Land Serwis

Tytuł „Car of the Year 2017” dla Peugeota 3008

Tuż przed rozpoczęciem salonu w Genewie grono 58 europejskich dziennikarzy wskazało model, który ich zdaniem zasłużył na tytuł „Samochodu Roku 2017”. „Terenowego” Peugeota 3008 członkowie jury nagrodzili za stylistykę nadwozia i wnętrza kabiny oraz zalety użytkowe. To pierwszy SUV, który zdobył nagrodę COTY w ciągu jej historii, a jednocześnie piąty model Peugeota, który został nią wyróżniony.

OFFROAD5Nagroda „Car of the Year” jest przyznawana przez jury składające się z 58 doświadczonych dziennikarzy z 22 krajów. W tym roku walczyło o nią 30 modeli, spośród których najlepszy okazał się SUV Peugeota, co wzbudziło radość dyrektora francuskiej marki Jean-Philippe'a Imparato: - Jestem wyjątkowo dumny i cieszę się z przyznania nowemu PEUGEOT 3008 nagrody „Car of the Year 2017”. Stanowi ona ukoronowanie pięciu lat wytężonej pracy pracowników marki PEUGEOT i Grupy – powiedział.

Najlepszy samochód roku 2017 został już zamówiony przez 100 tys. klientów z całej Europy. 84% spośród nich wybrało wersje Allure, GT Line lub GT. Produkowany w zakładzie w Sochaux model posiada znak „Origine France Garantie”, poświadczający jego francuskie pochodzenie.

FD 160707 New Peugeot 3008 DKR 0006 e1473686717895 1200x697Peugeot wygrał w konkursie już po raz drugi w ciągu trzech ostatnich lat. 3008 jest pierwszym SUV-em, który zdobył tę nagrodę od czasu jej ustanowienia w 1964 r. To także piąty samochód francuskiej mati, któremu przyznano ten tytuł po modelach 308 w 2014 r., 307 w 2002 r., 405 w 1988 i 504 w 1969 r.

Niestety (dla nas) choć Peugeot 3008 nazywany jest SUV-em, a jego rajdowy imiennik wygrywa Dakar, podobnie jak DKR charakteryzuje się napędem tylko na jedną oś, ale w odróżnieniu od rajdówki Peterhansela jest to oś przednia. Model z napędem 4x4 zapowiadany jest w przyszłych latach. Poza asfaltem jedynym atutem 3008 jest dostępny w opcji Pakiet Advanced Grip celebrity news Control (z trybami Śnieg, Off-Road, Piasek, ESP off, ESP standard), który usprawnia jazdę po nawierzchniach o ograniczonej przyczepności, oraz system Hill Assist Descent Control ułatwiający zjazd ze wzniesień. W polskich salonach najtańsza wersja Peugeota 3008 z silnikiem 1.2 PureTech o mocy  kosztuje  89900 zł.
MM

Poczytaj:

 • Fortuner kołem się toczy – afrykańska Toyota okiem Europejczyka
  Fortuner kołem się toczy – afrykańska Toyota okiem Europejczyka
  Europa przyzwyczaiła nas niestety do dość ortodoksyjnych pojazdów 4x4, o mocno zawężonej specyfikacji. Bezpieczeństwo, ekologia lub marketing. Na szczęście są jeszcze takie rynki, gdzie wachlarz dostępnych modeli jest naprawdę szeroki. I nie dość że jest szeroki, to jeszcze wielokolorowy.
 • Opel Crossland X - miejski crossover
  Opel Crossland X - miejski crossover

  Nowy Crossland X jest już drugim przedstawicielem rodziny X w gamie modeli Opla i podobnie jak Mokka X należy on do segmentu B.

 • Włoski tur, czyli Lamborghini Urus w pełnej krasie
  Włoski tur, czyli Lamborghini Urus w pełnej krasie

  Lamborghini – włoski producent słynący z produkcji samochodów sportowych i... rolniczych traktorów – połączył oba nurty swojej działalności, doprowadzając do powstania Urusa – superSUVa łączącego cechy auta wyścigowego i terenowego. Z 650 końmi pod maską, napędem 4x4 i wszystkimi kołami skrętnymi nowe „Lambo” ma szansę zostawić w tyle swoich bezpośrednich konkurentów w walce o zainteresowanie klientów.

 • 80 lat Mitsubishi z napędem 4x4
  80 lat Mitsubishi z napędem 4x4

  Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC), prezentując model Outlander PHEV w czasie Salonu Samochodowego w Paryżu w 2012 roku, wprowadziła na rynek zupełnie nową koncepcję: hybrydowego napędu na cztery koła w wersji SUV, opartego na bazie pojazdów elektrycznych. Samochód ten był ostatnim dzieckiem bogatego i skomplikowanego dziedzictwa Mitsubishi w rozwijaniu napędu 4WD, który po raz pierwszy zastosowano w grudniu 1935 roku.

 • Kalendarz RMF 4RACING Team 2015 - czas na off-road
  Kalendarz RMF 4RACING Team 2015 - czas na off-road
  Piękno kobiet i moc emanująca z pojazdów mechanicznych – tego rodzaju kompozycja jest sławna na całym świecie za sprawą kalendarzów Pirelli. Nie wiadomo czemu, kalendarze to również stały element dekoracyjny warsztatów samochodowych. Być może ich rolą jest przypominanie mechanikom, że czas jest na wagę złota... Zespół RMF 4Racing Team, znany z promowania parytetu w polskim off-roadzie, już po raz kolejny przygotował swoją własną edycję kalendarza, który dziś ma u nas swoją premierę.
 • Land Rover odjechał na Słowację
  Land Rover odjechał na Słowację

  We wtorek pożegnaliśmy się z marzeniami o podróżowaniu nowym modelem Land Rovera DC100, czyli następcy Defendera, na którym widniałby znaczek "made in Poland". Indyjski koncern Tata Motors, który jest właścicielem firmy Jaguar Land Rover, zamiast dolnośląskiego Jawora wybrał słowacką Nitrę jako miejsce, gdzie zbuduje nową fabrykę samochodów.