Land Serwis

NAC Rally Team przed rajdem XLavina IV. Rábaköz Cup 2012

IMG_1390W dniach 11-13 maja w węgierskim Kapuvárze odbędzie się rajd XLavina IV. Rábaköz Cup, który zainauguruje tegoroczne Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych oraz rywalizację o Puchar FIA-CEZ. Tytułu Mistrza Polski grupy T2 bronić będzie Paweł Molgo, a o zwycięstwo w grupie ciężarówek walczyć będzie Piotr Domownik. Obaj zawodnicy NAC Rally Team myślami będą jednak przy starcie w lipcowym maratonie  Silk Way Rally.

ZOBACZ TAKŻE: Lista startowa XLavina IV. Rábaköz Cup 2012 – kto z Polaków wystartuje w I rundzie RMPST

Paweł Molgo ma już za sobą pierwszy występ w tym sezonie – w marcu w duecie z Januszem Jandrowiczem uczestniczył we włoskiej rundzie Pucharu Świata FIA, rajdzie Italian Baja. Pechowa awaria niedaleko mety nie pozwoliła im ukończyć zawodów, ale rywalizacja z czołowymi kierowcami świata była dla nich niezwykle cennym doświadczeniem. A także dowodem na to, że ciężka praca, konsekwentne eliminowanie słabych punktów może ich zawieść na szczyty, które okazały się wcale nie tak odległe.

IMG_1021Na węgierskim rajdzie  XLavina IV. Rábaköz Cup Paweł Molgo będzie miał okazję po raz kolejny skonfrontować się z mocnymi rywalami z Czech, Węgier i Polski, na których czeka trasa o długości 470 kilometrów, z czego aż 362 kilometry stanowią odcinki specjalne. 11 maja zostanie rozegrany oes zapoznawczy o długości 42 km. 12 maja na zawodników czeka 5 odcinków o łącznej długości 198 km, a 13 maja – dodatkowe 3 oesy o długości 122 km.

Jak w każdych zawodach Paweł Molgo, broniący tytułu Mistrza Polski grupy T2, zamierza walczyć o jak najlepszy rezultat, ale tym razem zwycięstwo nie będzie jego głównym celem. - Występ w Kapuvárze traktujemy jako próbę generalną przed „Silkiem” - mówi. - Chcemy w warunkach rajdowych przetestować nasz zespół: pracę serwisu, logistykę, sprawność samochodów i oczywiście nas samych. Dlatego pojedziemy „na osiemdziesiąt procent”, by oszczędzić nasze samochody przed wyprawą do Rosji.

IMG_1392_copyPriorytetem dla celebrity gossip zawodników NAC Rally Team jest lipcowy Silk Way Rally, obecnie jeden z najważniejszych maratonów terenowych na świecie. W ciągu tygodnia zawodnicy pokonają 3800 kilometrów po rosyjskich bezdrożach. Swój start zapowiedziała już światowa czołówka off-roadu. Podobnie jak w Kapuvárze w barwach NAC Rally Team pojedzie Mitsubishi Pajero Pawła Molgo i – w roli szybkiego serwisu - Unimog Piotra Domownika. - Naszym celem na „Silku” będzie dotarcie do mety - mówi szef zespołu. - Za wszelką cenę. Dla Unimoga nie powinno to być problemem, ale dla naszego Pajero to duże wyzwanie. Mam nadzieję, że do Polski powrócimy z tarczą!

Silk Way Rally tak dla Polaków, jak i wielu innych teamów, to również jeden z etapów przygotowań do słynnego Dakaru. Jest już niemal pewne, że w rajdzie tym zobaczymy ciężarowego Unimoga  zespołu NAC Rally Team, w którym rolą kierowcy dzielić się będą Paweł Molgo i Piotr Domownik, a ich nawigatorem będzie Krzysztof Kretkiewicz.
AK