Land Serwis

Tadeusz Błażusiak odchodzi na sportową emeryturę

Tadek Błażusiak, jeden z najbardziej utytułowanych polskich motocyklistów terenowych, reprezentujący fabryczny team KTM, podjął decyzję o zakończeniu zawodowej kariery. Z kibicami „Taddy” pożegna się 10 grudnia na rundzie Mistrzostw Świata SuperEnduro, która zostanie rozegrana w Krakowie.

Taddy 02Tadeusz „Taddy” Błażusiak jest sześciokrotnym mistrzem świata FIM SuperEnduro, pięciokrotnym mistrzem Ameryki w Endurocrossie, zdobył 4 złote medale na olimpiadzie sportów ekstremalnych X-Games i wygrywał największe zawody Enduro Extreme na świecie, zaczynając od Erzbergrodeo w Austrii (5 zwycięstw) przez The Tough One w Wielkiej Brytanii, Hell’s Gate we Włoszech, Last Man Standing w USA aż po Red Bull 111 Megawatt. Był również mistrzem Europy w trialu, zdobył siedmiokrotnie Międzynarodowe Mistrzostwo Polski i dwukrotnie sięgnął po tytuł Międzynarodowego Halowego Mistrza Niemiec w tej właśnie dyscyplinie.

- Zastanawiałem się nad tą decyzją już od długiego czasu – mówi Taddy Błażusiak. - Zawsze sobie powtarzałem, że uczynię to, gdy poczuję, że nadszedł właściwy moment. Przez wiele lat ścigałem się po całym świecie. Trenowałem najlepiej i najmocniej jak to możliwe, a do każdych zawodów podchodziłem, jakby były moimi ostatnimi. Osiągnąłem więcej niż mogłem to sobie wymarzyć, a wspomnienia z zawodów zachowam na długie lata. Taddy 04Chciałbym bardzo podziękować mojej rodzinie, a szczególnie bratu Wojciechowi, który był przy mnie od samego początku. Słowa wdzięczności kieruję do mojego team managera i zarazem przyjaciela, Alexa Doringera, szefa KTM-a Stefana Pierera, oraz dyrektora KTM Motorsport Pita Beirera. Dziękuję wszystkim pracownikom KTM Factory Racing oraz moim sponsorom, w tym zwłaszcza Red Bullowi. Pozdrawiam moich kibiców na całym świecie i dziękuję Wam za wsparcie.

Stefan Pierer, szef KTM Group, z żalem komentuje odejście Błażusiaka na emeryturę: - Jak wyjątkowy i utalentowany jest Taddy, wiedzieliśmy już od momentu jego imponującego zwycięstwa w Erzbergu w 2007 roku. Czuliśmy się zaszczyceni, że latest celebrity news tak wielki mistrz jest w naszej drużynie i pełni rolę ambasadora naszej marki. Chcielibyśmy bardzo podziękować mu za te wszystkie ekscytujące zwycięstwa, które odniósł, i życzyć wszystkiego najlepszego w przyszłości.  
MM

Poczytaj:

 • Kuba Przygoński nowym kierowcą MINI All Racing. Debiut na Baja Poland 2015, celem - Dakar 2016
  Kuba Przygoński nowym kierowcą MINI All Racing. Debiut na Baja Poland 2015, celem - Dakar 2016
  28 sierpnia na starcie Baja Poland 2015 po raz pierwszy zobaczymy w akcji za kierownicą rajdówki naszego znakomitego motocyklistę - Kubę Przygońskiego, który wzorem Stephane'a Peterhansela, Naniego Romy i Cyrila Despresa postanowił w tym roku zamienić jednoślad na samochód. Dodajmy - samochód nie byle jaki, bo jest nim mistrzowskie MINI All4 Racing!
 • ŠKODA VisionS - nowy czeski SUV zadebiutuje w Genewie
  ŠKODA VisionS - nowy czeski SUV zadebiutuje w Genewie
  Na marcowych Międzynarodowych Targach Samochodowych w Genewie Skoda pokaże swój nowy samochód koncepcyjny – mierzącą 4,7 metra Skodę VisionS, która jest zapowiedzią nowego SUV-a czeskiej marki.
 • Peugeot 3008DKR Maxi – sukcesor tronu
  Peugeot 3008DKR Maxi – sukcesor tronu

  Dwukrotny zwycięzca Dakaru (2016 i 2017) – Peugeot DKR3008 doczekał się (kolejnego) następcy. Jest nim rajdowy 3008DKR Maxi, który już w przyszłym miesiącu zadebiutuje z Sebastienem Loebem za kierownicą w Silk Way Rally 2017.

 • Nadjeżdża Land Rover Discovery 5. Pierwsze zdjęcia szpiegowskie
  Nadjeżdża Land Rover Discovery 5. Pierwsze zdjęcia szpiegowskie

  Off-roadowym paparazzi udało się sfotografować podczas przejażdżki pojazd, który najprawdopodbniej jest zakamuflowanym Land Roverem Discovery 5. Nowy model zastąpi starzejącego się LR4 w przeciągu najbliższych dwóch-trzech lat. Będzie to drugie auto nowej serii "Discovery", którą zapoczątkował nieduży Discovery Sport.

 • Elektryczny Land Rover Defender – jak w raju
  Elektryczny Land Rover Defender – jak w raju
  Elektryczny Defender, o którym szczegółowo pisaliśmy w marcu, wszedł w kolejną fazę testów. I co najciekawsze – otwartych dla publiczności. Właśnie rozpoczął służbę na drogach Projektu Raj (Eden Project) w Cornwall.
 • Volkswagen Atlas - tytan z Ameryki
  Volkswagen Atlas - tytan z Ameryki

  Na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Detroit (NAIAS) marka Volkswagen zaprezentowała dwa nowe modele SUV przeznaczone na rynek Stanów Zjednoczonych: Atlas oraz Tiguan z przedłużonym rozstawem osi, które zadebiutują na rynku amerykańskim w 2017 roku.