Land Serwis

5. Rajd WRC Pleszew - już w ten weekend

IMGL1583_WRCJuż w najbliższy weekend wystartuje 5. Rajd WRC Pleszew rozgrywany pod hasłem Fanatic Rally Time. Udział w imprezie potwierdzili kolejni zawodnicy doskonale znani fanom sportów motorowych - Łukasz „Łoker” Łaskawiec - zdobywca trzeciego miejsca w Rajdzie Dakar, Pucharu Świata FIM oraz trzykrotny Mistrz Europy. Do Pleszewa zawita też obecny rajdowy Wicemistrz Polski Michał Bębenek.

ZOBACZ TAKŻE: 4. Rajd WRC Pleszew - motorsport w pigułce | 5. rajd WRC-Pleszew - Fanatic Rally Time


5. Rajd WRC Pleszew ponownie zostanie rozegrany w formule Cross Country i KJS. Tegorocznej imprezie przyświeca hasło Fanatic Rally Time - oprócz sportowej rywalizacji organizatorzy przygotowali wiele atrakcji w tym spotkania z utytułowanymi zawodnikami. Swoją obecność na rajdzie potwierdzili m.in.: rajdowcy Leszek Kuzaj, Maciej Wisławski, Klaudia Podkalicka, Łukasz Komornicki i Maciej Stańco, Martin Kaczmarski i wielu innych. Tydzień przed startem do tego grona dołączają Michał Bębenek i Łukasz „Łoker” Łaskawiec.

- Nieco luźniejszy kalendarz startów pozwala mi w tym roku na udział w takich wydarzeniach jak WRC Pleszew – mówi Łukasz „Łoker” Łaskawiec: - W ubiegłym roku wystartował tu m.in. Miroslaw Zapletal! Z chęcią potrenuję jazdę na quadzie w nowym terenie. Takie imprezy pozwalają kibicom i ludziom Loker_newsniezwiązanych z motorsportem z bliska obejrzeć ich pojazdy, porozmawiać w luźniejszej atmosferze czy dobrze się razem bawić. Taki kontakt jest szczególnie istotny w famous people moim przypadku, gdzie większość startów odbywa się poza Polską.

5 Rajd WRC Pleszew - Fanatic Rally Time rozpocznie się w piątek, od rajdu terenowego w stylu cross-country, podczas którego przewidziano m.in. widowiskowy wyścig równoległy załóg. W tym samym dniu odbędzie się oficjalne rozpoczęcie imprezy na pleszewskim rynku wraz z sesją autografów gości specjalnych. Dzień zakończy WRC MUSIC NIGHT - impreza przy dźwiękach rock’n’rolla i Depeche Mode. Sobota to dalsza część rajdu w stylu cross-country oraz liczne atrakcje w miasteczku rajdowym: występy kabaretów, uliczne motorsport show z udziałem motocykli, quadów, aut wyścigowych i drifterów. Na zakończenie sobotniej rywalizacji odbędzie uliczny prolog ze zwycięzcami rajdu, a wieczorem Fanatic Movie Stage - ekstrawagancki pokaz z udziałem dziewczyn m.in. z magazynu Playboy stylizowany na sceny z filmów i teledysków. Niedziela będzie stała pod znakiem rajdu amatorskiego KJSi  Lady Motorsport - show z udziłem dam polskiego motorsportu oraz ulicznego prologu kończącego imprezę. Prawdziwym wydarzeniem muzycznym będzie z pewnością sobotni koncert Bad Boys Blue na pleszewskim rynku o godz. 20.30.
MM
Terenowo180
Portal TERENOWO.PL jest patronem medialnym 5. Rajdu WRC Pleszew.