Land Serwis

Baja Żagań 2013 – finałowe starcie

Mirek Zapletal (Hummer H3), Adam Małysz (Toyota Hilux) i Łukasz Komornicki (Mitsubishi L200) otwierają listę startową Baja Żagań - finałowej rundy RMPST 2013. W najbliższy weekend rozstrzygną się losy tegorocznego tytułu mistrza Polski. Przed ostatnią eliminacją RMPST, Adam Małysz i Rafał Marton prowadzą w cyklu, wyprzedzając o 7 punktów Miroslava Zapletala i Maćka Martona.

ZOBACZ TAKŻE: Master Race Żagań 2013 – czas rozstrzygnięć

W grupie T1 wystartują ponadto: Sławek Wasiak (Mitsubishi Pajero), Zdenek Porizek (Hummer H3), Marcin Łukaszewski (BMW GPR), Sebastian Ciuła (Nissan Navara) i Tomas Kasparek (Isuzu EVO Racing). - Mamy Mistrzostwo Strefy Europy Centralnej, teraz jedziemy do Żagania, by walczyć o Mistrzostwo Polski – mówi Adam Małysz, kierowca ORLEN Team i zarazem zdobywca ubiegłorocznego tytułu mistrzowskiego. -  Plan na ten rok został już wykonany z nawiązką. Rozpoczęliśmy od bardzo dobrego startu w rajdzie Dakar, a później było już coraz lepiej. Nie znaczy to jednak, że odpuszczamy. Wręcz przeciwnie, jedziemy do Żagania z jeszcze większym apetytem na zwycięstwo i zdobycie Mistrzostwa Polski, Czech i Słowacji. W Żaganiu pojadę po raz pierwszy, wcześniej tylko tam trenowałem. To jazda po piachu i poligonie, więc na pewno rywalizacja zapowiada się ciekawie.

Silną obsadę ma również grupa T2, w której auta poprowadzą: Mariusz Andrych i Tomasz Czerniak (obaj Toyota Land Cruiser T2.2), Maciej Stańco (Porsche Cayenne), Klaudia Podkalicka, Dariusz Kalisz, Grzegorz 1383728_219608118163122_1771902275_nSzwagrzyk i Marcin Sobiech (cała czwórka w Mitsubishi Pajero T2.2), a także Łukasz celebrity news Lechowicz, Robert Kufel, Tomasz Piec (cała trójka w Nissanach Navara 4xDrive).

Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja w grupie TH, gdzie konkurują mocne samochody nieposiadające jednak paszportu FIA. Piotr Białkowski zasiądzie za kierownicą Nissana D22, Piotr Cierzniewski poprowadzi SAM-a MRT, Robert Łyżwa jak zawsze stanie na starcie w swoim Range Roverze, a Łukasz Skoczeń zaliczy kolejny występ Mitsubishi Pajero. Z polskimi rajdówkami zmierzy się czeski Patrol prowadzony przez Pavla Jakuseva.

Równolegle z zawodami RMPST odbędzie się finałowa runda Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych. Lista załóg samochodowych obejmuje 7 pozycji (m.in. Jacek Kozakiewicz z Maćkiem Albinowskim, Zbigniew Jasiewicz z Dominiką Odejewską i Artur Owczarek z Romanem Popławskim). W rywalizacji wezmą ponadto udział 2 motocykle, 3 quady Q2, 4 quady Q4 i jeden UTV.
AK

RMPST 2013 - wyniki po 3 rundach: