Land Serwis

Off-roaderzy na Karowej. Łukaszewski i Podkalicka wystartują w Rajdzie Barbórki 2016

W sobotę w Warszawie rozpoczyna się Rajd Barbórka, w którym wystartuje również dobrzez znana poslkim kibicom off-roadu załoga offroadSPORT Łukaszewski Rally Team. Wyjątkowo pilotem Marcina Łukaszewskiego będzie olsztynianin Daniel Siatkowski, rajdowy wicemistrz Polski z 2014 roku. Magdalena Duhanik będzie w tym czasie w Bratysławie, gdzie odbywa się gala Mistrzostw Europy FIA CEZ, w których załoga offroadSPORT Łukaszewski Rally Team zajęła drugie miejsce.

- Rajd Barbórka jest świętem rajdowym w Polsce i chyba każdy kierowca myśli o tym, by w nim wystartować – mówi Marcin Łukaszewski. – Dla nas jest to niecodzienne wydarzenie, ale sądzę, że i dla kibiców zobaczyć auto terenowe w takiej rywalizacji, będzie czymś nietypowym. Oczywiście, ważny jest dla nas element sportowej rywalizacji i chcemy się sprawdzić, ale wiadomo, że nasze auto ma inną specyfikację, więc łatwo nie będzie. Jesteśmy tu jednak dla kibiców i dobrej zabawy, więc do zobaczenia na oesach i na Karowej. Będzie na pewno ciekawie!

- To moja kolejna Barbórka, ale po raz pierwszy będę miał okazję jechać autem tego typu – dodaje Daniel Siatkowski. – Z Marcinem też będę jechał po raz pierwszy, nie licząc nagrań do naszego filmiku promującego start. Zapowiada się naprawdę ciekawie, a że stawka jak co roku jest bardzo mocna, to spodziewam się niezłej rywalizacji w czołówce. Mimo że jedziemy dla kibiców i przyjemności, to z pewnością Marcin nie zdejmie nogi z gazu!

Oprócz Marcina latest celebrity news Łukaszewskiego na rajdzie zobaczymy również m.in. Klaudię Podkalicką, która na co dzień również rywalizuje w terenie. Tym razem jednak wraz z pilotem Błażejem Czekanem przesiądzie się do samochodu Mitsubishi Lancer Evo VII. - Start w tym rajdzie to niewiarygodne przeżycie. W pamięci pozostaje szczególnie słynna ulica Karowa, wśród reflektorów, fleszy i kibiców. Każdy, kto miał okazję tu jechać wie, że kostka jest bardzo zdradliwa. Wiele zależy od prawidłowego doboru opon – mówi Podkalicka, która w Barbórce wystąpi po raz piąty w karierze i będzie jedyną kobietą w stawce, która zasiądzie za kierownicą rajdówki.  
MM

Poczytaj:

 • Nowy oddział British Garage w Warszawie – uroczysta premiera
  Nowy oddział British Garage w Warszawie – uroczysta premiera
  W najbliższą sobotę odbędzie się oficjalne otwarcie nowego oddziału firmy British Garage w Warszawie, przy ul. Chełmżyńskiej 180A. Zapraszamy na uroczystą premierę.
 • Nissan X-Patrol SUV – nie dla konserwatystów
  Nissan X-Patrol SUV – nie dla konserwatystów
  Po Defenderze i Gelendzie nieszczęście spadło na Patrola. Kolejna kultowa terenówka doczekała się swej wizji „godnej XXI wieku”. Wizji bliskiej niestety profanacji. I jak tu nie stać się off-roadowym konserwatystą???
 • Hołowczyc, Kaczmarski, Kazberuk i Szustkowski, czyli Lotto Rally Team
  Hołowczyc, Kaczmarski, Kazberuk i Szustkowski, czyli Lotto Rally Team
  W czwartek w Warszawie odbyła się prezentacja zespołu Lotto Rally Team, którego siłą mają być relacje budowane na linii mistrz-uczeń. Totalizator sportowy stworzył trzy duety: Krzysztof Hołowczyc - Martin Kaczmarski, Waldemar i Bartłomiej Marszałek oraz Jarosław Kazberuk - Robin Szustkowski.
 • Ostatnia prosta – wkrótce premiera Land Rovera Discovery T1 Pawła Oleszczaka i Macieja Chełmickiego
  Ostatnia prosta – wkrótce premiera Land Rovera Discovery T1 Pawła Oleszczaka i Macieja Chełmickiego
  Start tegorocznego sezonu RMPST nieco się przesunął, a dzięki temu „zimowy” okres budowy nowych samochodów trochę się wydłużył. Kilka zespołów dopiero finiszuje z montażem swoich terenówek, organizowane są również premierowe jazdy testowe. Jedną z najbardziej wyczekiwanych premier jest nowy Land Rover Discovery Cross Country T1, który startować będzie w barwach Oleszczak Chełmicki Rally Team.
 • Martin Kaczmarski testuje MINI All4 Racing pod okiem Hołowczyca
  Martin Kaczmarski testuje MINI All4 Racing pod okiem Hołowczyca
  Martin Kaczmarski, jako pierwszy Polak po Krzysztofie Hołowczycu został zaproszony przez team fabryczny X-raid do testowania MINI All4 Racing. Obecnie to najlepsze auto terenowe świata, które odniosło zwycięstwo w Dakarze 2012 i 2013. Zaproszenie Martina Kaczmarskiego do testów jest dużym wyróżnieniem dla tego młodego kierowcy.
 • Toyota Hilux 6x6 - pickup z plusem
  Toyota Hilux 6x6 - pickup z plusem

  Choć to nie Mercedes wynalazł sześciokołową terenówkę (auta z napędem 6x6 budowane są od dawien dawna) sukces marketingowy, który osiągnął za sprawą G63 AMG 6x6, zaowocował powstaniem nowego trendu. Chwilę później Defendera 6x6 zaprezentował brytyjski tuner Kahn Design, a bułgarska firma Vromos we współpracy z beligijskim Overdrive niedawno pochwaliła się Hiluxem 6x6.