Land Serwis

II etap Magam Trophy 2010 - skończyło się na strachu

112_24Wtorkowy etap Magam Trophy 2010 długo wspominać będzie załoga Jacek Ambrozik – Arek Najder. Zwycięzcy ubiegłorocznego Pucharu Polski w ekspresowym tempie pokonali pierwszy z oesów, osiągając najlepszy czas spośród wszystkich teamów. W drugiej połowie dnia zdarzył się jednak wypadek (na szczęście niezbyt groźny w skutkach), który na dobre wyeliminował ich z walki o pierwsze miejsce.

Nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności Arek znalazł się pomiędzy kołem auta a skarpą. Przyciśnięty ciężarem pojazdu doznał pęknięcia kości kulszowej. Prosto z miejsca wypadku trafił do szpitala. Jak mówi Ambrozja: „Dobrze żarło, ale zdechło”… Jacek wciąż będzie uczestniczył w zawodach – na kolejnych etapach miejsce kontuzjowanego Arka zajmie Grzegorz Urban.

Wtorkowy etap po raz kolejny zwyciężyła ekspresowa załoga Marcin Łukaszewski – Magdalena Duhanik, która w ubiegłym roku była o włos od wygrania rajdu. Teraz ma już komfortową przewagę blisko 50 minut nad Zbigniewem Peczyńskim i Łukaszem Chołujem. Ubiegłoroczni triumfatorzy – Robert Kufel i Dominik Samosiuk zajmują trzecią lokatę z ponadgodzinną stratą.


- Warunki są nieciekawe – komentuje Robert. – Na trasie jest mnóstwo błota i trawiastych „kożuchów” poprzecinanych na dodatek rzeczkami. We wtorek pokonywaliśmy również 2 trudne trawersy w wąwozach. Nieustannie pada deszcz, jest ślisko, więc musimy bardzo uważać.

Na Magam Trophy trwa walka nie tylko o zwycięstwo, ale i dotarcie do mety słynnego extremu. Wiele załóg nie ma już szans na zajęcie wysokiej lokaty, ale mimo to nie poddaje się. Andrzej Bruski i Mariusz Bilicki z nowo powstałego zespołu 4x4 Miastko Team na II etapie borykali się nie tylko z trasą, ale również psującym się autem (w poniedziałek ostatnie 3 kilometry Andrzej pokonał na „wstecznym”:). We wtorek zaczęło się od braku hamulców, a skończyło się na awarii wyciągarki. Zabrakło im dosłownie kilku minut, by zmieścić się w wyznaczonym limicie czasu. Choć otrzymali taryfę, nie poddają się i jadą dalej. Dziś na trasę ruszą jako jedni z pierwszych – lista startowa do etapu jest odwrotnością tabeli wyników. Ok. 8.30 walkę rozpoczną najlepsi: Łukaszewski, Peczyński i Kufel.
AK

Magam2010_pn_wyniki1

Magam2010_pn_wyniki2
{artsexylightbox autoGenerateThumbs="true" celeb gossip path="images/stories/Extreme/Magam2010/WT" previewHeight="67"}{/artsexylightbox}