Land Serwis

Baja Drawsko 2014, czyli off-road z gwiazdami. Prezentujemy oficjalne listy startowe

Imponująco prezentuje się lista zgłoszeń rajdu Baja Drawsko 2014, inauguracyjnej rundy Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych i Pucharu Polski w rajdach baja. W zawodach w Drawsku Pomorskiem, które rozpoczynają się w piątek, w sumie wystartują 73 pojazdy, w tym wiele premierowych maszyn.

Zespół G1 Racing w gwiazdorskim składzie Łukasz Komornicki – Ernest Górecki i Maciej Stańco – Artur Kołodziej zaprezentuje się w nowych rajdówkach grupy T1 – Chevroletach S10. Projekt okryty był dotąd ścisłą tajemnicą, ale już wkrótce ujrzy światło dzienne.

Czeskie Hummery H3 Evo poprowadzą Zdenek Porizek i Tomas Ourednicek. Marcin Łukaszewski i Magda Duhanik staną do walki w BMW GPR Seria 1, który swą premierę miał pod koniec ubiegłego sezonu. Przed rokiem debiutował również Land Rover Discovery III Pawła Oleszczaka i Macieja Chełmickiego, którego konstrukcja została dopracowana w okresie zimowym. Paweł Molgo i Janusz Jandrowicz zaprezentują się w Nissanie Navarze Overdrive, którego odkupili z rąk Marka Dąbrowskiego. Stawkę grupy T1 uzupełniają: Jacek Kozakiewicz i Michał Jucewicz w Mitsubishi Pajero, oraz byli mistrzowie Polski: Włodzimierz Grajek i Piotr Brakowiecki oraz Sławomir Wasiak i Marcin Grydziuszko. 

BD2014_T1

Mocną obsadę mają również grupy T2 i TH RMPST. W gronie rajdówek produkcyjnych są trzy Toyoty Land Cruiser 120 (Mariusz Andrych, Piotr Sawicki i Tomasz Czerniak), trzy Mitsubishi Pajero (Grzegorz Szwagrzyk, Klaudia Podkalicka, Zbigniew Więcławek) oraz trzy Nissany Navara (Łukasz Lechowicz, Tomasz Piec, Robert Kufel).

BD2014_T2

Nie mniej ciekawie prezentuje się grupa TH, w której jak zawsze startują bardzo mocne auta, m.in. Nissan B22 Piotra Białkowskiego, Range Rover Roberta Łyżwy, Pathfinder Wojciech Kozińskiego, Navara Sebastiana Ciuły, nowy Nissan Aleksandra Szandrowskiego, Zordrag Jacka Iskry i Pajero Łukasza Skoczenia. W klasie Open rywalizować będą: Bowler Marcina Kruszewicza oraz Patrol Małgorzaty Kosińskiej.

BD2014_TH

Wisienką na torcie będą trzy dakarowe ciężarówki: Roberta Szustkowskiego, Tomasa Vratnego i Grześka Barana!

BD2014_T4

Na starcie I rundy Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych, w której rywalizować mogą zawodnicy bez licencji, zobaczymy 19 maszyn, w tym m.in. Pokraka Pawła Matkowskiego, Toyotę Piotra Gadomskiego czy Cobrę Tomasza Gołki.

BD2014_PP

Na liście zgłoszeń do celebrity news I rundy Pucharu Polski w rajdach baja również nie brakuje znanych nazwisk – w grupie moto wystartuje m.in. Artur Błański, w Q2 – Maciej Albinowski i Zbigniew Zych, w Q4 -  Jarek Małkus i Tadeusz Wiśniewski, a w UTV – Kamil Wiśniewski i Bartłomiej Piela.

BD2014_PB

Zmagania zawodników rozpoczną się wieczorem 4 kwietnia. Zwycięzców poznamy w niedzielę po południu. Na relacje zapraszamy na TERENOWO.PL.
MM

WIĘCEJ INFO: Baja Drawsko 2014 – oferta Last Minute | Przewodnik po Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych 2014