Land Serwis

Finał Baja Drawsko 2017 – jaki ojciec, taki syn!

Michał i Julita Małuszyńscy jadący Toyotą Hilux zostali zwycięzcami rajdu Columna Medica Baja Drawsko, który otworzył tegoroczny sezon Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Syn wielokrotnego mistrza Polski, Piotra Małuszyńskiego, był najszybszy na obu sobotnich oesach, pokonując Jesa Munka i Rafała Martona, oraz Włodzimierza Grajka i Piotra Brakowieckiego.

4. miejsce w generalce i zarazem 1. w grupie TH wywalczyli Krzysztof Antończak i Andrzej Mańkowski, którzy na poligonie drawskim czują się niemal jak w domu. Tuż za nimi sklasyfikowani zostali Jacek Kozakiewicz i Łukasz Łaskawiec – najlepsza załoga grupy Open. W grupie T2 najszybciej trasę pokonali Klaudia Podkalicka i Błażej Czekan.

W Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych zacięty bój o zwycięstwo jak zawsze stoczyły załogi Tomasza i Filipa Gołków oraz Jacka Sobonia, któremu w tym roku partneruje Waldemar Niezabitowski. Ostatecznie szybszy, ale tylko o 7 sekund (!) okazał się Jeep Wrangler Gołków, który walczy w grupie S1 +3000. Suzuki Vitara „Japa Team” wygrał grupę S1 -3000. „Seryjną” grupę S2 wygrał duet Smoleński – Wilczyński.

W Pucharze Polski w Rajdach Baja najlepszy czas osiągnął motocyklista – nasz dakarowiec Jakub Piątek. Klasę UTV zwyciężył duet Białkowski - Baśkiewicz, klasę Q4 – ex aequo! – Nicholas  Harkjer i Radosław Lindner, a Q2 – mimo 40-minutowej kary – Piotr Serbista.

Kolejna runda RMPST 2017 – rajd Baja Carpathia – odbędzie się w dniach 5-7 maja w Stalowej Woli.
MM


















 Baja Drawsko - wyniki RMPST:
Poz.NrZespół
Samochód
Grupa
Klasa
Poz.
gr.
CzasStr.
lid./pop
1. 106
Małuszyński/Małuszyńska
Toyota Hilux
1
T1
1
1
03:23:23  
2. 105
Munk/Marton
Toyota Hilux
1
T1
2
2
03:26:04 +02:41
+02:41
3. 101
Grajek/Brakowiecki
BMW X5
1
T1
3
3
03:42:28 +19:05
+16:24
4. 118
Antończak/Mańkowski
Nissan Navara D40

TH

1
03:46:30 +23:07
+04:02
5. 128
Kozakiewicz/Łaskawiec
Yamaha XYZ

OPEN

1
03:54:57 +31:34
+08:27
6. 102
Łukaszewski/Duhanik-Persson
BMW GPR Seria 1
2
T1
1
4
04:04:32 +41:09
+09:35
7. 127
Żyła/Żyła
Mitsubishi Pajero

OPEN

2
04:07:10 +43:47
+02:38
8. 125
Marciniak/Tomczuk
Nissan Navara D22

TH

2
04:13:05 +49:42
+05:55
9. 112
Podkalicka/Czekan
Mitsubishi Pajero V98W
2
T2
2
1
04:16:19 +52:56
+03:14
10. 129
Liczycki/Komar
Ford Ranger

OPEN

3
04:17:42 +54:19
+01:23
11. 126
Forejt/Pražák
Bowler Wildcat

TH

3
04:18:13 +54:50
+00:31
12. 110
Szwagrzyk/Moliter
Mitsubishi Pajero V88W
2
T2
3
2
04:22:56 +59:33
+04:43
13. 114
Piec/Prochacki
Nissan Navara D40
2
T2
4
3
04:30:44 +01:07:21
+07:48
14. 116
Kalisz/Siarek
Toyota Land Cruiser KDJ120
2
T2
5
4
04:35:21 +01:11:58
+04:37
15. 132
Vrnak/Škrobanek/Lesák
Tatra 815

T4

1
04:40:43 +01:17:20
+05:22
16. 122
Łyżwa/Krotiuk
Range Rover

TH

4
04:43:33 +01:20:10
+02:50
17. 117
Bartkowiak/Boruszak
Mitsubishi Pajero V88W
2
T2
6
5
04:54:47 +01:31:24
+11:14
18. 111
Kufel/Dymurski
Nissan Navara Double Cab D40
2
T2
7
6
05:16:20 +01:52:57
+21:33
19. 119
Szandrowski/Płuciennik
Nissan Patrol

TH

5
08:11:41 +04:48:18
+02:55:21
20. 121
Biegun/Dołhan
Mitsubishi Pajero

TH

6
08:49:07 +05:25:44
+37:26


Baja Drawsko - wyniki RPPST: 
Poz.NrZespół
Samochód
Grupa
Klasa
Poz.
gr.
CzasStr.
lid./pop
1. 202
Gołka/Gołka
Jeep Wrangler
S1
+3000
1
1
02:34:16  
2. 201
Soboń/Niezabitowski
Suzuki Vitara
S1
-3000
2
1
02:34:23 +00:07
+00:07
3. 205
Jabłoński/Jędrys
Nissan Patrol
S1
+3000
3
2
02:35:32 +01:16
+01:09
4. 208
Bzdyl/Włosiński
Mitsubishi Pajero
S1
+3000
4
3
02:43:59 +09:43
+08:27
5. 207
Burchacki/Janik
Nissan Patrol Y60A
S1
+3000
5
4
02:46:22 +12:06
+02:23
6. 227
Smoleński/Wilczyński
Jeep Wrangler
S2 1 02:50:19 +16:03
+03:57
7. 219
Kobyłecki/Pawłowski
Mitsubishi Pajero
S2 2 02:51:26 +17:10
+01:07
8. 217
Krzywkowski/Krzywkowski
Mitsubishi Pajero
S2 3 02:53:03 +18:47
+01:37
9. 231
Wicentowicz/Boba
Dacia Duster
S2
DDEC
4
1
02:53:12 +18:56
+00:09
10. 218
Goleniewski/Maciążek
Mitsubishi Pajero
S2 5 02:56:40 +22:24
+03:28
11. 210
Bugajski/Nowak
SAM LC150
S1
+3000
6
5
02:57:05 +22:49
+00:25
12. 234
Sznajder/Mroczek
Dacia Duster
S2
DDEC
6
2
02:57:47 +23:31
+00:42
13. 228
Poręba/Jankowski
Mitsubishi Pajero
S2 7 03:01:55 +27:39
+04:08
14. 220
Piluch/Pawłowski
Mitsubishi Pajero
S2 8 03:03:10 +28:54
+01:15
15. 235
Zając/Ruszel
Dacia Duster
S2
DDEC
9
3
03:11:55 +37:39
+08:45
16. 226
Łytkowski/Jazic
Nissan Patrol
S2 10 03:12:16 +38:00
+00:21
17. 238
Kidacki/Magdziński
Dacia Duster
S2
DDEC
11
4
03:22:26 +48:10
+10:10
18. 223
Zarycki/Michalski
Nissan Patrol
S2 12 03:23:55 +49:39
+01:29
19. 222
Matyszczuk/Grzywacz
Nissan Patrol
S2 13 03:27:43 +53:27
+03:48
20. 229
Marciniak/Marciniak
Mitsubishi Pajero
S2 14 03:33:58 +59:42
+06:15
21. 232
Kozioł/Greguła
Dacia Duster
S2
DDEC
15
5
03:44:22 +01:10:06
+10:24
22. 212
Pelc/Pelc
Nissan Patrol
S1
+3000
7
6
03:49:01 +01:14:45
+04:39
23. 214
Soroczyńska/Bomba
Land Rover Tomcat
S1
+3000
8
7
03:55:11 +01:20:55
+06:10
24. 211
Maks/Maks
Nissan Patrol Y60
S1
+3000
9
8
03:59:05 +01:24:49
+03:54
25. 203
Wojtyra/Pielużek
Mitsubishi Pajero
S1
+3000
10
9
07:02:28 +04:28:12
+03:03:23
26. 206
Ellert/Kwaśniewski
Toyota Land Cruiser
S1
+3000
11
10
07:03:13 +04:28:57
+00:45
27. 221
Okonowicz/Adamiak
Mitsubishi Pajero
S2 16 07:27:11 +04:52:55
+23:58



 Baja Drawsko - wyniki PPRB:
Poz.NrZespół
Samochód
Grupa
Klasa
Poz.
gr.
CzasStr.
lid./pop
1. 1
Piątek Jakub
KTM 450 Rally
M 1 02:30:45  
2. 42
Białkowski/Baśkiewicz
Can-Am Maverick X3
UTV 1 02:32:59 +02:14
+02:14
3. 40
Mikuła/Szczygieł
Can-Am Maverick X3
UTV 2 02:38:36 +07:51
+05:37
4. 30
Budziło/Waloch
Polaris RZR 1000
UTV 3 02:40:49 +10:04
+02:13
5. 4
Dąbrowski Tomasz
KTM EXC celebrity news 450
M 2 02:42:31 +11:46
+01:42
6. 6
Żukowski Michał
KTM EXC-F 350
M 3 02:45:35 +14:50
+03:04
7. 24
Harkjer Nicholas
Polaris Scrambler 1000XP
Q4 1 02:45:46 +15:01
+00:11
=7. 18
Lindner Radosław
Can-Am Renegade 1000
Q4 =1 02:45:46 +15:01
9. 2
Jarmuż Krzysztof
KTM EXC 500
M 4 02:46:16 +15:31
+00:30
10. 33
Stocerz/Kubis
Polaris RZR 1000XP
UTV 4 02:46:42 +15:57
+00:26
11. 38
Krawczyk/Wnęk
Yamaha 1000 YXZ
UTV 5 02:48:08 +17:23
+01:26
12. 26
Radzio Daniel
Polaris Scrambler 1000XP
Q4 3 02:49:52 +19:07
+01:44
13. 35
Miklaszewski/Małkus
Polaris RZR 1000XP
UTV 6 02:50:38 +19:53
+00:46
14. 16
Pieron Andrzej
Can-Am Renegade 1000
Q4 4 02:51:52 +21:07
+01:14
15. 20
Szor Dariusz
Can-Am Outlander 1000
Q4 5 02:53:49 +23:04
+01:57
16. 21
Kusy Remigiusz
Polaris Scrambler 1000XP
Q4 6 02:54:25 +23:40
+00:36
17. 32
Courtin/De Cournuaud
Polaris 900 E/C
UTV 7 02:54:52 +24:07
+00:27
18. 9
Morawski Tomasz
KTM EXC-R 450
M 5 02:55:01 +24:16
+00:09
19. 29
Talaga Marcin
Can-Am Renegade
Q4 7 02:56:37 +25:52
+01:36
20. 39
Zeszuta Piotr
UTV 8 02:58:24 +27:39
+01:47
21. 17
Lindner Arkadiusz
Can-Am Renegade 1000
Q4 8 02:58:35 +27:50
+00:11
22. 3
Zawiliński Piotr
KTM EXC 450
M 6 02:58:47 +28:02
+00:12
23. 37
Petters/Barabas
Polaris RZR 1000
UTV 9 02:58:51 +28:06
+00:04
24. 19
Szymański Jacek
Can-Am Outlander 800
Q4 9 02:59:59 +29:14
+01:08
25. 5
Bartoszek Jacek
KTM EXC-F 350
M 7 03:01:02 +30:17
+01:03
26. 22
Ceklarz Piotr
Can-Am Renegade 800
Q4 10 03:03:15 +32:30
+02:13
27. 11
Serbista Piotr
Yamaha Raptor 750
Q2 1 03:06:52 +36:07
+03:37
28. 23
Jędrzejewski Piotr
Can-Am Outlander 800
Q4 11 03:07:35 +36:50
+00:43
29. 41
Miszczuk/Kowalski
Polaris RZR 1000XP
UTV 10 03:10:23 +39:38
+02:48
30. 12
Stefaniak Agata
KTM XC 525
Q2 2 03:12:43 +41:58
+02:20
31. 27
Jasiukajć Robert
Bombardier Outlander 1000
Q4 12 03:16:30 +45:45
+03:47
32. 28
Szpunar Jarosław
Can-Am Renegade
Q4 13 03:18:30 +47:45
+02:00
33. 31
Dorosz/Osuch
Polaris RZR 1000
UTV 11 03:28:58 +58:13
+10:28
34. 15
Pawłowski Przemysław
Yamaha YFM 700 R
Q2 3 03:31:14 +01:00:29
+02:16
35. 7
Niski Andrzej
Husaberg 570 FE
M 8 03:40:36 +01:09:51
+09:22
36. 25
Hawryluk Andrzej
Can-Am Renegade
Q4 14 04:18:49 +01:48:04
+38:13