Land Serwis

11. Internext Rally Vsetin 2013 – pożegnanie lata

Pod nieobecność zawodników, którzy wybrali występ w pokazie Verva Street Racing (Zapletal, Małysz, Dąbrowski), w czeskim Vsetinie w kolejnej rundzie RMPST / FIA CEZ rywalizowała czołówka środkowoeuropejskiego cross-country. W zawodach zwyciężył Czech Zdenek Porizek startujący Hummerem H3 EVO.

Czeska runda RMPST zostanie na długo zapamiętana ze względu na duże ilości błota na trasie i... mały kilometraż. Warto zwrócić uwagę, że zwycięzcy pokonanie wszystkich oesów zajęło tylko... 30 minut! W tej sytuacji każda sekunda była na wagę złota, a najdrobniejszy błąd mógł wiele kosztować.

Drugie miejsce za Porizkiem ze stratą niecałych 40 sekund zajął najlepszy z Polaków – Łukasz Komornicki startujący w parze z Arturem Kołodziejem. Jak widać mocno już doświadczone Mitsubishi L200 w rękach doświadczonego kierowcy wciąż potrafi wykręcać znakomite czasy. Trzecie miejsce, co należy uznać za sporą niespodziankę, zajął Słowak Lobus Paska, jadący W Touaregiem grupy TH.

Tuż za podium uplasował się Tomas Horansky w Toyocie LC120, który jednocześnie wygrał licznie obsadzoną grupę T2. Pierwszą piątkę zamknął Sebastian Ciuła, który wyjątkowo był pilotowany przez Piotra Krauschara.

W klasie quadów zaciętą rywalizację o zwycięstwo wygrał Arkadiusz Bernat, który o 17,6 sek. wyprzedził Adriana Bernata, a o 21,8 sek. Pawła Otwinowskiego.
AK

Zwycięzcy grup:

T1: 1. Z. Porizek, 2. Ł. Komornicki, 3. S. Ciuła
T2: 1. T. Horansky, 2. J. Ulrich, 3. J. Chovanec
TH: 1. L. Paska, celeb gossip 2. P. Białkowski, 3. P. Cierzniewski
Open: 1. A. Sas
T3: 1. A. Miklaszewski

11. Internext Rally Vsetin 2013 - wyniki końcowe