Land Serwis

Tytuł „Car of the Year 2017” dla Peugeota 3008

Tuż przed rozpoczęciem salonu w Genewie grono 58 europejskich dziennikarzy wskazało model, który ich zdaniem zasłużył na tytuł „Samochodu Roku 2017”. „Terenowego” Peugeota 3008 członkowie jury nagrodzili za stylistykę nadwozia i wnętrza kabiny oraz zalety użytkowe. To pierwszy SUV, który zdobył nagrodę COTY w ciągu jej historii, a jednocześnie piąty model Peugeota, który został nią wyróżniony.

OFFROAD5Nagroda „Car of the Year” jest przyznawana przez jury składające się z 58 doświadczonych dziennikarzy z 22 krajów. W tym roku walczyło o nią 30 modeli, spośród których najlepszy okazał się SUV Peugeota, co wzbudziło radość dyrektora francuskiej marki Jean-Philippe'a Imparato: - Jestem wyjątkowo dumny i cieszę się z przyznania nowemu PEUGEOT 3008 nagrody „Car of the Year 2017”. Stanowi ona ukoronowanie pięciu lat wytężonej pracy pracowników marki PEUGEOT i Grupy – powiedział.

Najlepszy samochód roku 2017 został już zamówiony przez 100 tys. klientów z całej Europy. 84% spośród nich wybrało wersje Allure, GT Line lub GT. Produkowany w zakładzie w Sochaux model posiada znak „Origine France Garantie”, poświadczający jego francuskie pochodzenie.

FD 160707 New Peugeot 3008 DKR 0006 e1473686717895 1200x697Peugeot wygrał w konkursie już po raz drugi w ciągu trzech ostatnich lat. 3008 jest pierwszym SUV-em, który zdobył tę nagrodę od czasu jej ustanowienia w 1964 r. To także piąty samochód francuskiej mati, któremu przyznano ten tytuł po modelach 308 w 2014 r., 307 w 2002 r., 405 w 1988 i 504 w 1969 r.

Niestety (dla nas) choć Peugeot 3008 nazywany jest SUV-em, a jego rajdowy imiennik wygrywa Dakar, podobnie jak DKR charakteryzuje się napędem tylko na jedną oś, ale w odróżnieniu od rajdówki Peterhansela jest to oś przednia. Model z napędem 4x4 zapowiadany jest w przyszłych latach. Poza asfaltem jedynym atutem 3008 jest dostępny w opcji Pakiet Advanced Grip celebrity news Control (z trybami Śnieg, Off-Road, Piasek, ESP off, ESP standard), który usprawnia jazdę po nawierzchniach o ograniczonej przyczepności, oraz system Hill Assist Descent Control ułatwiający zjazd ze wzniesień. W polskich salonach najtańsza wersja Peugeota 3008 z silnikiem 1.2 PureTech o mocy  kosztuje  89900 zł.
MM

Poczytaj:

 • Off-road Show Poland 2014 – już po raz trzeci. Termin: 15-16 listopada
  Off-road Show Poland 2014 – już po raz trzeci. Termin: 15-16 listopada
  Targi off-roadowe organizowane w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie (ul. Marsca 56C) na stałe już wpisały się do naszego kalendarza imprez. To znakomita okazja, by już po sezonie rajdowym podsumować swoje tegoroczne dokonania (wystawiając terenówkę obstawioną pucharami) i... rozpocząć planowanie kolejnego (okupując się w akcesoria i poznając rynkowe nowości).
 • (Po)Land Rover, czyli przyszłość Defendera
  (Po)Land Rover, czyli przyszłość Defendera

  Z raportu opublikowanego przez "Financial Times" wynika, że model Defender nowej generacji będzie składany w fabryce w Polsce lub na Węgrzech.

 • Defender na koksie, czyli Land Rover z 565 KM pod maską
  Defender na koksie, czyli Land Rover z 565 KM pod maską

  SWAP, czyli wymiana silnika w aucie, to rzecz często spotykana w off-roadzie, zwłaszcza gdy właściciel auta marzy o większej (niż zaplanował producent) liczbie koni mechanicznych. Land Rover Defender 90 z 565 KM pod maską to jednak prawdziwy unikat, którego domeną są (o zgrozo!)... wyścigi uliczne.

 • VERVA Street Racing 2014 – Dakar z wizytą na Narodowym
  VERVA Street Racing 2014 – Dakar z wizytą na Narodowym
  W międzynarodowym „pustynnym” starciu na Stadionie Narodowym w Warszawie biało-czerwoni zwyciężyli z Resztą Świata w sześciu rajdowych kategoriach. Dodatkowych atrakcji dostarczył sam Adam Małysz, prezentując swój nowy pojazd, którym wystartuje w Rajdzie Dakar 2015.
 • Nikola Zero – elektryczny UTV o mocy 520 KM!
  Nikola Zero – elektryczny UTV o mocy 520 KM!

  Choć koncerny paliwowe są innego zdania, większość analityków rynku motoryzacyjnego jest zgodna: przyszłość należy do samochodów elektrycznych. Niemal każdy szanujący się producent pracuje dziś nad modelami hybrydowymi oraz pojazdami, w których w ogóle nie przewidziano miejsca na silniki spalinowe. Rewolucja dotrze również na bezdroża.

 • Skoda Kodiaq wygrywa na Polach Elizejskich
  Skoda Kodiaq wygrywa na Polach Elizejskich

  Po 21 dniach walki Christopher Froome świętował w niedzielę zwycięstwo w tegorocznym Tour de France, a Rafał Majka wygraną w klasyfikacji górali. Relację z ostatniego etapu warto było oglądać nie tylko ze względu na sukces Polaka, ale również po to, by zobaczyć pierwszy publiczny pokaz Skody Kodiaq. Zamaskowany kolorami czerwonym, szarym i czarnym, nowy, czeski SUV przejechał wokół Pól Elizejskich sześć okrążeń honorowych, jako pierwszy przekraczając linię mety.