Land Serwis

Skoda Karoq – latest celebrity news przedpremierowe zdjęcia

Na krótko przed światową premierą, która będzie miała miejsce 18 maja w Sztokholmie, czeski producent samochodów udostępnił pierwsze zdjęcia nowego, kompaktowego SUV -- Skody Karoq.

ŠKODA KAROQ 2W ramach strategii marki, ŠKODA zamierza w kolejnych latach zdecydowanie rozszerzać swoją gamę modelową. Nacisk zostanie w szczególności położony na rozbudowanie oferty w segmencie SUV. Skoda Karoq to kolejny samochód po Kodiaqu, który z założenia jest przystosowany do jazdy w terenie.

ŠKODA KAROQ 1Co widzimy na zdjęciach? Atrapa chłodnicy, pokryta chromowanym wykończeniem, ma pionowe podwójne listwy i tworzy trapezowy przekrój, który jest typowy dla SUV-ów czeskiej marki. Projekt reflektorów inspirowany jest bogatą tradycją czeskiej sztuki obróbki szkła kryształowego. Przednie światła wykonane są w całości w technologii LED, która została wykorzystana również przy lampach tylnych. Światła tylne tworzą typowy dla Skody kształt litery "C".

Atutem samochodu jest bagażnik, który ma pojemność 521 l, która wzrasta do 1630 l po złożeniu tylnych siedzeń. W połączeniu z opcjonalnymi tylnymi siedzeniami VarioFlex, przestrzeń bagażnika jest zmienna i może pomieścić od 479 do 588 l. System VarioFlex składa się z trzech oddzielnych siedzeń tylnych, które można regulować w zależności od indywidualnych potrzeb, zmieniając nieomal SUV-a w vana, o maksymalnej pojemności 1810 l.

ŠKODA KAROQ 4Wnętrze Skody Karoq posiada nowo zaprojektowaną deskę rozdzielczą, podzieloną na wysoką górną i wąską dolną część. Cztery duże otwory wentylacyjne ustawione są pionowo, a dwa środkowe umieszczone są z dwóch stron ekranu.

ŠKODA KAROQ 3Swoimi rozmiarami KAROQ plasuje się pomiędzy Yeti a Kodiaq'iem, choć od obu jest wyraźnie niższy. Pod względem prześwitu (183 mm) niestety bliżej mu do starszego modelu SUV-a. O jego możliwościach terenowych przekonamy się dopiero za kilka tygodni, bowiem oficjalna prezentacja w Sztokholmie ma mieć charakter statyczny.
MM

Poczytaj:

 • Scania ma nosa, czyli nowe Torpedo zespołu Dakarspeed
  Scania ma nosa, czyli nowe Torpedo zespołu Dakarspeed

  Ciężarówki marki Scania dość rzadko goszczą na dakarowych trasach. Co nie oznacza, że w ogóle nie zaglądają w teren - ich zwolennikiem jest choćby Węgier Miklos Kovacs z zespołu Qualisport, który Scanią startował w Africa Race. Szwedzka ciężarówka pojawi się na Dakarze 2016, a jej start z pewnością nie przejdzie niezauważony.

 • Jordi Viladoms przechodzi na dakarową emeryturę
  Jordi Viladoms przechodzi na dakarową emeryturę

  Jeden z najlepszych motocyklistów cross-country na świecie, Hiszpan Jordi Viladoms, podjął decyzję o zakończeniu profesjonalej kariery sportowej. Zawodnik fabrycznego teamu KTM nie zmieni jednak pracodawcy, ponieważ obejmie funkcję sportowego menadżera w austriackim zespole.

 • Sezon 2016 z NeoRaid Team. Rent a rally-raid car!
  Sezon 2016 z NeoRaid Team. Rent a rally-raid car!

  O starcie w wyścigu 24-godzinnym czy światowej klasy maratonie marzy wielu z nas, ale tylko nieliczni pomysł ten realizują. Na drodze stoi bowiem wiele przeszkód - tych większych, jak konieczność posiadania własnego auta czy zespołu serwisowego, oraz mniejszych, jak organizacja dalekiego wyjazdu i liczne formalności. Na wszystko potrzeba czasu i - last but not least - pieniędzy. Zespół NeoRaid Rally Team, który na swym koncie ma liczne występy w Dakarze, Silk Way Rally, rajdach Pucharu Świata oraz zawodach 24-godzinnych, przygotował ofertę dla wszystkich, którzy chcieliby skosztować off-roadu na europejskim bądź światowym poziomie, ale nie mają czasu lub wolnej głowy, by zająć się tym na własną rękę.    

 • Rajdowa Toyota RAV4. Born in the U.S.A.
  Rajdowa Toyota RAV4. Born in the U.S.A.

  Toyota zaprezentowała w Las Vegas nową rajdówkę RAV4, która wystartuje w serii 2015 Rally America.

 • Atrakcje Mitsubishi na wystawę w Genewie 2016
  Atrakcje Mitsubishi na wystawę w Genewie 2016
  Rok 2015 był dla Mitsubishi bardzo ważny ze względu na premiery dwóch kluczowych modeli (piątej generacji L200 oraz nowego Outlander w wersji na rok 2016) oraz powrót Mistubishi do sportów motorowych (udział Outlandera PHEV w Baja Portalegre 500). W 2016 roku japońska firma nadal planuje wiele uwagi poświęcać swojej współczesnej oraz przyszłej ofercie pojazdów klasy SUV.
 • Dakar do wynajęcia. NeoRaid Team zaprasza na start!
  Dakar do wynajęcia. NeoRaid Team zaprasza na start!
  MINI All4 Racing to dziś najlepsza rajdówka cross-country, czego dowodem są trzy odniesione przez nią z rzędu zwycięstwa w Dakarze. Droga do jej sukcesów prowadziła przez kolejne ewolucje BMW - X3CC oraz X5CC, które konstruowali inżynierowie zespołu X-Raid. Na treningu zorganizowanym przez krakowski zespół NeoRaid pojawiła się niepowtarzalna okazja, by wszystkie modele rajdówek X-Raid porównał kierowca należący do ścisłej światowej czołówki cross-country – Krzysztof Hołowczyc.