najbardziej luksusowy SUV na świecie – pod takim hasłem w przyszłości sprzedawany będzie Bentley Bentayga, którego premiera odbędzie się już w przyszłym roku. Po wpadce, jaką był zapowiadający go koncept EXP 9 F powszechnie krytykowany za swą brzydotę, producent niespiesznie i z pietyzmem przygotowuje produkcyjną wersję swego crossovera, którego kupnem zainteresowanych jest 4000 potencjalnych klientów.

 • Sobota Rally Team - czy z rodziną wychodzi się dobrze tylko na zdjęciach
  Sobota Rally Team - czy z rodziną wychodzi się dobrze tylko na zdjęciach
  200 załóg, 8 odcinków, ponad 1000 km, 20. raz w Europie i po raz pierwszy całkowicie w Polsce. Co to takiego? To Rajd Breslau Poland 2014, w którym wystartował niespotykany i jedyny w swoim rodzaju team - Sobota Rally. Zastanawiacie się, co to wszystko ma wspólnego z rodziną? Otóż właśnie to czyni ten team wyjątkowym.
 • Lamborghini Urus - czas rozpocząć odliczanie
  Lamborghini Urus - czas rozpocząć odliczanie

  Koniec domysłów, przecieków i gdybań. Lamborghini oficjalnie poinformowało o rozpoczęciu prac nad nowym crossoverem Urus. Pod maską - 600 KM...

 • W cieniu Kilimandżaro. NAC Rally Team walczy na trasie East African Safari Classic Rally 2015
  W cieniu Kilimandżaro. NAC Rally Team walczy na trasie East African Safari Classic Rally 2015

  Paweł Molgo i Piotr Domownik pokonali już dwa inauguracyjne etapy rajdu East African Safari Classic Rally, spotykając na swej drodze między innymi ośnieżone Kilimandżaro. Ich zachwyt rajdem rośnie wprost proporcjonalnie do długości trwania rywalizacji. Zdaniem załogi NAC Rally Team to najtrudniejsze zawody, w jakich kiedykolwiek brała udział!

 • Jeep Cherokee ofiarą cyberataku, czyli co za dużo, to niezdrowo
  Jeep Cherokee ofiarą cyberataku, czyli co za dużo, to niezdrowo

  Właściciele nowych Jeepów Cherokee mają poważny problem - nad ich autami kontrolę za pośrednictwem internetu może przejąć... hacker siedzący np. w swoim domu przed komputerem. Wkrótce podobny kłopot może spotkać każdego z nas.