Land Serwis

Tytuł „Car of the Year 2017” dla Peugeota 3008

Tuż przed rozpoczęciem salonu w Genewie grono 58 europejskich dziennikarzy wskazało model, który ich zdaniem zasłużył na tytuł „Samochodu Roku 2017”. „Terenowego” Peugeota 3008 członkowie jury nagrodzili za stylistykę nadwozia i wnętrza kabiny oraz zalety użytkowe. To pierwszy SUV, który zdobył nagrodę COTY w ciągu jej historii, a jednocześnie piąty model Peugeota, który został nią wyróżniony.

OFFROAD5Nagroda „Car of the Year” jest przyznawana przez jury składające się z 58 doświadczonych dziennikarzy z 22 krajów. W tym roku walczyło o nią 30 modeli, spośród których najlepszy okazał się SUV Peugeota, co wzbudziło radość dyrektora francuskiej marki Jean-Philippe'a Imparato: - Jestem wyjątkowo dumny i cieszę się z przyznania nowemu PEUGEOT 3008 nagrody „Car of the Year 2017”. Stanowi ona ukoronowanie pięciu lat wytężonej pracy pracowników marki PEUGEOT i Grupy – powiedział.

Najlepszy samochód roku 2017 został już zamówiony przez 100 tys. klientów z całej Europy. 84% spośród nich wybrało wersje Allure, GT Line lub GT. Produkowany w zakładzie w Sochaux model posiada znak „Origine France Garantie”, poświadczający jego francuskie pochodzenie.

FD 160707 New Peugeot 3008 DKR 0006 e1473686717895 1200x697Peugeot wygrał w konkursie już po raz drugi w ciągu trzech ostatnich lat. 3008 jest pierwszym SUV-em, który zdobył tę nagrodę od czasu jej ustanowienia w 1964 r. To także piąty samochód francuskiej mati, któremu przyznano ten tytuł po modelach 308 w 2014 r., 307 w 2002 r., 405 w 1988 i 504 w 1969 r.

Niestety (dla nas) choć Peugeot 3008 nazywany jest SUV-em, a jego rajdowy imiennik wygrywa Dakar, podobnie jak DKR charakteryzuje się napędem tylko na jedną oś, ale w odróżnieniu od rajdówki Peterhansela jest to oś przednia. Model z napędem 4x4 zapowiadany jest w przyszłych latach. Poza asfaltem jedynym atutem 3008 jest dostępny w opcji Pakiet Advanced Grip celebrity news Control (z trybami Śnieg, Off-Road, Piasek, ESP off, ESP standard), który usprawnia jazdę po nawierzchniach o ograniczonej przyczepności, oraz system Hill Assist Descent Control ułatwiający zjazd ze wzniesień. W polskich salonach najtańsza wersja Peugeota 3008 z silnikiem 1.2 PureTech o mocy  kosztuje  89900 zł.
MM

Poczytaj:

 • Nowa ŠKODA KODIAQ – ahoj przygodo!
  Nowa ŠKODA KODIAQ – ahoj przygodo!

  ŠKODA KODIAQ jest pierwszym dużym SUV-em czeskiego producenta samochodów. Samochód pojawi się w sprzedaży na początku 2017, dając początek ofensywy SUV-ów ŠKODY.

 • Maserati Levante - moda na sukces
  Maserati Levante - moda na sukces

  Maserati Levante jest pierwszym SUV-em w historii firmy, która słynie z ekskluzywnych modeli samochodów o sportowym zacięciu. Porsche Cayenne wyrósł niezwykle groźny konkurent.

 • Porsche Macan - gotowe do drogi
  Porsche Macan - gotowe do drogi
  Porsche wkracza w końcowy etap testów nowego modelu Macan, który został przyłapany niemal bez kamuflażu na jednej z ulic w Niemczech.
 • Bestseller wśród crossoverów – Nissan Qashqai świętuje 10. urodziny
  Bestseller wśród crossoverów – Nissan Qashqai świętuje 10. urodziny

  Po świecie jeździ obecnie 3 miliony 300 tysięcy Nissanów Qashqai (2,3 mln w samej Europie) – modelu, który przed 10 laty stał u początków nowego w motoryzacyjnym świecie segmentu crossoverów. W międzyczasie przybyło mu 21 konkurentów (również w ramach jego własnej marki, vide: X-Trail i Juke), a mimo to wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością wśród klientów. Gdzie kryje się jego fenomen?

 • Alfa Romeo Stelvio - bellissima
  Alfa Romeo Stelvio - bellissima

  Na targach motoryzacyjnych w Los Angeles zadebiutowała Alfa Romeo Stelvio – jeden z najładniejszych SUV-ów ostatnich lat. Jak przystało na seksowną Włoszkę, Alfa zaprezentowała się widzom w szykownej czerwieni...

 • Ford Bronco 6. generacji? Built tough
  Ford Bronco 6. generacji? Built tough

  Gdy jedni rezygnują (chlip, chlip) z produkowania kultowych terenówek, inni - wręcz przeciwnie - planują wskrzeszenie modeli, które dobrze czują się wyłącznie poza asflatem. Mija 20 lat od czasu, gdy z linii montażowej zjechał ostatni Ford Bronco. Z Ameryki coraz częściej docierają do nas infromacje, że najpóźniej w roku 2020 doczekamy się premiery 6. generacji tego nadzwyczajnego auta.