Land Serwis

Czas na góry! - finał Polish ATV Challenge 2013

08 Pazdziernika 2013
Po bagnach Rasząga i pływających trawnikach Bobolic, przyszedł czas na trzecią rundę Polish ATV Challenge – Góry Sowie. Finałowa edycja PAC odbędzie się w Walimiu w weekend 11-12 października.

Po raz ostatni w tym roku, czołówka quadowych rajdów przeprawowych zbierze się na rundzie Polish ATV Challenge. Finałowa runda cyklu odbędzie się w Górach Sowich, w Walimiu.

Rajderzy tym razem zmierzą się z trasami znanymi z innych rajdów przeprawowych. Organizatorzy zapowiadają niesamowite trawersy, ostre zjazdy i niemal pionowe podjazdy. Będzie stromo i wysoko. Jeśli aura dopisze, nie będzie błota, ale jeśli spadnie deszcz, może zrobić się ciekawie.

Klasa Extreme jak zwykle będzie miała przed sobą ekscytujące wyzwanie. I zawodnicy, i ich quady napracują się solidnie. W klasie Advance trasa będzie lżejsza. Co nie znaczy, że będzie łatwo. Organizatorzy PAC_Walim_03przygotowali ciekawą, techniczną trasę, która wymagać będzie uwagi i myślenia podczas jazdy. Oesy będą bardzo wymagające – aż 80% trasy to trawersy.

Rajd rozpocznie się w piątek, o godz. 17, od Prologu w Walimiu. Po jego zakończeniu odbędzie się ceremonia startu z centrum miasta. Z Walimia zawodnicy wyruszą na trasę Etapu Noc. Park serwisowy i baza rajdu znajdować się będą w Hotelu Borys w Zagórzu Śląskim.

Partnerami rajdu są Yamaha Motor Polska, SATA, CORGHI, IceLed i GoPro. Serwis dostarcza Bud Gum Auto Serwis. Patronami medialnymi imprezy są Świat Motocykli, Ścigacz, Quadzik i TVN Turbo. Patronem honorowym trzeciej edycji PAC jest Gmina Walim.

Więcej informacji na stronie www.polishatvchallenge.pl
MM, fot. celebrity news Jacek Pałucha

PAC_Walim