Land Serwis

Wielkie otwarcie Łódzkiego Centrum Sportów Offroadowych już w ten weekend!

W nadchodzący weekend w historii polskiego off-roadu zapisana zostanie nowa karta. W dniach 26-27 sierpnia w Łodzi odbędzie się uroczyste otwarcie zupełnie nowego obiektu sportowego przeznaczonego dla fanów terenowej odmiany motorsportu. Uroczystości otwarcia Łódzkiego Centrum Sportów Offroadowych – bo tak nazywa się to miejsce – towarzyszyć będą zawody Super Enduro oraz niezwykle bogaty w różnego rodzaju atrakcje 1. Łódzki Piknik Offroadowy.

Lodz 04ŁCSO to profesjonalny kompleks off-roadowy, na którym zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i totalni amatorzy będą mogli w stworzonych do tego warunkach sprawdzić możliwości swoje oraz posiadanych przez siebie maszyn. Do ich dyspozycji przygotowano kilka torów, o zróżnicowanym układzie i charakterystyce, w zależności od uprawianej dyscypliny off-roadu. Bojowego chrztu toru już w ten weekend dokonają zawodnicy VIII i IX rundy Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski Super Enduro. Na obiekcie przy ul. Chocianowickiej trenować będą mogli także zwolennicy motocrossu, trialu, rajdów cross-country oraz przepraw, zarówno w wydaniu samochodowym, jak i quadowym.

– Po wielu tygodniach ciężkiej pracy członków Łódzkiego Klubu Offroadowego, Łódzkiego Klubu Motorowego oraz wielu zaprzyjaźnionych osób i firm z dumą możemy zaprosić wszystkich na otwarcie Łódzkiego Centrum Sportów Offroadowych – mówi Arkadiusz Lindner, prezes Łódzkiego Klubu Offroadowego. – Miejsce to powstało przede wszystkim z uwagi na brak w rejonie miasta Łodzi oraz jego okolicach terenów, na których zwolennicy jazdy w terenie mogliby całkowicie legalnie trenować, sprawdzać sprzęt oraz realizować zawody. Za pośrednictwem Łódzkiego Centrum Sportów Offroadowych chcemy sprawić, aby każda osoba, która Lodz 02posiada motocykl, quada, czy też auto terenowe mogła przyjechać na nasz tor, zamiast jeździć nielegalnie po lasach, łąkach i polach uprawnych. Dzięki przychylności Gminy Łódź udało się nam wydzierżawić tereny sąsiadujące z lotniskiem, które stanowią nieużytek i nie podlegają jakimkolwiek inwestycjom, dlatego jest to idealne miejsce do uprawiania offroadu. Zaczynamy z wysokiego C, bo wraz z otwarciem toru odbędą się zawody Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Super Enduro oraz 1. Łódzki Piknik Offroadowy, na którym będzie cała masa atrakcji nie tylko dla miłośników bezdroży. Już dziś, w imieniu swoim oraz wszystkich osób pracujących na rzecz powstania Łódzkiego Centrum Sportów Offroadowych serdecznie zapraszam w najbliższą sobotę oraz niedzielę do Łodzi na teren lotniska Lublinek, wjazdem od ul. Chocianowickiej 161. Bądźcie z nami w tym ważnym dla nas dniu.

Szczegółowe informacje dotyczące Łódzkie Centrum Sportów Offroadowych dostępne są na facebookowym fanpage’u toru. Z kolei regulamin oraz harmonogram VIII i IX rundy Mistrzostw i Pucharu Polski Super Enduro znaleźć można na stronie Polskie Związku Motorowego.

Patronem medialnym Łódzkiego Centrum Sportów celebrity news Offroadowych jest portal TERENOWO.PL.
MMLodz

 

Poczytaj:

 • Genewa 2016. VW T-Cross w miejsce VW Taiguna
  Genewa 2016. VW T-Cross w miejsce VW Taiguna

  Volkswagen oficjalnie zrezygnował ostatnio z rozpoczęcia produkcji nowego modelu Taigun. Szkoda, bo samochód był już niemal gotowy, ale zdaniem osób decyzyjnych w koncernie okazał się nieco... za mały. Zastąpi go odrobinę większy crossover, który bazować będzie na VW Polo.

 • Pierwsze testy Toyoty Hilux EVO
  Pierwsze testy Toyoty Hilux EVO

  Lider zespołu Toyota Gazoo Racing SA – Giniel De Villiers wraz ze swym pilotem Dirkiem von Zitzewitzem zaliczyli pierwszą jazdę testową za kierownicą tylnonapędowej Toyoty Hilux EVO, którą ścigać się będą w przyszłorocznym Dakarze. „A niech mnie, ale jest szybka!” - komplementował samochód 3. kierowca Dakaru 2016.

 • Tadeusz Błażusiak odchodzi na sportową emeryturę
  Tadeusz Błażusiak odchodzi na sportową emeryturę

  Tadek Błażusiak, jeden z najbardziej utytułowanych polskich motocyklistów terenowych, reprezentujący fabryczny team KTM, podjął decyzję o zakończeniu zawodowej kariery. Z kibicami „Taddy” pożegna się 10 grudnia na rundzie Mistrzostw Świata SuperEnduro, która zostanie rozegrana w Krakowie.

 • Magister MITJET, czyli MGR Rally Team w nowym aucie
  Magister MITJET, czyli MGR Rally Team w nowym aucie
  Aktualny mistrz Polski RMPST w klasie TH Piotr Gadomski, znany wszystkim jako "Gibon", wraz z pilotem Tomaszem Widerą w przyszłym sezonie stanie do walki egzotycznym pojazdem Mitjet Offroad, którego twórcą jest znany w światku wyścigowym Jane Philipe Drayout.
 • Yamaha Kodiak 700 - pracy się nie boi
  Yamaha Kodiak 700 - pracy się nie boi

  Yamaha podjęła odważną decyzję, rezygnując defintywnie od przyszłego roku modelowego z użytkowych quadów klasy 350, 450 i 550, i zastępując je modelem Kodiak, który wyposażony będzie w ten sam silnik co flagowy Grizzly 700.

 • Trzy Peugeoty 2008 DKR16 do wynajęcia! Premierowy start w Rajdzie Maroka 2016
  Trzy Peugeoty 2008 DKR16 do wynajęcia! Premierowy start w Rajdzie Maroka 2016

  PH Sport - firma, której współwłaścicielem jest Sebastien Loeb - przejęła pod swoje skrzydła trzy dakarowe Peugeoty 2008 DKR16. Samochody, które potwierdziły swoją wartość na Dakarze 2016, od września będzie można wynająć (oczywiście za niemałą sumę). Pierwsi klienci wystartują nimi w Rajdzie Maroka (1-7 października), a najbardziej zdeterminowani (i posażni) - w Dakarze 2017.