Land Serwis

Przeprawowe Mistrzostwa H6 w Górach Sowich - finałowe okrążenia

Finałowa runda Przeprawowych Mistrzostw H6 odbędzie się już 6 września. Tym razem areną zmagań będą Góry Sowie. Po skałach i wertepach Jury Krakowsko-Częstochowskiej i bagnach Warki czas na strome stoki pod Dzikowcem.

Każda z rozegranych do tej pory edycji Przeprawowych Mistrzostw H6 miała inny charakter. W Ogrodzieńcu zawodnicy mierzyli się ze starym kamieniołomem, pełnym skał, rowów, przejazdów przez błoto i stromych górek. Druga edycja, która odbyła się na mokradłach pod Warką, zaskoczyła wszystkich stopniem trudności trasy. Głębokie bagna, pełne pni i korzeni wycisnęły z zawodników siódme poty.

PMH6_02_fot_SewerynPanekNa ostatnią edycję organizatorzy przygotowali innego rodzaju atrakcje. Trasa zostanie wytyczona na terenie toru off-roadowego w Dzikowcu, w Górach Sowich. Uczestnicy rajdów organizowanych w tym rejonie wiedzą już, czego się spodziewać. Będą strome trawersy, podjazdy i zjazdy.

Sowiogórska edycja rajdu rozstrzygnie losy klasyfikacji generalnej. Każda z klas ma swoich faworytów, ale tak naprawdę jeszcze nic nie jest przesądzone. Można więc spodziewać się pięknej walki i mnóstwa emocji.

Tak jak we wcześniejszych rundach rywalizacja toczyć się będzie w trzech klasach – No Limit, Advance i Challenge. Trasa będzie mieć formę kilkukilometrowej pętli, na której wytyczone będą odcinki specjalne. Za każde pokonane okrążenie i każdy zaliczony odcinek specjalny, zawodnicy otrzymują punkty. Ominięcie oesu oznaczać będzie odjęcie punktów. Wygrywa ten, kto zdobędzie tych punktów najwięcej.

Pierwsze załogi już pojawiły się na hottest celebrities liście zgłoszeń. Walczyć będą o atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów PM H6 – firmy Escape i Insa-Turbo. Więcej informacji o rajdzie na stronie www.pth6.pl
MM