Land Serwis

Off-roaderzy na Karowej. Łukaszewski i Podkalicka wystartują w Rajdzie Barbórki 2016

W sobotę w Warszawie rozpoczyna się Rajd Barbórka, w którym wystartuje również dobrzez znana poslkim kibicom off-roadu załoga offroadSPORT Łukaszewski Rally Team. Wyjątkowo pilotem Marcina Łukaszewskiego będzie olsztynianin Daniel Siatkowski, rajdowy wicemistrz Polski z 2014 roku. Magdalena Duhanik będzie w tym czasie w Bratysławie, gdzie odbywa się gala Mistrzostw Europy FIA CEZ, w których załoga offroadSPORT Łukaszewski Rally Team zajęła drugie miejsce.

- Rajd Barbórka jest świętem rajdowym w Polsce i chyba każdy kierowca myśli o tym, by w nim wystartować – mówi Marcin Łukaszewski. – Dla nas jest to niecodzienne wydarzenie, ale sądzę, że i dla kibiców zobaczyć auto terenowe w takiej rywalizacji, będzie czymś nietypowym. Oczywiście, ważny jest dla nas element sportowej rywalizacji i chcemy się sprawdzić, ale wiadomo, że nasze auto ma inną specyfikację, więc łatwo nie będzie. Jesteśmy tu jednak dla kibiców i dobrej zabawy, więc do zobaczenia na oesach i na Karowej. Będzie na pewno ciekawie!

- To moja kolejna Barbórka, ale po raz pierwszy będę miał okazję jechać autem tego typu – dodaje Daniel Siatkowski. – Z Marcinem też będę jechał po raz pierwszy, nie licząc nagrań do naszego filmiku promującego start. Zapowiada się naprawdę ciekawie, a że stawka jak co roku jest bardzo mocna, to spodziewam się niezłej rywalizacji w czołówce. Mimo że jedziemy dla kibiców i przyjemności, to z pewnością Marcin nie zdejmie nogi z gazu!

Oprócz Marcina latest celebrity news Łukaszewskiego na rajdzie zobaczymy również m.in. Klaudię Podkalicką, która na co dzień również rywalizuje w terenie. Tym razem jednak wraz z pilotem Błażejem Czekanem przesiądzie się do samochodu Mitsubishi Lancer Evo VII. - Start w tym rajdzie to niewiarygodne przeżycie. W pamięci pozostaje szczególnie słynna ulica Karowa, wśród reflektorów, fleszy i kibiców. Każdy, kto miał okazję tu jechać wie, że kostka jest bardzo zdradliwa. Wiele zależy od prawidłowego doboru opon – mówi Podkalicka, która w Barbórce wystąpi po raz piąty w karierze i będzie jedyną kobietą w stawce, która zasiądzie za kierownicą rajdówki.  
MM

Poczytaj:

 • Zaproszenie na Transgranicę 4x4 - off-road ponad podziałami
  Zaproszenie na Transgranicę 4x4 - off-road ponad podziałami

  Włodziemierz "Socho" Babicz, weteran ekstremalnych rajdów przeprawowych (uczestnik m.in. Rainforest Challenge) zaprasza Was do udziału w 4. edycji Międzynarodowego Rajdu Samochodów Terenowych TRANSGRANICA 4X4. Trzydniowy rajd odbędzie się na północnych rubieżach Polski w pierwszy weekend października. To okazja, by porównać swe siły z załogami z Litwy, Rosji i Białorusi.

 • Terenowe Ferrari F16X, czyli nigdy nie mów nigdy
  Terenowe Ferrari F16X, czyli nigdy nie mów nigdy

  „Po moim trupie!” - jeszcze rok Sergio Marchionne, szef Ferrari, zarzekał się, gdy dziennikarze pytali go o szanse powstania modelu SUV, którego brakuje w ofercie słynnej, włoskiej marki. Dziś nie jest aż tak kategoryczny, co można interpretować jako sygnał zielonego światła dla „terenowego” F16X.

 • Świętokrzyskie OTI Dla Choinki 2015 - szykujcie swoje renifery!
  Świętokrzyskie OTI Dla Choinki 2015 - szykujcie swoje renifery!
  Już w najbliższą sobotę (5 grudnia) możecie wystartować w zawodach, które - bezpośrednio - sprawią frajdę Wam, ale również - pośrednio - podopiecznym z domów dziecka. Szykujcie swoje  czterokopytne renifery, by wziąć udział w Trzeciej Świętokrzyskiej Terenowej Integracji w ramach OTI dla Choinki.
 • Nissan i Mitsubishi wspólnie skonstruują nowe generacje Navary i L200
  Nissan i Mitsubishi wspólnie skonstruują nowe generacje Navary i L200

  Przed tygodniem Nissan i Mitsubishi podpisały umowę ramową o zawarciu sojuszu strategicznego pomiędzy tymi dwoma japońskimi koncernami motoryzacyjnymi. Nissan wykupi 34% udziałów w Mitsubishi, rozpoczynając tym samym współpracę w zakresie zakupów, wspólnych płyt podłogowych, dzielenia się technologiami, wspólnego wykorzystania fabryk oraz rozwijania potencjału rynków. To oznacza, że nowe generacje Nissana Navara oraz Mitsubishi L200 zbudowane zostaną na tym samym podwoziu.

 • VW California XXL – luksusowy globtroter
  VW California XXL – luksusowy globtroter

  California to nazwa doskonale znana terenowym obieżyświatom. VW Transporter z podnoszonym dachem stał się ikoną dla wszystkich miłośników kampingów i dalekich wakacyjnych podróży. Teraz tę samą koncepcję niemiecki producent zastosował w nowym Crafterze, tworząc pięciogwiazdkowy hotel na kołach.

 • Bentley SUV – słowo się rzekło
  Bentley SUV – słowo się rzekło
  Co jest dziś najciekawszym newsem na Wyspach? Królewskie dziecko? Eeee tam! Bentley Motors potwierdził oficjalnie zamiar uruchomienia produkcji modelu SUV. Auto będzie montowane w Crewe (wcześniej mówiło się o fabryce na Słowacji), a do sprzedaży trafi w 2016 roku. Jest spora szansa, że samochód będzie wyglądało ładniej niż jego prototyp – EXP 9 F, który wzbudził ogromne kontrowersje.