Land Serwis

Range Rover Velar – najdzielniejszy wśród Range Roverów

Land Rover zaprezentował pierwsze oficjalne zdjęcia nowego modelu Range Rovera Velar, który zadebiutuje 1 marca na targach motoryzacyjnych w Genewie. Samochód będzie czwartym modelem  marki Range Rover, a pod względem wielkości zajmie miejsce pomiędzy Evoque i RR Sport.

Szczegółów technicznych jeszcze nie ujawniono, ale wiemy już, że Velar będzie montowany na tej samej platformie (IQ) co Jaguar F-Pace.  Land Rover zdradził również, że jego nowy model ma być najsprawniejszą terenówką wśród produkowanych obecnie Range Roverów. Pod maską montowany będzie silnik 4-cylindrowy, a dla spragnionych większej mocy przygotowane zostaną propozycje w postaci jednostek V6 i V8.

Jak twierdzi producent, Velar, zbudowany z użyciem wyjątkowych, ekologicznych materiałów i zaawansowanych technologii, sprosta każdej sytuacji na drodze, kontynuując wspaniałą podróż marki Land Rover.  „Velar to prawdziwa awangarda w gamie Range Rovera.  Wprowadza nowy wymiar w zakresie nowoczesności i elegancji marki. Range Rover Velar wszystko zmienia.” - stwierdził Gerry McGovern, Land Rover Chief Design Officer.

Historia nazwy Velar sięga pierwszych, powstałych w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku prototypów Range Rovera. Gdy inżynierowie pracujący nad nowym samochodem pragnęli ukryć prawdziwą tożsamość 26 przedprodukcyjnych Range Roverów, sięgnęli po nazwę Velar, wywodzącą się z łacińskiego velare, oznaczającego welon lub zasłonę.
MM

gamaRangeRover

Poczytaj:

 • Trzy Peugeoty 2008 DKR16 do wynajęcia! Premierowy start w Rajdzie Maroka 2016
  Trzy Peugeoty 2008 DKR16 do wynajęcia! Premierowy start w Rajdzie Maroka 2016

  PH Sport - firma, której współwłaścicielem jest Sebastien Loeb - przejęła pod swoje skrzydła trzy dakarowe Peugeoty 2008 DKR16. Samochody, które potwierdziły swoją wartość na Dakarze 2016, od września będzie można wynająć (oczywiście za niemałą sumę). Pierwsi klienci wystartują nimi w Rajdzie Maroka (1-7 października), a najbardziej zdeterminowani (i posażni) - w Dakarze 2017.

 • Land Rover Defender R.I.P. - ostatnie pożegnanie
  Land Rover Defender R.I.P. - ostatnie pożegnanie

  W piątek miłośnicy Land Roverów i jazdy terenowej pogrążyli się w żałobie, ponieważ z linii montażowej w Solihull zjechał ostatni w historii egzemplarz Defendera. Po 68 latach zakończyła się produkcja auta, który dla wszystkich z nas (również zwolenników Jeepów, Toyot czy Nissanów) był ikoną off-roadu.   

 • Kazberuk i Szustkowski – z Unimoga do Tatry
  Kazberuk i Szustkowski – z Unimoga do Tatry
  3 dni jazdy w deszczu na słowackim poligonie w Senice to spore wyzwanie. Jarek Kazberuk i Robin Szustkowski, Mistrz i Uczeń, reprezentujący program sportowy Lotto zakończyli pierwszy trening nową ciężarówką przed lipcowym Silk Way Rally.
 • Świętokrzyskie OTI Dla Choinki 2014 - jedziemy dla Domów Dziecka
  Świętokrzyskie OTI Dla Choinki 2014 - jedziemy dla Domów Dziecka
  6 grudnia 2014 r. zapraszamy wszystkich miłośników jazdy w terenie na Drugą Świętokrzyską Terenową Integrację w ramach OTI dla Choinki, organizowaną przez kluby Wertep Brody, Świętokrzyskie Jeep oraz Bazę OffRoad Camp4x4.
 • Pimp my Hyundai, czyli Tucson w wersji półwyczynowej
  Pimp my Hyundai, czyli Tucson w wersji półwyczynowej

  Hyundai Tucson to przykład SUV-a, któremu raczej nikt nie daje szans w konfrontacji z poważniejszymi trudnościami terenowymi. Specjaliści z Rockstar Performance Garage, którzy w Ameryce mają status off-roadowych guru, postanowili zadać kłam temu powszechnemu przekonaniu. W ich serwisie Tucson uległ przeobrażeniu, którego efekt będzie można podziwiać na listopadowych targach SEMA w Las Vegas.

 • Zima zła, czyli z górki na pazurki
  Zima zła, czyli z górki na pazurki

  Naszą zimę trudno porównywać do rosyjskiej, ale i tu, i tam zaśnieżone drogi stawiają kierowcom podobne wyzwania. Na oblodzonej „górce” nawet dobre auta terenowe z napędem na cztery koła nic nie poradzą, gdy spanikowany kierowca wciska do oporu pedał hamulca i skręca do oporu kierownicę.