Land Serwis

Prolog Columna Medica Baja Drawsko 2017 – ruszyli z kopyta

Najwyższa pora, by ogłosić koniec przerwy zimowej i wyczekiwany przez wszyskich początek nowego sezonu Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych! Dziś na poligonie w Drawsku Pomorskim prolog zainaugurował pierwszą tegoroczną rundę zmagań najszybszych off-roaderów w Polsce.

Trasa miała tylko 4,5 kilometra, więc nie pozwalała jeszcze nasycić się terenem, a co najwyżej rozbudziła apetyty przed sobotnimi, znacznie dłuższymi oesami (RMPST – 129 i 171 km, RPPST i PPRB: 129 i 79 km).  Różnice czasowe są bardzo nieduże i wszystko się jeszcze może wydarzyć.

Póki co liderami cyklu RMPST są Marcin Łukaszewski i Magda Duhanik w BMW, którzy byli szybsi o 8,5 sek. od Michała i Julity Małuszyńskich i o 21,5 sek. od Jesa Munka i Rafała Martona (obie załogi prowadzą Toyoty Hilux). Grupie Open przewodzą Jacek Kozakiewcz i Łukasz Łaskawiec, TH – Krzysztof Antończak i Andrzej Mańkowski, a T2 – Klaudia celebrity news Podkalicka i Błażej Czekan.

W Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych w grupie S1 najlepszy czas uzyskali Sławomir Jabłoński i Rafał Jędrys, a w S2 - Karol Zarycki i Marcin Michalski. W Pucharze Polski w Rajdach Baja prowadzą: Krzysztof Jarmuż (motocykle), Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz  (UTV), Arek Lindner (Q4) i Przemysław Pawłowski.

Ciąg dalszy rajdowych emocji jutro od godziny 7.55 rano.
MM



?>







.
 RMPST - KLASYFIKACJA PO PROLOGU:
Poz.NrZespół
Samochód
Grupa
Klasa
CzasStrata do lidera
/porzedniego
1. 102
Łukaszewski/Duhanik-Persson
BMW GPR Seria 1
2
T1
03:43.6  
2. 106
Małuszyński/Małuszyńska
Toyota Hilux
1
T1
03:52.1 +00:08.5
+00:08.5
3. 105
Munk/Marton
Toyota Hilux
1
T1
04:05.1 +00:21.5
+00:13
4. 108
Vaculik/Lunak
Chevy Bozz 01
3
T1
04:06.4 +00:22.8
+00:01.3
5. 128
Kozakiewicz/Łaskawiec
Yamaha XYZ

OPEN
04:16.1 +00:32.5
+00:09.7
6. 101
Grajek/Brakowiecki
BMW X5
1
T1
04:17.4 +00:33.8
+00:01.3
7. 118
Antończak/Mańkowski
Nissan Navara D40

TH
04:21.1 +00:37.5
+00:03.7
8. 125
Marciniak/Tomczuk
Nissan Navara D22

TH
04:24.3 +00:40.7
+00:03.2
9. 127
Żyła/Żyła
Mitsubishi Pajero

OPEN
04:33.1 +00:49.5
+00:08.8
10. 119
Szandrowski/Płuciennik
Nissan Patrol

TH
04:37 +00:53.4
+00:03.9
11. 112
Podkalicka/Czekan
Mitsubishi Pajero V98W
2
T2
04:47.5 +01:03.9
+00:10.5
12. 123
Baculik/Kostka
Mitsubishi Pajero

TH
04:51.7 +01:08.1
+00:04.2
13. 126
Forejt/Pražák
Bowler Wildcat

TH
04:56.6 +01:13
+00:04.9
14. 130
Łukasik/Krencik
Toyota Hilux

OPEN
04:56.9 +01:13.3
+00:00.3
15. 129
Liczycki/Komar
Ford Ranger

OPEN
04:59.3 +01:15.7
+00:02.4
16. 114
Piec/Prochacki
Nissan Navara D40
2
T2
05:00.4 +01:16.8
+00:01.1
17. 111
Kufel/Dymurski
Nissan Navara Double Cab D40
2
T2
05:01.7 +01:18.1
+00:01.3
18. 122
Łyżwa/Krotiuk
Range Rover

TH
05:03 +01:19.4
+00:01.3
19. 110
Szwagrzyk/Moliter
Mitsubishi Pajero V88W
2
T2
05:05.8 +01:22.2
+00:02.8
20. 120
Ciuła/Burzyński
Nissan Navara

TH
05:07.1 +01:23.5
+00:01.3
21. 115
Wilk/Krawczyk
Isuzu D-max TFS85H
2
T2
05:14.7 +01:31.1
+00:07.6
22. 117
Bartkowiak/Boruszak
Mitsubishi Pajero V88W
2
T2
05:19.4 +01:35.8
+00:04.7
23. 116
Kalisz/Siarek
Toyota Land Cruiser KDJ120
2
T2
05:25.2 +01:41.6
+00:05.8
24. 121
Biegun/Dołhan
Mitsubishi Pajero

TH
06:40.5 +02:56.9
+01:15.3
25. 132
Vrnak/Škrobanek/Lesák
Tatra 815

T4
07:16.6 +03:33
+00:36.1
26. 124
Wiatr/Szczygieł
SAM MRT

TH
30:00 +26:16.4
+22:43.4


RPPST - KLASYFIKACJA PO PROLOGU: 
Poz.NrZespół
Samochód
Grupa
Klasa
CzasStrata do lidera
/porzedniego
1. 205
Jabłoński/Jędrys
Nissan Patrol
S1
+3000
04:11.7  
2. 204
Jęch/Kujbida
Mitsubishi Pajero
S1
+3000
04:18.3 +00:06.6
+00:06.6
3. 202
Gołka/Gołka
Jeep Wrangler
S1
+3000
04:24.6 +00:12.9
+00:06.3
4. 206
Ellert/Kwaśniewski
Toyota Land Cruiser
S1
+3000
04:29.7 +00:18
+00:05.1
5. 208
Bzdyl/Włosiński
Mitsubishi Pajero
S1
+3000
04:34.5 +00:22.8
+00:04.8
6. 201
Soboń/Niezabitowski
Suzuki Vitara
S1
-3000
04:35.4 +00:23.7
+00:00.9
7. 203
Wojtyra/Pielużek
Mitsubishi Pajero
S1
+3000
04:41.5 +00:29.8
+00:06.1
8. 207
Burchacki/Janik
Nissan Patrol Y60A
S1
+3000
04:47 +00:35.3
+00:05.5
9. 223
Zarycki/Michalski
Nissan Patrol
S2 04:51.1 +00:39.4
+00:04.1
10. 219
Kobyłecki/Pawłowski
Mitsubishi Pajero
S2 04:57.4 +00:45.7
+00:06.3
11. 210
Bugajski/Nowak
SAM LC150
S1
+3000
04:59.1 +00:47.4
+00:01.7
12. 209
Bzdyk/Topór
Nissan Patrol
S1
+3000
04:59.6 +00:47.9
+00:00.5
13. 227
Smoleński/Wilczyński
Jeep Wrangler
S2 05:00.9 +00:49.2
+00:01.3
14. 218
Goleniewski/Maciążek
Mitsubishi Pajero
S2 05:01.8 +00:50.1
+00:00.9
15. 216
Jabłoński/Moks
Toyota Hilux
S1
+3000
05:02.1 +00:50.4
+00:00.3
16. 217
Krzywkowski/Krzywkowski
Mitsubishi Pajero
S2 05:05.5 +00:53.8
+00:03.4
17. 231
Wicentowicz/Boba
Dacia Duster
S2
DDEC
05:05.6 +00:53.9
+00:00.1
18. 234
Sznajder/Mroczek
Dacia Duster
S2
DDEC
05:07.4 +00:55.7
+00:01.8
19. 222
Matyszczuk/Grzywacz
Nissan Patrol
S2 05:08 +00:56.3
+00:00.6
20. 233
Furman/Augustyniak
Dacia Duster
S2
DDEC
05:08.1 +00:56.4
+00:00.1
21. 225
Kokoszka/Kokoszka
Mitsubishi Pajero
S2 05:14.1 +01:02.4
+00:06
22. 215
Marciniak/Marciniak
Mitsubishi Pajero
S1
-3000
05:17.3 +01:05.6
+00:03.2
23. 226
Łytkowski/Jazic
Nissan Patrol
S2 05:17.4 +01:05.7
+00:00.1
24. 221
Okonowicz/Adamiak
Mitsubishi Pajero
S2 05:21.1 +01:09.4
+00:03.7
25. 237
Baranowski/Konczak
Dacia Duster
S2
DDEC
05:23.2 +01:11.5
+00:02.1
26. 220
Piluch/Pawłowski
Mitsubishi Pajero
S2 05:28.3 +01:16.6
+00:05.1
=26. 235
Zając/Ruszel
Dacia Duster
S2
DDEC
05:28.3 +01:16.6
28. 230
Zawłocki/Walczak
Mitsubishi Pajero
S2 05:29.1 +01:17.4
+00:00.8
29. 232
Kozioł/Greguła
Dacia Duster
S2
DDEC
05:34.4 +01:22.7
+00:05.3
30. 236
Makowska/Makowski
Dacia Duster
S2
DDEC
05:38.6 +01:26.9
+00:04.2
31. 228
Poręba/Jankowski
Mitsubishi Pajero
S2 05:42.4 +01:30.7
+00:03.8
32. 224
Krupa/Sobańska
Mitsubishi Lancer EVO X
S2 05:54.6 +01:42.9
+00:12.2
33. 229
Marciniak/Marciniak
Mitsubishi Pajero
S2 05:57.6 +01:45.9
+00:03
34. 238
Kidacki/Magdziński
Dacia Duster
S2
DDEC
06:06.1 +01:54.4
+00:08.5
35. 211
Maks/Maks
Nissan Patrol Y60
S1
+3000
06:09.5 +01:57.8
+00:03.4
36. 212
Pelc/Pelc
Nissan Patrol
S1
+3000
06:37.8 +02:26.1
+00:28.3
37. 214
Soroczyńska/Bomba
Land Rover Tomcat
S1
+3000
06:46.4 +02:34.7
+00:08.6


 PPRB - KLASYFIKACJA PO PROLOGU:
Poz.NrZespół
Samochód
Grupa
Klasa
CzasStrata do lidera
/porzedniego
1. 2
Jarmuż Krzysztof
KTM EXC 500
M 03:51.2  
2. 42
Białkowski/Baśkiewicz
Can-Am Maverick X3
UTV 04:01.3 +00:10.1
+00:10.1
3. 36
Wojnar/Wojnar
Polaris RZR 1000XP
UTV 04:05.1 +00:13.9
+00:03.8
4. 4
Dąbrowski Tomasz
KTM EXC 450
M 04:07.3 +00:16.1
+00:02.2
5. 6
Żukowski Michał
KTM EXC-F 350
M 04:13.6 +00:22.4
+00:06.3
6. 17
Lindner Arkadiusz
Can-Am Renegade 1000
Q4 04:13.8 +00:22.6
+00:00.2
7. 30
Budziło/Waloch
Polaris RZR 1000
UTV 04:15.7 +00:24.5
+00:01.9
8. 33
Stocerz/Kubis
Polaris RZR 1000XP
UTV 04:16.4 +00:25.2
+00:00.7
9. 1
Piątek Jakub
KTM 450 Rally
M 04:16.9 +00:25.7
+00:00.5
10. 15
Pawłowski Przemysław
Yamaha YFM 700 R
Q2 04:24.1 +00:32.9
+00:07.2
11. 24
Harkjer Nicholas
Polaris Scrambler 1000XP
Q4 04:24.9 +00:33.7
+00:00.8
12. 40
Mikuła/Szczygieł
Can-Am Maverick X3
UTV 04:27.6 +00:36.4
+00:02.7
13. 31
Dorosz/Osuch
Polaris RZR 1000
UTV 04:28.2 +00:37
+00:00.6
14. 16
Pieron Andrzej
Can-Am Renegade 1000
Q4 04:28.3 +00:37.1
+00:00.1
15. 18
Lindner Radosław
Can-Am Renegade 1000
Q4 04:35.3 +00:44.1
+00:07
16. 32
Courtin/De Cournuaud
Polaris 900 E/C
UTV 04:35.4 +00:44.2
+00:00.1
17. 22
Ceklarz Piotr
Can-Am Renegade 800
Q4 04:35.7 +00:44.5
+00:00.3
18. 21
Kusy Remigiusz
Polaris Scrambler 1000XP
Q4 04:36.1 +00:44.9
+00:00.4
19. 12
Stefaniak Agata
KTM XC 525
Q2 04:38.4 +00:47.2
+00:02.3
20. 38
Krawczyk/Wnęk
Yamaha 1000 YXZ
UTV 04:38.8 +00:47.6
+00:00.4
21. 34
Lamenta/Ćwiertniewski
Polaris RZR 1000XP
UTV 04:41.9 +00:50.7
+00:03.1
22. 37
Petters/Barabas
Polaris RZR 1000
UTV 04:42.4 +00:51.2
+00:00.5
23. 35
Miklaszewski/Małkus
Polaris RZR 1000XP
UTV 04:42.7 +00:51.5
+00:00.3
24. 11
Serbista Piotr
Yamaha Raptor 750
Q2 04:46.7 +00:55.5
+00:04
=24. 29
Talaga Marcin
Can-Am Renegade
Q4 04:46.7 +00:55.5
26. 19
Szymański Jacek
Can-Am Outlander 800
Q4 04:50.2 +00:59
+00:03.5
27. 5
Bartoszek Jacek
KTM EXC-F 350
M 04:51.9 +01:00.7
+00:01.7
28. 3
Zawiliński Piotr
KTM EXC 450
M 04:52.8 +01:01.6
+00:00.9
29. 39
Zeszuta Piotr
UTV 04:54.7 +01:03.5
+00:01.9
30. 23
Jędrzejewski Piotr
Can-Am Outlander 800
Q4 04:59 +01:07.8
+00:04.3
31. 27
Jasiukajć Robert
Bombardier Outlander 1000
Q4 05:00.2 +01:09
+00:01.2
32. 41
Miszczuk/Kowalski
Polaris RZR 1000XP
UTV 05:01.3 +01:10.1
+00:01.1
33. 9
Morawski Tomasz
KTM EXC-R 450
M 05:04.3 +01:13.1
+00:03
34. 20
Szor Dariusz
Can-Am Outlander 1000
Q4 05:13.3 +01:22.1
+00:09
35. 28
Szpunar Jarosław
Can-Am Renegade
Q4 05:18.3 +01:27.1
+00:05
36. 26
Radzio Daniel
Polaris Scrambler 1000XP
Q4 05:29.1 +01:37.9
+00:10.8
37. 25
Hawryluk Andrzej
Can-Am Renegade
Q4 05:52.7 +02:01.5
+00:23.6
38. 7
Niski Andrzej
Husaberg 570 FE
M 06:40.5 +02:49.3
+00:47.8