Land Serwis

Rusza 3. edycja Festiwalu 10 minut

10min_2Pasja, przygoda i dużo pozytywnych emocji – ruszyła właśnie trzecia edycja 10 minut festiwalu! Wydarzenie promuje aktywny stylu życia za pomocą videorelacji, przedstawiających pasje, sport i podróże. Już dzisiaj możesz przesyłać filmy, na którym uwiecznione zostały twoje wyprawy, szalone wyjazdy, wysokogórskie wspinaczki, eksploracje morskich głębin, czy też sporty miejskie.

Jak działa 10 minut festiwal?
10minut festiwal odbywa się na dwóch płaszczyznach – wirtualnej oraz miejskiej. Autorzy zgłaszają swoje filmy na stronie festiwalu. Użytkownicy Internetu głosują na materiały zakwalifikowane do konkursu. Od ich oceny zależy, kto otrzyma nagrodę internautów. Wyniki głosowania podawane są podczas finału wydarzenia. Na gali finałowej odbywa się kinowy pokaz najciekawszych filmów i wręczane są dwie kolejne nagrody: jury oraz publiczności.

Nagrody
Filmy oceniane będą w kategorii profesjonalnej i amatorskiej. W obu tych obszarach materiały zostaną osobno nagrodzone za film oraz za przedstawione wydarzenie. Swoje wyróżnienia przyznają niezależnie jury, internauci oraz publiczność gali hottest celebrities finałowej. Do zgarnięcia jest więc aż 12 wyróżnień.

Regulamin
Długość filmu nie może przekraczać 10 minut, a waga 500 MB. Film powinien być zapisany w jednym z następujących formatów: AVI, MOV, MPEG, DV, WMF/ASF. Materiał należy przesłać przez stronę festiwalu www.10minutfestiwal.pl  do 31.01.2015. Finał planowany jest na wiosnę 2015.

Pełny regulamin znajdziesz tutaj: www.10minutfestiwal.pl/regulamin.html

Zobacz filmy, które biorą udział w tegorocznej edycji: www.10minutfestiwal.pl/filmy

Partnerem festiwalu są m.in. : Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni oraz Festiwal Filmowy w Gdyni.  

Więcej o festiwalu: www.10minutfestiwal.pl   
MM
Laureaci nagród z 1. edycji festiwalu: