Land Serwis

Zapraszamy na I rundę Przeprawowych Mistrzostw i Pucharu Polski ATV PZM Dragon Winch 2016

Poznaliśmy już terminy i miejsca wszystkich trzech rund Przeprawowych Mistrzostw i Pucharu Polski ATV PZM Dragon Winch w roku 2016. Zapraszamy na inauguracyjne zawody, które 22-24 kwietnia odbędą się w Jeleniej Górze.

I Runda 22-24.04.2016 Jelenia Góra
II Runda 17-19.06.2016 Golub-Dobrzyń
III Runda 21-23.10.2016 Drawsko Pomorskie

Do udziału w zawodach zaproszeni są zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i osoby stawiające dopiero pierwsze kroki na bezdrożach. Przeprawowa jazda na quadach została zaliczona przez PZMot do sportów popularnych, tak więc zawodników nie obowiązują żadne licencje natomiast egzekwowane będzie wyposażenie uczestnika w homologowany kask i ochraniacz kręgosłupa oraz pojazd spełniający wymagania limitu głośności, zgodny z regulaminami do poruszania się po terenach chronionych. Minimalny wiek uczestnika - ukończone 16 lat, prawo jazdy kategorii B1. Wymagana jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.

I Runda Przeprawowych Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski ATV PZM Dragon Winch zostaną podzielone na dwa odcinki - nocny i dzienny. Dla własnego bezpieczeństwa zawodnicy będą startować w parach lub 3-osobowych teamach, ale klasyfikowani będą indywidualnie. Po wyruszeniu na trasę w piątek wieczorem uczestnicy będą mieli w sumie kilkanaście godzin na pokonanie trasy (limit czasu podany zostanie podczas obowiązkowej odprawy) i skompletowanie jak największej liczby pieczątek rozmieszczonych w pobliżu przeszkód o różnym stopniu trudności. Im trudniejsze zadanie, tym większa jest wartość (przeliczana na punkty) danej pieczątki. Nawigacja będzie odbywać się zgodnie z trackiem wgranym do odbiornika GPS zawodnika.

W sobotni wieczór zawodnicy spotkają się na ceremonii rozdania nagród, która jest zawsze wspaniałą okazją służącą integracji środowiska quadowców.

Celem zawodów jest oczywiście rywalizacja sportowa, ale także szkolenie, którego efektem ma być podniesienie poziomu bezpieczeństwa jazdy w terenie oraz nauka dbałości o środowisko naturalne (np. rozścielanie wykładziny pod naprawianym quadem, by zapobiec wyciekom płynów i olejów do gruntu, używanie pasów do opasywania drzew). Przed każdą rundą odbywać się będą (nieobowiązkowe) kursy techniki poruszania się quadem i alternatywnych sposobów pokonywania przeszkód, szybkiej pomocy medycznej oraz nawigacji.

Wpisowe
Przeprawowy Puchar Polski - Klasa ATV - jeden zawodnik- 750 PLN
Przeprawowy Puchar Polski - Klasa UTV (załoga) - 1150 PLN – warunek – klasa zostanie utworzona przy min. 5 zgłoszonych pojazdach
Przeprawowe Mistrzostwa Polski - Klasa ATV - jeden zawodnik- 750 PLN

*Dla członków ATV Polska, którzy mają regularnie opłaconą składkę członkowską, przysługuje 10% zniżki na każdą rundę.

Cena za bankiet dla osób towarzyszących - 100 zł / osoba

Wpisowe obejmuje koszty organizacyjne imprezy, sędziowanie, prawo do korzystania z terenów, prawo do nagród stosownych do zajętego miejsca, udziału w bankiecie przewidywanym w czasie ceremonii wręczania nagród, profesjonalne zabezpieczenie medyczne, bluzę zawodniczą MX wraz z nadanym indywidualnym nr startowym (Zawodnik ma obowiązek przebywania na trasie w otrzymanej przez Organizatora w bluzie zawodniczej MX, z nadanym indywidualnym numerem startowym. Zawodnikowi, w ramach opłaty wpisowej, przysługuje jedna bluza MX w sezonie. Istnieje możliwość zakupu kolejnej bluzy. Koszt 1 szt. 160 zł brutto), dozorowany park maszyn, ciepły posiłek na trasie, ubezpieczenie NNW od uprawiania sportów ekstremalnych (15 000 zł na wypadek śmierci nnw, oraz 20 000 zł trwały uszczerbek na zdrowiu). Wpisowe nie obejmuje kosztów paliwa i dojazdu oraz zakwaterowania uczestnika.

Baza rajdu, baza noclegowa:
Baza rajdu mieścić się ona będzie w Osadzie "Śnieżka” http://www.osada-sniezka.com/ . To miejsce z pewnością spodoba się zawodnikom, którzy z sentymentem wspominają luksusowe warunki w Osadzie "Karbówko" w Golubiu-Dobrzyniu. Trudno znaleźć równie atrakcyjne miejsce, które spełni wymagania tak dużej imprezy. Mamy więc tu do dyspozycji 200 miejsc noclegowych, miejsce do parkowania, na którym bez trudu zmieszczą się wszystkie samochody oraz lawety. Sala restauracyjna bez trudu pomieści także imponującą podczas uroczystego wręczenia pucharów i nagród liczbę gości.
Osada "Śnieżka"
ul. Spacerowa 13 /dawna Świerczewskiego 72b/, 58- 508 Łomnica
GPS: 50.857812, 15.783531
http://www.osada-sniezka.com/
Rezerwacje: Teresa Królak
+48 539 993 856
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
hasło: atv polska

HARMONOGRAM:

Piątek 22.04.2016
09:00 – 17.00 Odprawa administracyjna uczestników w biurze rajdu
09.00 – 17.00 Park Maszyn - Badanie techniczne pojazdów
15:00 – 18:00 Strefa Serwisowa PerfectMoto - Baza Rajdu/ Park maszyn
19:00 - 24:00 Strefa Serwisowa PerfectMoto - Poligon punkt Start/Meta
17:30 Odprawa uczestników - OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!
18:30 Wyjazd z Parku Maszyn wg wylosowanych godzin wyjazdu na start do etapu NOC
19:00 Start ETAP NOCNY według wylosowanych godzin startu - limit czasu na pokonanie odcinka nocnego zostanie podany na odprawie

22:00 - 24:00 posiłek regeneracyjny w zaznaczonym na tracku miejscu, powrót do Parku Maszyn (Park Maszyn strzeżony)

Sobota 23.04.2016
8.00 – 16.00 Strefa Serwisowa PerfectMoto - Poligon punkt Start/Meta

8:00 – 9:00 Biuro Rajdu
• Otwarcie Biura Rajdu
• Ogłoszenie nieoficjalnych wyników odcinka nocnego
8:30 Wyjazd z Parku Maszyn wg wylosowanych godzin wyjazdu na start do etapu DZIEŃ

9:00 Start ETAP DZIEŃ według wylosowanych godzin startu – limit czasu na pokonanie odcinka dziennego zostanie podany na odprawie

19:00 celebrity news Rozpoczęcie bankietu
19:30 Ogłoszenie nieoficjalnych wyników
20:00 Ogłoszenie oficjalnych wyników, rozdanie nagród
01:00 Zakończenie bankietu

Niedziela 24.04.2016
10:00 Zamknięcie strzeżonego Parku Maszyn, odbiór pojazdów. Powrót do domu

Wićej informacji na forum ATV Polska: http://www.atvpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=254&t=67485