Land Serwis

Przed Baja Żagań 2013. Małysz w Toyocie Dąbrowskiego, 4xDrive „na własnych śmieciach”

Malysz_Baja_Poland_fot_ChytkaDziś rozpoczynają się zawody, które zdecydują o końcowej klasyfikacji RMPST 2013. Oto najnowsze doniesienia z obozów Orlen Team, 4xDrive Team i otoMoto Team.

ZOBACZ TAKŻE: Baja Żagań 2013 – finałowe starcie | Master Race Żagań 2013 – czas rozstrzygnięć

Adam Małysz staje do walki o obronę tytułu mistrzowskiego. W zawodach wystartuje jednak wypożyczonym autem, bowiem jego własna Toyota szykowana jest już do występu w Dakarze.

- To nasz pierwszy start w Żaganiu – mówi Małysz. - Wcześniej mieliśmy okazję tu tylko trenować. Wiemy, że tereny są dosyć ciężkie, a trasa wiedzie po poligonie i piachu. Będzie emocjonująco. Niestety mieliśmy ostatnio trochę problemów. Nasza Toyota Hilux jest obecnie przygotowywana docelowo do Rajdu Dakar i nie zdążyliśmy  jeszcze z jej przebudową po ostatnim rajdzie. Na szczęście staniemy w sobotę na starcie rajdu dzięki bardzo miłemu gestowi Marka Dąbrowskiego i Jacka Czachora, którzy pożyczyli nam auto. Walczymy dalej o mistrzostwo! 

W Żaganiu niemal jak w domu czuć będą się zawodnicy 4xDrive Team, który poligon znają z wielu rajdów i treningów.

- Ostatnia runda RMPST 2013 odbędzie się w dość znanej dla nas lokalizacji – potwierdza Łukasz Lechowicz. - Żagań i okolice znamy z bardzo wielu rajdów i w niedalekiej odległości siedzibę ma nasz partner 4xDrive. Po weryfikacjach samochodu - i jako że jest to ostatni rajd dla nas w sezonie (RMPST) - będziemy chcieli ruszyć do walki na 100%. Pamiętamy, że jako amatorzy podczas pierwszego sezonu startów zaliczamy egzamin przed kolejnym sezonem. Podobną postawę zapowiadają koledzy z teamu, więc będzie to też sprawdzian, kto z nas najlepiej ogarnia specyfikę jazdy autem klasy T2.

- Zbliżający się rajd jest dla mnie i Remka (Remigiusz Klein - pilot) ostatnim w tym roku występem – dodaje Tomasz Piec. - Sezon 2013 stał pod znakiem nowego samochodu Nissan Navara, nowej dla nas klasy T2 i nowego dla mnie cyklu rajdów cross-country RMPST. Tym razem rywalizować będziemy na "starych śmieciach", gdyż właśnie na poligonie w Żaganiu (ogromne podziękowania za gościnę) odbywały się nasze pierwsze jazdy nową T2. Tu właśnie doświadczałem prawa powszechnej grawitacji i szczególnie te tereny przypadły mi do gustu. Pojedziemy najlepiej, jak potrafimy, aby niejako na "własnym" terenie powalczyć o dobre miejsce zespołu, a także wynik indywidualny, tak dla własnej radości ze ścigania się ze znakomitymi zawodnikami uczestniczącymi w tegorocznej edycji RMPST.

Klaudia_Podkalicka_3W Żaganiu o tytuł  II Vice Mistrza w grupie samochodów produkcyjnych T2 rywalizować będzie Klaudia Podkalicka, wspierana przez doświadczonego Piotra Binasia. - Nie mogę się doczekać startu w tym rajdzie – mówi zawodniczka. - Wracam na odcinki! Walka o tytuł Vice celebrity news Mistrza to wielkie wyzwanie dla naszego zespołu. Jesteśmy przygotowani na walkę blacha w blachę. Oczywiście będzie to trudne w rajdach Cross-Country, ale takie sytuacje się zdarzały. Jest kilku pretendentów do tytułu, my jednak nie oddamy go łatwo! Z Piotrem jedzie się bardzo dobrze, znamy swoje tempo i możliwości.  Oczywiście należy spojrzeć także chłodno na wynik, który chcemy osiągnąć, ponieważ rajdy terenowe są nieprzewidywalne. Na odcinkach zdarzyć się może wszystko. Dodatkowo ściganie w trudnych warunkach to poważny test sprzętu, którym jedziemy. Na chwilę obecną mogę powiedzieć, że jesteśmy przygotowani w 100%. Nasze plany zweryfikują warunki, w jakich przyjdzie nam rywalizować. Celem zespołu otoMoto Team jest pudło i po to tam jedziemy!
MM
Klaudia_Podkalicka_2