Land Serwis

Tydzień do startu Przeprawowych Mistrzostw Polski ATV PZM Dragon Winch 2016

Wielkimi krokami zbliża się dzień, na który quadowcy od miesięcy czekają wyrywając kartki z kalendarza. Dla wielu z nich jest to najważniejszy dzień w roku, od którego zależy często cały sezon. Dlatego przygotowania do jego nadejścia bardzo często okupione są litrami potu, setkami godzin spędzonych na siłowni, dziesiątkami kilometrów pokonanych w trudnym terenie. Tym wyczekiwanym dniem jest dzień rozpoczęcia nowego sezonu Przeprawowych Mistrzostwa Polski oraz Przeprawowego Pucharu Polski ATV PZM Dragon Winch.

r4To już piąty rok zawodów, organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Czterokołówców - ATV Polska pod patronatem Polskiego Związku Motorowego, o miano najlepszych kierowców quadowych w naszym kraju. W ubiegłym roku po raz pierwszy w historii wyłonieni zostali także Mistrzowie Polski Przepraw Quadowych. Zostali nimi Oskar Pieprzak oraz Piotr Kurek. Komu przypadnie tytuł w tym roku, nie wiadomo, bo mamy w Polsce potężną grupę rewelacyjnych kierowców i wspaniałych teamów, z których każdy ma duże szanse na zdobycie tegoż prestiżowego tytułu.

W zamyśle organizatorów całego cyklu Przeprawowych Mistrzostw Polski każda z trzech rund miała zawsze inny charakter i teren. Rozpoczęcie latest celebrity news sezonu odbywało się w górskim terenie polskich Bieszczad, runda letnia gościła w rejonach centralnej Polski, gdzie było często bardzo mokro i bagniście. Z kolei jesienią quadowcy gościli na terenach poligonu w Drawsku Pomorskim. W tym roku nowy sezon quadowego offroadu rozpocznie się także w górach, jednak nie będą to Bieszczady, a Karkonosze w rejonie gminy Mysłakowice k. Karpacza, gdzie zawodnicy będą rywalizować w dniach 22-24 kwietnia.

r3To niezwykle ciekawe pod względem przeprawy tereny, należące do byłego poligonu wojskowego, położonego w bliskim sąsiedztwie Jeleniej Góry. Nie tylko miłośnicy quadowej rywalizacji będą czuć się tam jak w raju. Dzięki bazie rajdu, umiejscowionej w nowoczesnym i luksusowym kompleksie wypoczynkowym Osada Śnieżka, każdy członek wielkiej quadowej rodziny znajdzie coś dla siebie, nie wykluczając towarzyszących zawodnikom osób.

WIĘCEJ INFO NA TEMAT 1. RUNDY MISTRZOSTW W ARTYKULE: Zapraszamy na I rundę Przeprawowych Mistrzostw i Pucharu Polski ATV PZM Dragon Winch 2016