Land Serwis

Range Rover Velar – najdzielniejszy wśród Range Roverów

Land Rover zaprezentował pierwsze oficjalne zdjęcia nowego modelu Range Rovera Velar, który zadebiutuje 1 marca na targach motoryzacyjnych w Genewie. Samochód będzie czwartym modelem  marki Range Rover, a pod względem wielkości zajmie miejsce pomiędzy Evoque i RR Sport.

Szczegółów technicznych jeszcze nie ujawniono, ale wiemy już, że Velar będzie montowany na tej samej platformie (IQ) co Jaguar F-Pace.  Land Rover zdradził również, że jego nowy model ma być najsprawniejszą terenówką wśród produkowanych obecnie Range Roverów. Pod maską montowany będzie silnik 4-cylindrowy, a dla spragnionych większej mocy przygotowane zostaną propozycje w postaci jednostek V6 i V8.

Jak twierdzi producent, Velar, zbudowany z użyciem wyjątkowych, ekologicznych materiałów i zaawansowanych technologii, sprosta każdej sytuacji na drodze, kontynuując wspaniałą podróż marki Land Rover.  „Velar to prawdziwa awangarda w gamie Range Rovera.  Wprowadza nowy wymiar w zakresie nowoczesności i elegancji marki. Range Rover Velar wszystko zmienia.” - stwierdził Gerry McGovern, Land Rover Chief Design Officer.

Historia nazwy Velar sięga pierwszych, powstałych w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku prototypów Range Rovera. Gdy inżynierowie pracujący nad nowym samochodem pragnęli ukryć prawdziwą tożsamość 26 przedprodukcyjnych Range Roverów, sięgnęli po nazwę Velar, wywodzącą się z łacińskiego velare, oznaczającego welon lub zasłonę.
MM

gamaRangeRover

Poczytaj:

 • Genewa 2016. Nowe modele SsangYonga: XLV i SIV-2
  Genewa 2016. Nowe modele SsangYonga: XLV i SIV-2

  SsangYong przygotowuje na wystawę w Genewie dwie premiery. Będą to modele: XLV - czyli wydłużony Tivoli o zwiększonej przestrzeni bagażowej oraz hybrydowy SIV-2 - średniej wielkości SUV klasy wyższej.

 • Chevrolet Pickup Baja 1000 Steve'a McQueena – rzecz bezcenna
  Chevrolet Pickup Baja 1000 Steve'a McQueena – rzecz bezcenna
  Komu marzy się otwarcie muzeum off-roadu, ten musi szykować walizkę gotówki, bowiem 26-27 lipca czeka na niego nie lada okazja -  na aukcji w Santa Monica na licytację wystawiony zostanie pierwszy pick-up Chevroleta skonstruowany w 1969 roku specjalnie z myślą o słynnym Baja 1000. Co więcej, samochodem tym w latach 1970-72 jeździł sam Steve McQueen!
 • Nowy model Jeepa już w marcu
  Nowy model Jeepa już w marcu

  W marcu na wystawie motoryzacyjnej w Nowym Yorku poznamy następcę Jeepów Compass i Patriot. Produkcja obu modeli niebawem dobiegnie kresu, a zastąpi je kompaktowy SUV, który odziedziczy nazwę po jednym ze swoich przodków nie wiemy jeszcze, czy będzie to Compass, czy Patriot).

 • Dacia Duster nowej generacji – skazana na sukces
  Dacia Duster nowej generacji – skazana na sukces

  Ładna, niezbyt droga, nieźle wyposażona, a co najważniejsze przyzwoicie radząca sobie w terenie. Dacia Duster doczekała się udoskonalonej i unowocześnionej wersji, która debiutuje na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie. Druga generacja Dustera ma szansę pokonać w rankingach popularności swoją poprzedniczkę, która cieszyła się dużym powodzeniem.

 • BYD Tang, czyli Chińczycy trzymają się mocno
  BYD Tang, czyli Chińczycy trzymają się mocno

  505 koni mechanicznych, napęd hybrydowy i niecałe 5 sek. do "setki". Chiński BYD Tang plasuje się w TOP3 najszybszych SUV-ów na świecie i jest absolutnie bezkonkurencyjny wśród terenowych hybryd.

 • Off-road w wersji hi-tech, czyli Samsung na pokładzie terenówek RMF 4RACING team
  Off-road w wersji hi-tech, czyli Samsung na pokładzie terenówek RMF 4RACING team

  RMF 4RACING Team nawiązał współpracę z marką Samsung Business, w ramach której wszystkie samochody zespołu oraz zawodnicy otrzymali najnowsze urządzenia firmy Samsung. Nowoczesne rozwiązania i technologie zostały specjalnie przystosowane do potrzeb zawodów motorowych i pełnią obecnie rolę standardowego wyposażenia każdego auta RMF 4RACING Team.