Land Serwis

Wielkie otwarcie Łódzkiego Centrum Sportów Offroadowych już w ten weekend!

W nadchodzący weekend w historii polskiego off-roadu zapisana zostanie nowa karta. W dniach 26-27 sierpnia w Łodzi odbędzie się uroczyste otwarcie zupełnie nowego obiektu sportowego przeznaczonego dla fanów terenowej odmiany motorsportu. Uroczystości otwarcia Łódzkiego Centrum Sportów Offroadowych – bo tak nazywa się to miejsce – towarzyszyć będą zawody Super Enduro oraz niezwykle bogaty w różnego rodzaju atrakcje 1. Łódzki Piknik Offroadowy.

Lodz 04ŁCSO to profesjonalny kompleks off-roadowy, na którym zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i totalni amatorzy będą mogli w stworzonych do tego warunkach sprawdzić możliwości swoje oraz posiadanych przez siebie maszyn. Do ich dyspozycji przygotowano kilka torów, o zróżnicowanym układzie i charakterystyce, w zależności od uprawianej dyscypliny off-roadu. Bojowego chrztu toru już w ten weekend dokonają zawodnicy VIII i IX rundy Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski Super Enduro. Na obiekcie przy ul. Chocianowickiej trenować będą mogli także zwolennicy motocrossu, trialu, rajdów cross-country oraz przepraw, zarówno w wydaniu samochodowym, jak i quadowym.

– Po wielu tygodniach ciężkiej pracy członków Łódzkiego Klubu Offroadowego, Łódzkiego Klubu Motorowego oraz wielu zaprzyjaźnionych osób i firm z dumą możemy zaprosić wszystkich na otwarcie Łódzkiego Centrum Sportów Offroadowych – mówi Arkadiusz Lindner, prezes Łódzkiego Klubu Offroadowego. – Miejsce to powstało przede wszystkim z uwagi na brak w rejonie miasta Łodzi oraz jego okolicach terenów, na których zwolennicy jazdy w terenie mogliby całkowicie legalnie trenować, sprawdzać sprzęt oraz realizować zawody. Za pośrednictwem Łódzkiego Centrum Sportów Offroadowych chcemy sprawić, aby każda osoba, która Lodz 02posiada motocykl, quada, czy też auto terenowe mogła przyjechać na nasz tor, zamiast jeździć nielegalnie po lasach, łąkach i polach uprawnych. Dzięki przychylności Gminy Łódź udało się nam wydzierżawić tereny sąsiadujące z lotniskiem, które stanowią nieużytek i nie podlegają jakimkolwiek inwestycjom, dlatego jest to idealne miejsce do uprawiania offroadu. Zaczynamy z wysokiego C, bo wraz z otwarciem toru odbędą się zawody Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Super Enduro oraz 1. Łódzki Piknik Offroadowy, na którym będzie cała masa atrakcji nie tylko dla miłośników bezdroży. Już dziś, w imieniu swoim oraz wszystkich osób pracujących na rzecz powstania Łódzkiego Centrum Sportów Offroadowych serdecznie zapraszam w najbliższą sobotę oraz niedzielę do Łodzi na teren lotniska Lublinek, wjazdem od ul. Chocianowickiej 161. Bądźcie z nami w tym ważnym dla nas dniu.

Szczegółowe informacje dotyczące Łódzkie Centrum Sportów Offroadowych dostępne są na facebookowym fanpage’u toru. Z kolei regulamin oraz harmonogram VIII i IX rundy Mistrzostw i Pucharu Polski Super Enduro znaleźć można na stronie Polskie Związku Motorowego.

Patronem medialnym Łódzkiego Centrum Sportów celebrity news Offroadowych jest portal TERENOWO.PL.
MMLodz

 

Poczytaj:

 • Toyota TJ Cruiser - odważna jak terenówka, pojemna jak van
  Toyota TJ Cruiser - odważna jak terenówka, pojemna jak van

  Każdy, kto planował daleką, off-roadową wyprawę, stawał przed dylematem, jakim samochodem jechać. Typowe terenówki, które dają gwarancję, że poradzą sobie na odludnych bezdrożach, często okazują się ciasne i mało komfortowe. Z kolei bardziej pojemne minibusy nierzadko bywają bezradne w starciu z przeszkodami na drodze. Stąd bierze się popularność pojazdów łączących cechy typowego auta 4x4 oraz vana – na przykład VW Transporterów Syncro, Sprinterów z napędem 4MATIC czy Mitsubishi L300 4x4. Ich następczynią ma szansę stać się nowa Toyota TJ Cruiser, która zostanie zaprezentowana na wystawie w Tokyo.

 • Camel Trophy... 2014. Wspomnień czar
  Camel Trophy... 2014. Wspomnień czar
  W ostatni weekend odbyło się II Spotkanie Uczestników i Fanów Rajdu Camel Trophy. Tym razem uczestniczące w spotkaniu załogi samochodowe oraz byli polscy zawodnicy rajdu spotkali się w terenie.
 • Jeep Renegade Comanche – powypadkowy, ale droższy niż w salonie
  Jeep Renegade Comanche – powypadkowy, ale droższy niż w salonie

  Zaliczyliście swoim autem stłuczkę? Współczujemy! Ale nie załamujcie się i bierzcie przykład z Allena, który swojego powypadkowego Renegade'a tak odremontował, że nie tylko zarobił, ale jednocześnie stał się sławny na całym świecie. Wystarczyło, że uszkodzone auto przerobił na... pick-upa przypominającego prototyp z Easter Jeep Safari 2016.

 • Mercedes GLC - światowa premiera następcy GLK
  Mercedes GLC - światowa premiera następcy GLK

  Daimler-Benz oficjalnie zaprezentował nowy model Mercedesa GLC, który zastąpi odchodzącego do historii GLK.  Samochód jest większy i - naszym zdaniem - ładniejszy od swego poprzednika. Nasze zainteresowanie budzi ze względu na stały napęd na cztery koła 4MATIC oraz ciekawe pakiety off-roadowe.

 • Nissan Navara Trek-1° - ekskluzywny pick-up
  Nissan Navara Trek-1° - ekskluzywny pick-up

  Nissan wprowadza na polski rynek nową wersję specjalną pick-upa Navara, z rozbudowanym wyposażeniem dodatkowym uzupełniającym w rodzaju rur stylizujących, 18-calowych felg czy przegrody i osłony skrzyni ładunkowej.

 • Rajd Dakar 2016: przystanki na trasie
  Rajd Dakar 2016: przystanki na trasie

  Organizatorzy rajdu Dakar 2016 systematycznie odkrywają kolejne karty. Dziś poznaliśmy miasta, które podczas rajdu będą gościć zawodników.