Land Serwis

Tragedia na Baja Carpathia Master Race 2012

Andrea_Brunod_RIPWłoski zawodnik Andrea Brunod, jadący z numerem startowym 3 w wyniku uderzenia w drzewo doznał wielonarządowego urazu podczas 3. etapu rajdu Baja Carpathia Master Race.

Mimo podjętej akcji ratunkowej i intensywnej reanimacji, nie udało się  uratować motocyklisty.  41-letni Andrea Brunod był bardzo dośw hottest celebrities iadczonym zawodnikiem, startującym w rajdach od 1987 roku. Brał udział udział m.in. w ubiegłorocznym Hungarian Baja i Rally Albania, oraz Merzouga Rally 2012. Osiągnął wiele sukcesów na europejskiej i włoskiej arenie motosportu.

Po wypadku rajd został odwołany, a za oficjalne rezultaty przyjęto – zgodnie z regulaminem FIA – wyniki z półmetka zawodów.

Tegoroczna Baja Carpathia była szczególnie feralna. W piątka w czasie prologu dachował Erika Korda, w sobotę na trasie spłonął quad, a jedna z gaszących go osób doznała poparzeń.
AK

ZOBACZ TAKŻE: Atak z Czech. Na czele Hummery - półmetek Baja Carpathia 2012 | (Fal)start Baja Carpathia Master Race 2012. Wypadek Erika Kordy