Land Serwis

Baja Carpathia Master Race 2012 - ściągawka kibica

W piątek startuje Baja Carpathia Master Race. Tegoroczna Baja Carpathia jest 2. rundą Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych i zarazem 1. rundą Rajdowego Pucharu Polski Cross Country. Rajd będzie wliczany do mistrzostw Czech, Słowacji i Węgier w rajdach cross country, a przede wszystkim będzie stanowił 3. rundę Pucharu Europy Centralnej CEZ-FIA (należą do niej również m.in. Włochy). Tegoroczna „Baja Carpathia” jest również eliminacją Mistrzostw Europy UEM.

ZOBACZ TAKŻE:
- Sekcja specjalna RMPST | Baja Carpathia i Master Race 2012 łączą siły. Dla zawodowców i amatorów
- Edycja 2011: Prolog Baja Carpathia 2011 – od startu jazda na maxa | I etap Baja Carpathia 2011 – polska gościnność | II etap Baja Carpathia 2011 - do utraty tchu
- Edycja 2010: Viktor Chytka wygrywa Baja Carpathia 2010
- Edycja 2009: Miroslav Zapletal zwycięża rajd Baja Polonia 2009

Równolegle z tegoroczną eliminacją rajdu Baja Carpathia odbywać się będzie Master Race, w którym rywalizować będą zawodnicy bez licencji rajdowej, co da im jednak możliwość zmierzenia się ze sławami z najwyższej rajdowej półki.

Lista startowa Baja Carpathia prezentuje się imponująco. Obok stałych uczestników zmagań w RMPST i FIA CEZ, m.in. Mirka Zapletala w Hummerze H3 EVO (po raz kolejny z Maćkiem Martonem w roli pilota), Erika Kordy w Navarze czy Karoly Fazekasa w BMW X5 w rywalizacji zobaczymy najszybszych Polakówz grupy T1, m.in. Włodzimierza Grajka w SAM-ie, Adama Małysza w Mitsubishi L200 czy Dariusza Żyłę w Mitsubishi Pajero. Po dłuższej przerwie ponownie zobaczymy w akcji Marcina Kruszewicza w Bowlerze Wildcat. Stalowa Wola będzie również miejsce oficjalnego debiutu Martina Kaczmarskiego za kierownicą nowszego modelu Bowlera – Nemesis.

Największym zaskoczeniem na liście startowej jest jednak duet Marcin Łukaszewski – Magda Duhanik! Naszą najlepszą obecnie załogę przeprawową w tym samym czasie spodziewaliśmy się raczej zobaczyć w Bornym Sulinowie na starcie rajd Drezno-Wrocław, który zwyciężyła w ubiegłym roku. Tygodniowy maraton z niezależnych powodów nie zmieścił się jednak w ich startowym kalendarzu. - Wtedy pojawił się pomysł występu w weekendowej Baja Carpathia – wyjaśnia Marcin Łukaszewski. - Wypożyczenie auta zaoferował nam Sławek Wasiak. Jego SAM bardzo pozytywnie mnie zaskoczył! Jest bardzo szybki, posiada sekwencyjną skrzynię, dobre zawieszenie. Jest czym powalczyć! Mamy prawdziwą T-jedynkę, zapowiada się szybki rajd z mocnymi rywalami. Aż serce mi się raduje!:)

POBIERZ:

BCMR_info

INFORMATOR RAJDOWY (3 MB, pdf)
MapaSW

MAPA STALOWEJ WOLI (7 MB, pdf)

Ciekawie zapowiada się również rywalizacja w grupie T2, w której wystartują m.in. Zbigniew Więcławek, Klaudia Podkalicka, Grzegorz hottest celebrities Szwagrzyk i Viktor Chytka. O zwycięstwo w TH jak zawsze walczyć będzie Robert Łyżwa.

Ponadto w ramach Master Race na trasie zobaczymy m.in. Piotra Gadomskiego, Dagmarę Kowalczyk i Kamila Barszczewskiego. Black Tank kontra Hummer H3 Evo? To dopiero będzie pojedynek!

Zawody rozpoczną się krótkim piątkowym prologiem. W sobotę i niedzielę rajdowcy pokonają w sumie 4 oesy o długości 88 kilometrów.

logoNa relacje zapraszamy oczywiście na strony portalu TERENOWO.PL, który jest oficjalnym patronem medialnym rajdu.

Text i foto: Arek Kwiecień / Sigma Pro

Baja Carpathia 2012 - lista startowa:

Carpathiastart

PlakatBCMR