Land Serwis

Toyota FT-AC Concept – pieśń przyszłości

Toyota FT-AC Concept to koncepcyjny model samochodu, który z pewnością zyska Wasze uznanie. Nie jest bowiem zwykłym crossoverem, który tylko udaje zamiłowanie do jazdy w terenie. To prawdziwa terenówka, może nie ekstremalna, ale na pewno rekreacyjna, którą zaprojektowano z myślą o miłośnikach off-roadu, noclegów na łonie natury i aktywnego trybu życia.

FT AC 16Już pierwszy rzut oka na samochód prezentowany właśnie na targach motoryzacyjnych w Los Angeles wystarczy, by uwierzyć w jego off-roadowe aspiracje. Atletyczna postura, wyraziste rysy karoserii, wysoko uniesione, pękate błotniki, pod którymi chowają się terenowe, 20-calowe koła, podniesione zawieszenie oraz liczne osłony wskazują na użytkowy charakter pojazdu. Co najważniejsze Toyota FT-AC miałaby być również dostępna z napędem na wszystkie koła, który pozwoliłby jej skorzystać z wymienionych zalet w praktyce.

Jest ich zresztą znacznie więcej. Na przykład światła przeciwmgielne można na postoju szybko wymontować z auta i zabrać ze sobą na pieszą lub rowerową wycieczkę. Podobnie można uczynić z umieszczonymi w lusterkach kamerami, które podczas jazdy służą za rejestratory trasy. Nagrane filmy można błyskawicznie wrzucić do sieci, korzystając z pokładowego wi-fi. Tylne światła LED sterowane za pomocą smartfona mogą służyć za oświetlenie obozu rozbitego obok auta - by je celebrity news zgasić, nie trzeba nawet opuszczać namiotu. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest również bagażnik rowerowy stanowiący integralną część pojazdu, który – gdy nie jest potrzebny – może czekać schowany wewnątrz zderzaka.

Pora rozszyfrować dziwną nazwę samochodu. FT-AC to akronim słów Future Toyota Adventure Concept, co stanowi wyraźną wskazówkę, że nieprędko pomysłowo zaprojektowaną wyjedziemy w teren. Cieszy nas jednak fakt, że producenci samochodów nie zapominają o fanach off-roadu, którzy w przyszłości również chcieliby mieć możliwość skosztowania jazdy poza asfaltem.
MM

Poczytaj:

 • Volvo XC40 – elektryzująca przyszłość
  Volvo XC40 – elektryzująca przyszłość
  Z czym kojarzy się Volvo? Z bezpieczeństwem, statecznością i... nudą, o której wkrótce nikt już nie będzie pamiętał, ponieważ szwedzkiego producenta, należącego obecnie do chińskiego koncernu Geely, czeka elektryzująca (dosłownie!) przyszłość. Zaprezentowane dziś koncepty: Volvo 40.1 oraz 40.2 stanowią zapowiedź nowego crossovera XC40 oraz sedana S40.
 • Sprytniejsi od Bonda. Agent 007 okradziony z 5 Range Roverów
  Sprytniejsi od Bonda. Agent 007 okradziony z 5 Range Roverów
  Zdjęcia do najnowszego filmu o przygodach agenta 007, zatytułowanego „SPECTRE”, nie rozpoczną się zgodnie z planem. Pięć samochodów przygotowanych specjalnie na potrzeby produkcji zostało skradzionych ze strzeżonego parkingu w Niemczech.
 • GORM 24H tym razem w Polsce. Zapraszamy do Olszyny
  GORM 24H tym razem w Polsce. Zapraszamy do Olszyny

  W dniach 7-8 sierpnia na torze Olszyna nieopodal granicy z Niemcami odbędzie się 3. runda German Off-Road Masters zaliczana do cyklu Deutsche Offroad Meisterschaft (2. runda odbyła się w ramach Breslau Poland 2015). Zawodnicy będą rywalizować w wyścigu 24-godzinnym.

 • Dacia Duster nowej generacji – skazana na sukces
  Dacia Duster nowej generacji – skazana na sukces

  Ładna, niezbyt droga, nieźle wyposażona, a co najważniejsze przyzwoicie radząca sobie w terenie. Dacia Duster doczekała się udoskonalonej i unowocześnionej wersji, która debiutuje na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie. Druga generacja Dustera ma szansę pokonać w rankingach popularności swoją poprzedniczkę, która cieszyła się dużym powodzeniem.

 • Smart SUV. Czy wart uwagi?
  Smart SUV. Czy wart uwagi?

  Ze świecą dziś szukać producenta, który w swoim portfolio nie posiada SUV-a. Ci, którzy nie mogą pochwalić się „off-roadowym” modelem, w pocie czoła pracują, by nadrobić dystans do uciekającej im konkurencji. Terenowy dylemat zaprząta głowy również szefów firmy Smart, która należy do Daimlera współpracującego z Renault (czego efektem są bliźniacze modele Smart ForTwo i Renault Twingo). Mały Smart również chciałby pojeździć sobie w terenie!

 • II edycja OFF-ROAD SHOW POLAND – zapraszamy 16-17 listopada 2013 do Warszawy
  II edycja OFF-ROAD SHOW POLAND – zapraszamy 16-17 listopada 2013 do Warszawy
  Na zakończenie off-roadowego sezonu, 16-17 listopada w Warszawie odbędzie się II edycja Targów Pojazdów 4x4 – OFF-ROAD SHOW POLAND. To niepowtarzalna okazja przyjrzenia się z bliska najciekawszym terenówkom w Polsce, porozmawiania z gwiazdami off-roadu, spotkania się ze znajomymi i dokonania pierwszych zakupów z myślą o sezonie 2014. Gorąco zapraszamy do odwiedzin, a kto nie będzie mógł stawić się na miejscu ciałem, ten niech targi zobaczy duchem – czytając naszą relację na żywo.