Land Serwis

Znamy kalendarz RMPST na sezon 2014. Są nowe rundy

Na Gali Sportu Samochodowego, podczas której nagrodzono w ten weekend Mistrzów Polski i zdobywców Pucharu Polski, zaprezentowano również projekt kalendarza przyszłorocznego cyklu Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Zawodnicy stoczą 6-rundową walkę, która wyłoni Mistrza Polski 2014.

Zmagania o królewską koronę, której bronić będą Mirek Zapletal i Maciej Marton, rozpoczną się na terenie poligonu drawskiego, gdzie 4-6 lub 11-13 kwietnia odbędzie Baja Drawsko – nowa runda cyklu.

W długi weekend, a konkretnie 2-4 maja zawodnicy spotkają się na Baja Carpathia, która – jak widać – przesunięta została w kalendarzu o blisko 2 miesiące wcześniej niż zazwyczaj.

Trzecią rundą RMPST 2014 będzie nowa runda Baja Centrum, która odbędzie w dniach 4-6 lipca. Miesiąc później polskich zawodników celebrity news czeka wyprawa za granicę (na były poligon w Milovicach pod Pragą), gdzie rozegrany zostanie rajd Baja Bohemia, którą zaplanowano na dni 1-3 sierpnia (termin ten nie jest jeszcze ostatecznie potwierdzony).

Na zakończenie wakacji (29-31 sierpnia) rajdowcy tradycyjnie spotkają się w Szczecinie na Baja Poland, która będzie zarazem jedną z rund Pucharu Świata FIA.

Rywalizację o tytuł mistrzowski rozstrzygnie, podobnie jak w tym roku,  Baja Żagań w dniach 24-26 października.
AK