Land Serwis

Końcowe odliczanie. NeoRaid Team wyruszył w kierunku rajdu Dakar 2012

Choć do rozpoczęcia rajdu Dakar 2012 pozostały jeszcze 43 dni, dla większości zawodników, zwłaszcza z Europy, okres przygotowań dobiegł właśnie końca. W przyszłym tygodniu, w dniach 21 i 22 listopada w Hawrze rajdówki zgłoszone do rajdu oraz ich pojazdy serwisowe zostaną załadowane na okręt, który ruszy w morską podróż w kierunku Argentyny. Dziś z Krakowa wyjechała ciężarówka zespołu NeoRaid ciągnąca za sobą lawetę z BMW X5 CC Piotra Beaupre i Jacka Lisickiego, tym samym rozpoczynając ich przygodę zatytułowaną „Dakar 2012”.

ZOBACZ TAKŻE: - Nasze BMW zdało egzamin! – mówi Piotr Beaupre, 32. na Baja Portalegre 2011 | BMW X5 CC NeoRaid Team gotowe do walki. Beaupre i Lisicki na starcie Baja Portalegre | W stepie szerokim – o Silk Way Rally 2011 rozmawiamy z Jackiem Lisickim

W ostatnich dniach trwało cierpliwe pakowanie Iveco klasy T5 należącego do zespołu NeoRaid. BMW X5 czekało już gotowe do podróży po dokładnym przeglądzie, jakie przeszło po powrocie z rajdu Baja Portalegre 2011.

Ciężaró celebrity news wka zbudowana samodzielnie przez krakowian (oczywiście z pomocą podwykonawców) w minionym półroczy przeistoczyła się z seryjnego wozu w rasowy pojazd serwisowy, kompleksowo wyposażony we wszelkie udogodnienia przydatne w trakcie rajdu, począwszy od prysznica i jedynej w swoim rodzaju… deski sedesowej, a skończywszy na kompresorach, generatorze prądu czy spawarce. Z części zapasowych przewożonych w jej wnętrzu dałoby się złożyć drugie BMW X-Raid…

W trakcie zawodów samochód zostanie oddany w ręce ekipy serwisowej teamu, składającej się z fachowców najwyższej klasy: Darka Żyły, Tomka Traskiewicza i Arka Święckiego. Powierzywszy swoje BMW w ręce takiej ekipy, Piotr Beaupre i Jacek Lisicki będą mogli (między etapami) spać spokojnie… A tymczasem życzymy im „szerokości” w drodze do Hawru! Wkrótce na naszych stronach znajdziecie opis serwisowego Iveco klasy T5.

Arek Kwiecień, fot. Arek Kwiecień / Sigma Pro, Piotr Wyczyński