Land Serwis

VW Tiguan Allspace – famous people o rozmiar większy

Na targach w Genewie debiutuje Tiguan Allspace – nowa wersja niemieckiego bestsellera, z rozstawem osi większym o 109 mm i nadwoziem dłuższym o 215 mm. Nowy model może przewieźć większą liczbę pasażerów i więcej bagażu, stwarza też więcej możliwości aranżacji wnętrza.

Nowy SUV Volkswagena plasuje się między znanym już „klasycznym” Tiguanem a autem wyższej klasy, jakim jest Touareg. Allspace z bagażnikiem o pojemności do 760 l jest propozycją skierowaną także do tych kierowców lub rodzin, którzy szukając pojemnego samochodu, dotychczas wybierali vany. Wypełniony bagażem po dach i do oparć przednich foteli, Tiguan Allspace ma przedział bagażowy, którego pojemność wynosi 1.920 l.

Tiguan Allspace przypomina model Atlas sprzedawany w USA. Pokrewieństwo samochodów widać m.in. w kształcie pokrywy silnika, profilu nadwozia, nowej osłonie chłodnicy z chromowanymi poprzeczkami sięgającymi aż do reflektorów. W oczy rzuca się także chromowana listwa obejmująca całą górną część przodu auta.

Tak jak „klasyczny” Tiguan, Allspace jest dostępny z nadwoziem, którego przednia część może być utrzymana w stylu „Onroad” albo „Offroad”. W tej drugiej wersji samochód może być wyposażony w opcjonalny pakiet „Offroad”, który obejmuje – sięgającą aż do zderzaka – osłonę elementów podwozia przydatną podczas jazdy w terenie. Tiguan Allspace z przodem w stylu „Offroad” charakteryzuje się kątem natarcia większym o 7 stopni niż model typu „Onroad”.

Każdy Tiguan Allspace seryjnie jest wyposażany w reling dachowy. Nowy kształt nadano ponadto samemu dachowi – po raz pierwszy nie jest on gładki na całej powierzchni, lecz ma charakterystyczne przetłoczenia, co przypomina klasyczne samochody terenowe. Przetłoczenia te sięgają od przodu po tylny kraniec dachu. Jeśli Tiguan jest wyposażony w panoramiczny przesuwany dach (o wymiarach 870 x 1.364 mm), przetłoczenia znajdują się oczywiście tylko w tylnej części metalowego dachu.

Inną cechą wyróżniającą Tiguana Allspace jest bogatsze wyposażenie seryjne, podkreślające pozycję tego modelu między „klasycznym” Tiguanem a ekskluzywnym Touaregiem. W podstawowej wersji „Trendline” znajdują się takie dodatkowe elementy, jak wspomniany już reling dachowy (w kolorze czarnym), system multimedialny „Composition Colour” wraz z pakietem „Connectivity” (telefon i port USB), wielofunkcyjna kierownica, eleganckie osłony w kształcie trapezu jako końcówki układu wydechowego oraz podłoga bagażnika o regulowanej wysokości.

Gama silników Tiguana Allspace zaczyna się od jednostki napędowej o mocy 110 kW/150 KM i sięga do 176 kW/240 KM (w wypadku Tiguana ze standardowym rozstawem osi: od 85 kW/115 KM). Ceny auta w Niemczech w chwili rozpoczęcia sprzedaży będą zaczynać się od około 30 000 euro.
MM

 

Poczytaj:

 • Sadev od kuchni. Mechanicy NeoRaid poznają tajemnice francuskiej firmy
  Sadev od kuchni. Mechanicy NeoRaid poznają tajemnice francuskiej firmy
  Obsługa samochodu rajdowego to nie tylko praca w serwisie w trakcie zawodów. To również żmudne przygotowanie pojazdu do startu w czasie pomiędzy rajdami. Profesjonalne zespoły, planujące swoje starty długofalowo, starają się wykonywać jak najwięcej prac własnymi siłami. Z tego powodu na początku czerwca mechanicy zespołu NeoRaid odbyli szkolenie u producenta najlepszych skrzyń biegów do samochodów cross-country, w firmie Sadev.
 • Loeb i Hirvonen - kolejne gwiazdy na dakarowym firmamencie?
  Loeb i Hirvonen - kolejne gwiazdy na dakarowym firmamencie?

  Sebastien Loeb i Mikko Hirvonen to światowej klasy kierowcy WRC, którzy niebawem być może zadebiutują w rajdzie Dakar. Obaj zaliczyli ostatnio jazdy testowe w Maroko.

 • Sianowska Integracja 4x4 – 50 km błota, piasku i trawersów
  Sianowska Integracja 4x4 – 50 km błota, piasku i trawersów
  15 czerwca w Sianowie odbędzie się Sianowska Integracja 4x4 organizowana przez Sebastiana Matyszczuka oraz Remika Skrzypczyńskiego.
 • Mitsubishi L200 2016 - premiera na piątkę
  Mitsubishi L200 2016 - premiera na piątkę

  W polskiej ofercie Mitsubishi Motors debiutuje właśnie zupełnie nowa, 5. generacja pickupa Mitsubishi L200 2016. Z myślą o wyróżnieniu pierwszych klientów przygotowano powitalną serię 30 pojazdów o nazwie Mitsubishi L200 Premiere Edition.

 • LR Defender 2.0 MPI na Ładoga Trophy 2013 – projekt wysokooktanowy
  LR Defender 2.0 MPI na Ładoga Trophy 2013 – projekt wysokooktanowy
  Land Rover to legendarna marka, kojarzona z największymi wyprawami i rajdami. Jak widać polscy zawodnicy startujący w tegorocznej Ładodze są podobnego zdania – trzy spośród czterech zgłoszonych polskich załóg zmierzą się z trudami rosyjskiego rajdu, jadąc Land Roverami właśnie.
 • Lucio Alvarez zamienia Toyotę na Forda Rangera T1
  Lucio Alvarez zamienia Toyotę na Forda Rangera T1
  Argentyńczyk Lucio Alvarez, jeden z najznakomitszych kierowców dakarowego teamu Toyoty, kończą swą przygodę z terenowym Hiluxem. W przyszłorocznym Dakarze zasiądzie za kierownicą innego pick-upa – Forda Rangera.