Land Serwis

Tesla Pickup Truck – elektryzująca półciężarówka Elona Muska

Elon Musk, ekscentryczny (i zarazem niebiańsko zamożny) właściciel elektrokonsorcjum Tesla, zakomunikował w przypływie świątecznej szczerości, że jego inżynierowie rozpoczęli już prace nad elektrycznym pick-upem, a celebrity news ściślej mówiąc – terenową półciężarówką, która na swojej pace ładunkowej będzie potrafiła przewieźć... innego pick-upa. Tesla Pickup Truck zadebiutuje niedługo po pojawieniu się na rynku kolejnego, niezwykle frapującego (z naszego punktu widzenia) auta, jakim będzie SUV – Model Y.

tesla pickup 2W roku 2017 rozpoczęła się sprzedaż Tesli Model 3, po której ma przyjść pora na „terenowy” Model Y. SUV powstanie na platformie „trójki”, co ułatwi i przyspieszy proces wdrożenia samochodu do produkcji. Jego premiera spodziewana jest w roku 2019.

tesla pickup 3Następnym krokiem w planach Elona Muska jest stworzenie elektrycznej półciężarówki, której rozmiary pozwolą jej zabrać na pakę standardowego pick-upa. Ciągnięty za język „Ironman” zdradził, że już nie może doczekać się, kiedy rozpocznie się jego budowa. Plany powstają już podobno od 5 lat. Dopytującym się o szczegóły fanom Tesli ujawnił, że jego pick-up będzie większy od (niemałego) Forda F-150 SuperCrew. Trzeba przyznać, że odwagi (i fantazji) mu nie brakuje.
MM

Poczytaj:

 • Marcin Łukaszewski i Magda Duhanik – pierwsze przymiarki do T1
  Marcin Łukaszewski i Magda Duhanik – pierwsze przymiarki do T1
  Utytułowany zespół Off-roadsport, czyli Marcin Łukaszewski i Magda Duhanik wrócili właśnie z kolejnej wizyty w Portugalii, gdzie firma DEpieres Competição buduje dla nich rajdówkę grupy T1. Przymiarki związane z kolejnym etapem budowy samochodu nasza załoga połączyła z oglądaniem drugiej eliminacji Mistrzostw Portugalii w rajdach terenowych Rali TT Serras do Norte.
 • VW Amarok V8 Desert Edition - luksus za wysoką cenę
  VW Amarok V8 Desert Edition - luksus za wysoką cenę
  Na blisko 200 tysięcy Euro została wyceniona "ekstremalna" wersja Volkswagena Amaroka V8 Desert Edition przygotowana na targi w Genewie przez firmy tuningowe MTM oraz DIRKS. Niemiecki pickup ma być propozycją dla wymagającego klienta szukającego auta o dużych możliwościach jezdnych i luksusowym wyposażeniu.
 • Ssangyong XAVL – ekonomia ponad wszystko
  Ssangyong XAVL – ekonomia ponad wszystko

  Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie SsangYong prezentuje model koncepcyjny SUV-a o nazwie XAVL (eXciting Authentic Vehicle Long). Samochód czerpie inspirację z drugiej generacji klasycznego Korando, sprzedawanego w latach 1997-2006. Dzięki siedmiu niezależnym fotelom oraz dużej przestronności XAVL pełni role typowe dla SUV-ów średniej wielkości, łącząc zdolność do jazdy terenowej z uniwersalnością i praktycznością wielofunkcyjnego MPV.

 • Nissan Warriors - zimowi wojownicy
  Nissan Warriors - zimowi wojownicy
  W Europie śniegu w tym roku jak na lekarstwo, za to w Stanach zima nie odpuszcza. Ekstremalne warunki pogodowe nie robią jednak żadnego wrażenia na "Wojownikach" Nissana, którzy zostaną zaprezentowani na wystawie Chicago Auto Show 2016 (13-21 lutego). Popularne SUV-y wyposażone zostały w napęd na cztery... gąsienice, dzięki którym niestraszne są im zaspy i zamiecie.
 • Nissan i Mitsubishi wspólnie skonstruują nowe generacje Navary i L200
  Nissan i Mitsubishi wspólnie skonstruują nowe generacje Navary i L200

  Przed tygodniem Nissan i Mitsubishi podpisały umowę ramową o zawarciu sojuszu strategicznego pomiędzy tymi dwoma japońskimi koncernami motoryzacyjnymi. Nissan wykupi 34% udziałów w Mitsubishi, rozpoczynając tym samym współpracę w zakresie zakupów, wspólnych płyt podłogowych, dzielenia się technologiami, wspólnego wykorzystania fabryk oraz rozwijania potencjału rynków. To oznacza, że nowe generacje Nissana Navara oraz Mitsubishi L200 zbudowane zostaną na tym samym podwoziu.

 • Nowe terenówki dla... Królowej Elżbiety i Papieża Franciszka
  Nowe terenówki dla... Królowej Elżbiety i Papieża Franciszka

  Każdy z nas wie, że jeśli samochód to tylko terenowy! Wiedzą o tym również Wielcy tego świata. Królowa Elżbieta otrzymała właśnie do swej dyspozycji hybrydowego Range Rovera "State Review", a Papież Franciszek przesiadł się  z luksusowego Mercedesa do skromniejszego Hyundaia Santa Fe.