Land Serwis

Skoda Karoq – latest celebrity news przedpremierowe zdjęcia

Na krótko przed światową premierą, która będzie miała miejsce 18 maja w Sztokholmie, czeski producent samochodów udostępnił pierwsze zdjęcia nowego, kompaktowego SUV -- Skody Karoq.

ŠKODA KAROQ 2W ramach strategii marki, ŠKODA zamierza w kolejnych latach zdecydowanie rozszerzać swoją gamę modelową. Nacisk zostanie w szczególności położony na rozbudowanie oferty w segmencie SUV. Skoda Karoq to kolejny samochód po Kodiaqu, który z założenia jest przystosowany do jazdy w terenie.

ŠKODA KAROQ 1Co widzimy na zdjęciach? Atrapa chłodnicy, pokryta chromowanym wykończeniem, ma pionowe podwójne listwy i tworzy trapezowy przekrój, który jest typowy dla SUV-ów czeskiej marki. Projekt reflektorów inspirowany jest bogatą tradycją czeskiej sztuki obróbki szkła kryształowego. Przednie światła wykonane są w całości w technologii LED, która została wykorzystana również przy lampach tylnych. Światła tylne tworzą typowy dla Skody kształt litery "C".

Atutem samochodu jest bagażnik, który ma pojemność 521 l, która wzrasta do 1630 l po złożeniu tylnych siedzeń. W połączeniu z opcjonalnymi tylnymi siedzeniami VarioFlex, przestrzeń bagażnika jest zmienna i może pomieścić od 479 do 588 l. System VarioFlex składa się z trzech oddzielnych siedzeń tylnych, które można regulować w zależności od indywidualnych potrzeb, zmieniając nieomal SUV-a w vana, o maksymalnej pojemności 1810 l.

ŠKODA KAROQ 4Wnętrze Skody Karoq posiada nowo zaprojektowaną deskę rozdzielczą, podzieloną na wysoką górną i wąską dolną część. Cztery duże otwory wentylacyjne ustawione są pionowo, a dwa środkowe umieszczone są z dwóch stron ekranu.

ŠKODA KAROQ 3Swoimi rozmiarami KAROQ plasuje się pomiędzy Yeti a Kodiaq'iem, choć od obu jest wyraźnie niższy. Pod względem prześwitu (183 mm) niestety bliżej mu do starszego modelu SUV-a. O jego możliwościach terenowych przekonamy się dopiero za kilka tygodni, bowiem oficjalna prezentacja w Sztokholmie ma mieć charakter statyczny.
MM

Poczytaj:

 • Toyota Land Cruiser 150 2018 – tradycja zobowiązuje
  Toyota Land Cruiser 150 2018 – tradycja zobowiązuje

  Na Salonie Samochodowym we Frankfurcie debiutuje nowa generacja Toyoty Land Cruiser, która de facto jest znaną nam 150-ką poddaną faceliftingowi. Wizyta w „gabinecie odnowy” wyszła słynnemu klasykowi na dobre, o czym świadczą płynące z całego świata słowa uznania Toyociarzy (i nie tylko), którym nie w smak był wygląd poprzedniej wersji Land Cruisera.

 • Suzuki e-Survivor – zielona przyszłość off-roadu
  Suzuki e-Survivor – zielona przyszłość off-roadu

  Nie mamy się czego obawiać! W przyszłości obok samochodów autonomicznych, Defenderów z niezależnym zawieszeniem i chińskich podróbek, czekać na nas również będą auta zbudowane na klasycznej ramie i wyposażone w sztywne mosty napędowe. A że napędzane elektrycznie? Może to i lepiej – dla naszej planety. Suzuki e-Survivor pokazywany właśnie na wystawie Tokyo Motor Show dowodzi, że przyszłość off-roadu jawi się różowo, ekhmm... to znaczy zielono!

 • Yamaha Wolverine-R - azjatycki rosomak
  Yamaha Wolverine-R - azjatycki rosomak

  Wkraczająca na rynek Yamaha Wolverine-R to dwuosobowy pojazd typu ROV (Recreational Off-Highway Vehicle – rekreacyjny pojazd do jazdy poza drogami publicznymi) adresowany do klienta nastawionego na rekreację, który za sprawą kompaktowego designu i łatwości prowadzenia Wolverine-R pozwala bez trudu poruszać się w ekstremalnie trudnym terenie oraz pokonywać ciasne i techniczne szlaki przeprawowe.

 • Paryż 2016. Terenowe nowości Jeepa i Mopara
  Paryż 2016. Terenowe nowości Jeepa i Mopara

  W Paryżu na Międzynarodowym Salonie Samochodowym 2016, Jeep przedstawi na scenie model 2017 Grand Cherokee, edycje specjalne Jeep Renegade Desert Hawk i Jeep Cherokee NightEagle II oraz między innymi pakiet MoparONE do modeli Jeep Wrangler Rubicon i Renegade.

 • Nissan i Mitsubishi wspólnie skonstruują nowe generacje Navary i L200
  Nissan i Mitsubishi wspólnie skonstruują nowe generacje Navary i L200

  Przed tygodniem Nissan i Mitsubishi podpisały umowę ramową o zawarciu sojuszu strategicznego pomiędzy tymi dwoma japońskimi koncernami motoryzacyjnymi. Nissan wykupi 34% udziałów w Mitsubishi, rozpoczynając tym samym współpracę w zakresie zakupów, wspólnych płyt podłogowych, dzielenia się technologiami, wspólnego wykorzystania fabryk oraz rozwijania potencjału rynków. To oznacza, że nowe generacje Nissana Navara oraz Mitsubishi L200 zbudowane zostaną na tym samym podwoziu.

 • Klaudia Podkalicka w nowym Mitsubishi Pajero V88W (RalliArt Italy)
  Klaudia Podkalicka w nowym Mitsubishi Pajero V88W (RalliArt Italy)

  W nadchodzący weekend obędzie się trzecia runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych - Baja Czarne. Klaudia Podkalicka na to wydarzenie przygotowała dużą niespodziankę dla kibiców, ponieważ wystartuje w nowym samochodzie w specyfikacji T2 - Mitsubishi Pajero V88W. To ogromna zmiana, która ma umożliwić walkę o tytuł Mistrza Polski na koniec sezonu.