Land Serwis

Camel Trophy... 2014. Wspomnień czar

P1040715xW ostatni weekend odbyło się II Spotkanie Uczestników i Fanów Rajdu Camel Trophy. Tym razem uczestniczące w spotkaniu załogi samochodowe oraz byli polscy zawodnicy rajdu spotkali się w terenie.

Bazą rajdu była Stadnina Gajewniki pod Łodzią. Organizatorzy przygotowali próby terenowe w tzw. strefie Task Zone, na których sędziami byli nasi Camelowcy. Nazwy prób przypominały kolejne edycje rajdu, w których startowały polskie załogi. Oprócz typowych prób przeprawowych i szybkościowych, kilka z nich było zorganizowanych wzorem Tasków z CT. Był Trial, który trzeba było przejechać zespołowo, była Próba Przejazdu, w której liczyło się dotarcie do mety niezależnie od liczby pomagających sobie wzajemnie aut. Była też próba kajakowa, w której trzeba było pokonać zarośnięty odcinek bardzo wąskiej rzeczki  – pokonać tzn. przepłynąć  lub przenieść kajak:)

Jednak celebrity news największą niespodzianką spotkania była wspólna budowa mostu z bali pod okiem zawodników z Camel Trophy. Oczywiście każda z załóg musiała most przejechać, co dla większości uczestników było bardzo emocjonujące.

finalW założeniu impreza oprócz elementów rywalizacji miała na celu przybliżenie uczestnikom technik pokonywania przeszkód terenowych. Szkoleniu służyła także próba z metalowymi trapami, która choć wyglądała na prostą, przysporzyła wielu załogom dużych problemów. Organizatorzy mają nadzieję, że umiejętności nabyte podczas II Spotkania zaprocentują i wpłyną na bezpieczeństwo poruszania się terenie.
Na zakończenie imprezy wręczono atrakcyjne nagrody, każdy otrzymał pamiątkową tabliczkę CT. Camelowcy przybliżyli historię rajdu i udziału w nim polskich załóg. Znalazł się też czas na obejrzenie krótkiego filmu z eliminacji i samego rajdu.

Text i zdjęcia: Wojtek Palczewski - Camel Trophy ’92 Guyana
Więcej informacji na: Facebook Camel Trophy Polska

PAL_0685

PAL_0737

PAL_0752

CT