Land Serwis

Baja Drawsko 2014 - ściągawka dla kibiców


Rajdwki_RMF4rt_2W piątek startuje inauguracyjna runda RMPST 2014, na którą wielu z was na pewno się wybiera – jeśli nie w roli zawodników, to przynajmniej kibiców. Swój przyjazd zapowiedział m.in. Krzysztof Hołowczyc, który wprawdzie nie będzie rywalizował na trasie, ale uświetni ceremonię startu. Organizatorzy przygotowali dla Was garść praktycznych porad.


Większość trasy Baja Drawsko zlokalizowana jest na dobrze znanym poligonie drawskim. Kierowcy rajdowi rozpoczną rywalizację w piątek 4 kwietnia, od startu honorowego w Kaliszu Pomorskim, a następnie w godzinach popołudniowych udadzą się na Odcinek Super Specjalny w okolice Drawska Pomorskiego. Start do Odcinka Super Specjalnego odbędzie na terenie rampy kolejowej przy drodze Drawsko Pom. - Kalisz Pom. Punkt widokowy dla kibiców podczas Odcinka Super Specjalnego zlokalizowany będzie w pobliżu terenu byłej żwirowni w Wolicznie (wjazd od drogi krajowej nr 20). Najlepsza dziesiątka z klasyfikacji Odcinka Super Specjalnego, w godzinach wieczornych, w Biurze Rajdu w Informacji Turystycznej w Drawsku Pomorskim będzie wybierała pozycje startowe do sobotniej części rajdu.

SS1

W sobotę 5 kwietnia zawodnicy i uczestnicy zawitają do Kalisza Pomorskiego, gdzie w pobliżu Urzędu miejskiego przy ul. Wolności zlokalizowane będzie miasteczko rajdowe. Z kaliskiego miasteczka rajdowego zawodnicy będą wyjeżdżali trzykrotnie na trasy odcinków specjalnych. Start do Odcinków Specjalnych rajdu zlokalizowany będzie w pobliżu internatu wojskowego w Konotopie. W tym dniu kibice będą mogli obserwować zmagania zawodników z punktów obserwacyjnych – Góra Hetmańska oraz pas taktyczny Bucierz – Zielona Trybuna. To najciekawsze miejsca widokowe pierwszego dnia poligonowych zmagań. Meta sobotnich Odcinków Specjalnych zlokalizowana będzie przy elektrowni w Borowie. W sobotni wieczór zawodnicy wrócą do parku serwisowego w Drawsku Pomorskim.

SS2_4

W niedzielę 6 kwietnia zawodnicy będą wyruszali na trasę rajdu z miasteczka rajdowego w Drawsku Pomorskim. Podobnie jak w dniu 5 kwietnia start do odcinków poligonowych odbędzie w pobliżu internatu w Konotopie. Zmieni się natomiast trasa odcinków specjalnych. W niedzielę dla kibiców polecamy odcinek poligonowej "Drogi Południowej” aż do punktu Radowo. Z tzw. „południówki” będzie doskonale widać pędzące samochody terenowe. Meta w tym dniu zlokalizowana będzie przy „Drodze Słowińskiej”, kilkaset metrów od tzw. żółtej trybuny. Ceremonia zakończenia rajdu odbędzie się w niedzielę 6 kwietnia w godzinach popołudniowych w miasteczku rajdowym w Drawsku Pomorskim.

SS5_6

Organizator dla zawodników RMPST przygotował trasę o długości ponad 561 km z czego 401 km stanowić będą Odcinki Specjalne. Uczestnicy RPPST będą mieli do pokonania 472 km trasy z Próbami Specjalnymi o długości 309 km.

HARMONOGRAM RAJDU BAJA DRAWSKO 2014:

PIĄTEK – 04 KWIETNIA 2014
8:00 – 13:00 – ODBIÓR ADMINISTRACYJNY – Biuro zawodów –Informacja Turystyczna – Drawsko Pomorskie, ul. Kolejowa 1 (dawna stacja kolejowa)
8:30 – 14:00 – BADANIE KONTROLNE – Stacja kontroli pojazdów PZM – Drawsko Pomorskie ul. Pocztowa 1
16:30 – CEREMONIA STARTU – Kalisz Pomorski – Pałac Wedlów
17:30 - ODCINEK SUPER SPECJALNY DRAWSKO – Start Drawsko Pomorskie - rampa kolejowa przy drodze Drawsko Pomorskie – Kalisz Pomorski
Meta famous people – Mielenko Drawskie piaskownia

SOBOTA – 05 KWIETNIA 2014
7:30 – START ETAPU 1 – Park zamknięty Drawsko Pomorskie – teren między ulicami Gdyńską, Toruńską i Prusa
8:00 – OS 2 POLIGON DRAWSKI – Start Konotop; Meta – Zapora Borowo
9:38 – SERWIS – Kalisz Pomorski – Pałac Wedlów, ul. Wolności
11:34 – OS 3 POLIGON DRAWSKI – Start Konotop; Meta – Zapora Borowo
13:12 – SERWIS – Kalisz Pomorski – Pałac Wedlów, ul. Wolności
15:08 – OS 4 POLIGON DRAWSKI – Start Konotop; Meta – Zapora Borowo
16:46 – SERWIS – Kalisz Pomorski – Pałac Wedlów, ul. Wolności

NIEDZIELA – 06 KWIETNIA 2014

8:00 – START ETAPU 2 – Park zamknięty Drawsko Pomorskie – teren między ulicami Gdyńską, Toruńską i Prusa
8:30 – OS 5 POLIGON DRAWSKI – Start Konotop; Meta - Bucierz
11:09 – SERWIS – Drawsko Pomorskie – teren między ulicami Gdyńską, Toruńską i Prusa
11:54 – OS 6 POLIGON DRAWSKI – Start Konotop; Meta - Bucierz
13:20 – META RAJDU – Park zamknięty Drawsko Pomorskie – teren między ulicami Gdyńską, Toruńską i Prusa
16:30 – ROZDANIE NAGRÓD – miasteczko rajdowe - teren między ulicami Gdyńską, Toruńską i Prusa

ZOBACZ TAKŻE: Baja Drawsko 2014, czyli off-road z gwiazdami. Prezentujemy oficjalne listy startowe

fot. RMF 4Racing Team