Land Serwis

Wielkie otwarcie Łódzkiego Centrum Sportów Offroadowych już w ten weekend!

W nadchodzący weekend w historii polskiego off-roadu zapisana zostanie nowa karta. W dniach 26-27 sierpnia w Łodzi odbędzie się uroczyste otwarcie zupełnie nowego obiektu sportowego przeznaczonego dla fanów terenowej odmiany motorsportu. Uroczystości otwarcia Łódzkiego Centrum Sportów Offroadowych – bo tak nazywa się to miejsce – towarzyszyć będą zawody Super Enduro oraz niezwykle bogaty w różnego rodzaju atrakcje 1. Łódzki Piknik Offroadowy.

Lodz 04ŁCSO to profesjonalny kompleks off-roadowy, na którym zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i totalni amatorzy będą mogli w stworzonych do tego warunkach sprawdzić możliwości swoje oraz posiadanych przez siebie maszyn. Do ich dyspozycji przygotowano kilka torów, o zróżnicowanym układzie i charakterystyce, w zależności od uprawianej dyscypliny off-roadu. Bojowego chrztu toru już w ten weekend dokonają zawodnicy VIII i IX rundy Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski Super Enduro. Na obiekcie przy ul. Chocianowickiej trenować będą mogli także zwolennicy motocrossu, trialu, rajdów cross-country oraz przepraw, zarówno w wydaniu samochodowym, jak i quadowym.

– Po wielu tygodniach ciężkiej pracy członków Łódzkiego Klubu Offroadowego, Łódzkiego Klubu Motorowego oraz wielu zaprzyjaźnionych osób i firm z dumą możemy zaprosić wszystkich na otwarcie Łódzkiego Centrum Sportów Offroadowych – mówi Arkadiusz Lindner, prezes Łódzkiego Klubu Offroadowego. – Miejsce to powstało przede wszystkim z uwagi na brak w rejonie miasta Łodzi oraz jego okolicach terenów, na których zwolennicy jazdy w terenie mogliby całkowicie legalnie trenować, sprawdzać sprzęt oraz realizować zawody. Za pośrednictwem Łódzkiego Centrum Sportów Offroadowych chcemy sprawić, aby każda osoba, która Lodz 02posiada motocykl, quada, czy też auto terenowe mogła przyjechać na nasz tor, zamiast jeździć nielegalnie po lasach, łąkach i polach uprawnych. Dzięki przychylności Gminy Łódź udało się nam wydzierżawić tereny sąsiadujące z lotniskiem, które stanowią nieużytek i nie podlegają jakimkolwiek inwestycjom, dlatego jest to idealne miejsce do uprawiania offroadu. Zaczynamy z wysokiego C, bo wraz z otwarciem toru odbędą się zawody Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Super Enduro oraz 1. Łódzki Piknik Offroadowy, na którym będzie cała masa atrakcji nie tylko dla miłośników bezdroży. Już dziś, w imieniu swoim oraz wszystkich osób pracujących na rzecz powstania Łódzkiego Centrum Sportów Offroadowych serdecznie zapraszam w najbliższą sobotę oraz niedzielę do Łodzi na teren lotniska Lublinek, wjazdem od ul. Chocianowickiej 161. Bądźcie z nami w tym ważnym dla nas dniu.

Szczegółowe informacje dotyczące Łódzkie Centrum Sportów Offroadowych dostępne są na facebookowym fanpage’u toru. Z kolei regulamin oraz harmonogram VIII i IX rundy Mistrzostw i Pucharu Polski Super Enduro znaleźć można na stronie Polskie Związku Motorowego.

Patronem medialnym Łódzkiego Centrum Sportów celebrity news Offroadowych jest portal TERENOWO.PL.
MMLodz

 

Poczytaj:

 • Kazberuk i Szustkowski zmieniają Tatrę T4 na Raptora T2
  Kazberuk i Szustkowski zmieniają Tatrę T4 na Raptora T2

  Jarek Kazberuk i Robin Szustkowski – jedyna polska załoga w wadze ciężkiej podczas ostatniego Rajdu Dakar wystartuje w zbliżającym się Abu Dhabi Desert Challenge (28 marca – 2 kwietnia). Mistrz i uczeń nie wsiądą jednak do ciężarowej Tatry Jamal, ale do Forda Raptora, którym mają zamiar przejechać cały cykl Pucharu Świata FIA.

 • Can-Am Maverick X3 zwycięzcą pojedynku legend: Kena Blocka i BJ Baldwina
  Can-Am Maverick X3 zwycięzcą pojedynku legend: Kena Blocka i BJ Baldwina

  Ken Block i BJ Baldwin są gwiazdami amerykańskiego motosportu, niestroniącymi od wyzwań, których inni na ich miejscu pewni by unikali. BJ Baldwin odważył się wystartować w Dakarze 2014, a z kolei Ken Block realizuje się na filmowym planie kolejnych odcinków kultowej serii Gymkhana. Nadeszła wreszcie pora, by obaj motoryzacyjni chuligani zmierzyli się w pojedynku jeden na jednego.

 • Mercedes-Benz Klasy E All-Terrain 4×4² – jego wysokość kombi
  Mercedes-Benz Klasy E All-Terrain 4×4² – jego wysokość kombi

  Wyglądem przypomina uterenowione kombi, ale na tle rynkowych konkurentów wyróżnia się za sprawą ogromnych kół i 42-centymetrowego (!) prześwitu. Mercedes-Benz Klasy E All-Terrain 4×4² zbudowany przez Jürgena Eberlego jest unikatem na skalę światową, łączącym cechy komfortowego auta rodzinnego i ekstremalnej terenówki.

 • Range Rover Velar – najdzielniejszy wśród Range Roverów
  Range Rover Velar – najdzielniejszy wśród Range Roverów

  Land Rover zaprezentował pierwsze oficjalne zdjęcia nowego modelu Range Rovera Velar, który zadebiutuje 1 marca na targach motoryzacyjnych w Genewie. Samochód będzie czwartym modelem  marki Range Rover, a pod względem wielkości zajmie miejsce pomiędzy Evoque i RR Sport.

 • Citroën SpaceTourer 4X4 Ë Concept – terenowy van dla współczesnych nomadów
  Citroën SpaceTourer 4X4 Ë Concept – terenowy van dla współczesnych nomadów

  W marcu Citroën zaprezentuje na salonie w Genewie 2017 koncept terenowego vana: SpaceTourer 4X4 Ë Concept. Ma to być praktyczny samochód na każdą drogę i bezdroża, nastawiony na poszukiwanie przygody bez rezygnacji z komfortu. Jest przeznaczony dla tych, którzy pragną uciec w nieznane, korzystając z napędu 4x4 opracowanego przez firmę Automobiles Dangel.

 • Kłopoty rajdu Dakar. Gerard De Rooy myśli o Africa Race 2016
  Kłopoty rajdu Dakar. Gerard De Rooy myśli o Africa Race 2016

  Gerard De Rooy rozczarowany odwołaniem etapów peruwiańskich przyszłorocznego rajdu Dakar, zastanawia się nad startem w konkurencyjnym maratonie Africa Race, którego trasa prowadzi po klasycznej trasie Dakaru: przez Maroko, Mauretanię i Senegal. Rozważa również wystawienie swoich załóg w obu imprezach - podobnie jak od lat czyni to już Kamaz. Informacje te podał holenderski portal Omroep Brabant.