Land Serwis

Powitanie wiosny przez CBR Off-Road Team Chodzież w Strzelczykach


1970984_587162944724565_567046830_nAby lokalnej tradycji stało się zadość, na spotkanie zjechało się blisko 30 terenówek, z których 20 stanęło do rywalizacji na sportowych OS-ach i o tytuł Króla Błota. Lokalizacja imprezy to Strzelczyki znane z Terenowego Spotkania u Seby i tereny położone w pobliżu. Rywalizacja sportowa toczyła się na znanej żwirowni, gdzie usytuowany był mający 2,7 km długości odcinek jeżdżony dwukrotnie (za każdym razem w odwrotnym kierunku), miejsce zmagań Króla Błota wyznaczone było na dawnym karpniku znanym wszystkim z Terenowego Spotkania u Seby z 2012 r.

Ze względu na moją coraz bliższą zmianę miejsca pracy i zamieszkania obowiązki organizowania terenowych spotkań przejęła grupa miejscowych off roadowców CBR Off - Road Team Chodzież, do której mam przyjemność zaliczać się ;)
Do rywalizacji stanęły załogi z Poznania, Chełmna, Piły, Złotowa i okolic Chodzieży, które tradycyjnie przybyły z licznymi grupami kibiców. Po dokonaniu formalności związanych z zapisami przejechano na żwirownię i rozpoczęto rywalizację. Kolejne załogi pokonywały dość sprawnie wyznaczoną trasę w różnym tempie, nie zabrakło poczciwego Uaza, kilku Vitar, LR Defenderów, Patroli, Pickupa, Samuraia, Frontery i innych pojazdów. Chwilę emocji przeżyliśmy, gdy załoga czerwonej Vitary z Bartkiem i Irkiem na pokładzie efektownie położyła się na prawym boku tracąc szybę i lusterko.... Szybka pomoc kibiców pozwoliła ukończyć próbę, plotka jednak głosi, że przyczyną "boka" była znaczna różnica wagi wśród załogi..... ;) Kolejne załogi pokonywały trasę bez problemu pogłębiając koleiny. Po zakończeniu pierwszej próby załogi zapoznały sie z trasą jeżdżoną "od tyłu", spowodowało to znaczą zmianę charakterystyki trasy i zaowocowało zakopaniem się kilku aut na trudnym wyjeździe z żwirowni. Rywalizacji na drugiej próbie nie ukończył Jeep z Agnieszką i Robertem, przeszkodziło im w tym "zdjęcie" przedniej lewej opony. Wymiana dużego koła w warunkach terenowych - sama przyjemność ;) Przy wspomnianym wyjeździe pod górkę straciły przedni napęd dwa auta - Frotka i Def, życie...... Podczas kończenia rywalizacji sportowej słońce przedarło się przez kapiący deszcz i rywalizacja o tytuł Króla Błota toczyła się w wspaniałych warunkach. Trudno to opowiedzieć..... Na uznanie zasługuje postawa praktycznie wszystkich zawodników, komisja wyłaniająca zwycięzców długo musiała obradować.....Zamiast pisać, lepiej obejrzeć:


Po zakończeniu rywalizacji tradycyjnie biesiadowano przy suto zastawionych stołach, nie zabrakło karkówki, kiełbas, smalcu, ogórków, owoców i wszelkiego rodzaju płynów. Ładna pogoda i dobra muzyka sprzyjała zarówno tańcom jak i tradycyjnym pogawędkom na tematy off roadowe ;) Impreza zakończyła sie późnym wieczorem, ustalono oczywiście kolejne terminy spotkań na terenie Złotowa i Chodzieży.

text i foto: Seba4x4

Wyniki prób sportowych:
I m hottest celebrities iejsce: Damian Kubiński i Maciej Kubiński, Vitara
II miejsce: Błażej Wysoczański i Łukasz Wróbel , Vitara
III miejsce: Mariusz Walkowiak i Przemysław Dziekan, Patrol

Król Błota, dwa tytuły:
Piotr Huryń i Artur Huryń, Uaz
Mariusz Fiedurek i Marek Gruba, Patrol