Land Serwis

Master Race Żagań 2013 – czas rozstrzygnięć

MasterZagan_04Już za 2 tygodnie odbędzie się ostatnia tegoroczna runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych Master-Race Żagań (pierwotnie Baja Żagań). Żagań będzie więc finałową i zrazem decydującą rundą tegorocznych zmagań. Losy tytułów mistrzowskich wciąż nie są bowiem rozstrzygnięte.

ZOBACZ TAKŻE: Żagań Master Race - finał RMPST w październiku

W grupie T1 na prowadzeniu znajdują się obrońcy tytułu: Adam Małysz i Rafał Marton. 7 punktów tracą do nich Mirek Zapletal i Maciej Marton. Trzecią lokatę za stratą 24 punktów zajmują Łukasz Komornicki i Artur Kołodziej. Liderami pozostałych grup są: Tomas Horansky i Karel Uhrik (T2), Lubos Paska i Milan Lakatos (TH), Adam Sas i Michał Pawłowski (Open). W TH jedyną sklasyfikowaną załogą są Andrzej Miklaszewski i Jarek Małkus. Rywalizację zespołową wygrywa jak na razie team G1 Racing.

RMPST 2013 - wyniki po 3 rundach:

W Żaganiu, podobnie jak podczas Baja Carpathia odbędzie się eliminacja Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych (nowego cyklu towarzyszącego Mistrzostwom Polski, stworzonego z myślą o uczestnikach nieposiadających licencji sportu samochodowego) oraz zawody klubowe dla Quadów i Motocykli.

MasterZaganDzięki temu, niemal każdy ma szansę stanąć na starcie obok najlepszych kierowców w Polsce startujących w RMPST. Każdy, kto spełni kilka podstawowych wymagań. W skrócie:
- Samochód z klatką – klatka powinna być przygotowana wg. załącznika „J”
- Fotele kubełkowe
- Sportowe pasy bezpieczeństwa min. 4 punktowe (3,5 cala)
- Kask bezpieczeństwa – przeznaczony do sportu samochodowego
- Kierowca i Pilot muszą celebrity news być ubrani w jednoczęściowy kombinezon, wykonany z materiału trudnopalnego (może być to tzw kombinezon mechanika)
- Min. wyłączniki prądu, Noże do cięcia pasów, Gaśnice , Chlapacze, Siatki
w „oknach”.
Reszta wytycznych: http://bajazagan.pl/pliki/dokumenty/pdf/przepisy-techniczne.pdf

MasterZagan_05Wbrew panującym opiniom niewiele potrzeba, aby zasmakować walki na tych samych trasach co zawodnicy rywalizujący o Mistrzostwo Polski. W naszym kraju jest dużo samochodów, które z powodzeniem spełniają te kryteria. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, do skorzystania z ostatniej w tym sezonie okazji sprawdzenia swoich sił wśród najlepszych.

Dla zawodników Quadów w przypadku zgłoszenia się min. 5 zawodników w poszczególnej klasie, oprócz klasyfikacji Grupy Q zostanie także przeprowadzona osobna klasyfikacja Klasy Q2 i Klasy Q4. Nowością podczas Żagań Master Race jest możliwość udziału pojazdów UTV.

W razie wątpliwości, pytań, służę pomocą: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

text: Michał Fiejka, AK, fot. Marcin Kaliszka