Land Serwis

Tadeusz Błażusiak odchodzi na sportową emeryturę

Tadek Błażusiak, jeden z najbardziej utytułowanych polskich motocyklistów terenowych, reprezentujący fabryczny team KTM, podjął decyzję o zakończeniu zawodowej kariery. Z kibicami „Taddy” pożegna się 10 grudnia na rundzie Mistrzostw Świata SuperEnduro, która zostanie rozegrana w Krakowie.

Taddy 02Tadeusz „Taddy” Błażusiak jest sześciokrotnym mistrzem świata FIM SuperEnduro, pięciokrotnym mistrzem Ameryki w Endurocrossie, zdobył 4 złote medale na olimpiadzie sportów ekstremalnych X-Games i wygrywał największe zawody Enduro Extreme na świecie, zaczynając od Erzbergrodeo w Austrii (5 zwycięstw) przez The Tough One w Wielkiej Brytanii, Hell’s Gate we Włoszech, Last Man Standing w USA aż po Red Bull 111 Megawatt. Był również mistrzem Europy w trialu, zdobył siedmiokrotnie Międzynarodowe Mistrzostwo Polski i dwukrotnie sięgnął po tytuł Międzynarodowego Halowego Mistrza Niemiec w tej właśnie dyscyplinie.

- Zastanawiałem się nad tą decyzją już od długiego czasu – mówi Taddy Błażusiak. - Zawsze sobie powtarzałem, że uczynię to, gdy poczuję, że nadszedł właściwy moment. Przez wiele lat ścigałem się po całym świecie. Trenowałem najlepiej i najmocniej jak to możliwe, a do każdych zawodów podchodziłem, jakby były moimi ostatnimi. Osiągnąłem więcej niż mogłem to sobie wymarzyć, a wspomnienia z zawodów zachowam na długie lata. Taddy 04Chciałbym bardzo podziękować mojej rodzinie, a szczególnie bratu Wojciechowi, który był przy mnie od samego początku. Słowa wdzięczności kieruję do mojego team managera i zarazem przyjaciela, Alexa Doringera, szefa KTM-a Stefana Pierera, oraz dyrektora KTM Motorsport Pita Beirera. Dziękuję wszystkim pracownikom KTM Factory Racing oraz moim sponsorom, w tym zwłaszcza Red Bullowi. Pozdrawiam moich kibiców na całym świecie i dziękuję Wam za wsparcie.

Stefan Pierer, szef KTM Group, z żalem komentuje odejście Błażusiaka na emeryturę: - Jak wyjątkowy i utalentowany jest Taddy, wiedzieliśmy już od momentu jego imponującego zwycięstwa w Erzbergu w 2007 roku. Czuliśmy się zaszczyceni, że latest celebrity news tak wielki mistrz jest w naszej drużynie i pełni rolę ambasadora naszej marki. Chcielibyśmy bardzo podziękować mu za te wszystkie ekscytujące zwycięstwa, które odniósł, i życzyć wszystkiego najlepszego w przyszłości.  
MM

Poczytaj:

 • Ruszają Mistrzostwa Polski SUV! Pierwsze tytuły będą przyznane jeszcze w tym sezonie;)
  Ruszają Mistrzostwa Polski SUV! Pierwsze tytuły będą przyznane jeszcze w tym sezonie;)

  Dziś startują Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych, w których rywalizują profesjonalne załogi cross-country. Za kilka tygodni walkę o Mistrzostwo i Puchar Polski ATV rozpoczną najlepsi polscy quadowcy. Po raz pierwszy o tytuł mistrzów Polski w tym roku ubiegać się również będą posiadacze seryjnych SUV-ów. TERENOWO.PL dotarło do projektu regulaminu nowego cyklu mistrzowskiego.

 • Nowe zdjęcia Fiata Toro. Niebawem premiera pick-upa z Brazylii
  Nowe zdjęcia Fiata Toro. Niebawem premiera pick-upa z Brazylii

  Fiat Brazil przygotowuje premierę pick-upa o nazwie Toro, który w przyszłości ma również zawitać w Europie. Po 2 miesiącach od zaprezentowania pierwszego zdjęcia od przodu, dziś podziwiać możemy kolejną fotografię, na której przyjrzeć się możemy pace ładunkowej auta.

 • Z MINI do Toyoty. Nani Roma podąża śladami Nassera Al-Attiyaha
  Z MINI do Toyoty. Nani Roma podąża śladami Nassera Al-Attiyaha

  Dwukrotny zwycięzca rajdu Dakar, Hiszpan Nani Roma, opuszcza zespół X-Raid i przechodzi do Overdrive Racing, by w przyszłorocznej edycji Dakaru zasiąść za kierownicą Toyoty Hilux.

 • Elektryczny Oscar eO osiągnął metę Dakaru!
  Elektryczny Oscar eO osiągnął metę Dakaru!
  Ich pomysł wydawał się zupełnie nierealny. OK, można zbudować auto z napędem elektrycznym, nawet wyposażone w napęd na wszystkie koła. Można taki wehikuł zgłosić do startu w Dakarze, można nim nawet wystartować, ryzykując, że jazda skończy się już na pierwszym etapie... Jednak pokonanie prototypowym pojazdem elektrycznym prawie 9 tysięcy kilometrów w skrajnie niesprzyjających warunkach jest już wyzwaniem absolutnie wyjątkowym. Łotysze z Latvian Rally Raid Team, którzy zbudowali OSCara eO, przejdą do historii jako ci, którzy jako pierwsi dotarli do mety Dakaru "zielonym" samochodem.
 • XIX Motopiknik Olsztyn - offroadowcy bez limitów
  XIX Motopiknik Olsztyn - offroadowcy bez limitów
  Tumany kurzu unoszące się nad lotniskiem na olsztyńskich Dajtkach w niedzielę 16. czerwca to dowód tego, że XIX edycja Motopikniku „No Limit” była nietypowa. Co roku organizatorzy starają się dołożyć do tej imprezy coś, czego w poprzednich edycjach nie było. Wszystko po to, by każdemu miłośnikowi motoryzacji móc powiedzieć przed imprezą „będzie pan zadowolony”. Pani również, bo w tym roku na Motopikniku stworzona została „strefa kobiet”. Wróćmy jednak do tumanów kurzu. To sprawka offroadowców!
 • 18650 zł dla choinki - Ogólnopolska Terenowa Integracja Dla Choinki w Sianowie
  18650 zł dla choinki - Ogólnopolska Terenowa Integracja Dla Choinki w Sianowie
  Podobnie jak w latach ubiegłych tak i w tym roku na terenie gminy Sianów odbyła się Terenowa Integracja organizowana przez Sebastiana Matyszczuka (Sianowski Team Rajdowy) oraz Remika Skrzypczyńskiego (Team Pomorze 4x4), z której dochód przekazany zostanie rodzicom chorego, trzyletniego Franciszka.