Land Serwis

Sobota na Baja Drawsko 2014 – wystrzałowa premiera

Zawodnicy rywalizujący na I rundzie RMPST 2014 - rajdzie Baja Drawsko - są już za półmetkiem. W sobotę pokonali trzy długie oesy (ich koledzy z RPPST dwa) i w niedzielę czekają na nich już tylko dwa odcinki. Jeśli nie zdarzy się nic nadzwyczajnego, losy zwycięstwa są już rozstrzygnięte. W rajdzie z dużą przewagą prowadzą Łukasz Komornicki i Ernest Górecki.

ZOBACZ TAKŻE: Baja Drawsko 2014 - rozgrzewka na prologu

Zawodnicy teamu G1 Racing nie mogli sobie wymarzyć bardziej udanego debiutu. Pickup Chevrolet S10 z numerem 1 nie dość, że prowadzi w rajdzie, to na dodatek identyczne auto z numerem 8 (należące do Maciej Stańco i Artura Kołodzieja) plasuje się na drugiej pozycji. Podium uzupełnia SAM MRT Sławomira Wasiaka i Marcina Grydziuszko, którzy mają jeszcze szansę powalczyć o 2. miejsce (do którego tracą 28 sek.), ale 1. lokata jest już raczej poza ich zasięgiem (mają do niej blisko 5 min. straty).

W sobotę dwa oesy wygrał Komornicki, a jeden Wasiak. Choć twierdzili, że zamierzają jechać spokojnie, dobre tempo utrzymują Paweł Molgo i Janusz Jandrowicz. Z grona pretendentów do zwycięstwa dość szybko wypadła najlepsza załoga prologu: Marcin Łukaszewski i Magda Duhanik, których pokonała awaria napędu ich BMW. Rajdu nie ukończy również latest celebrity news Land Rover Pawła Oleszczaka i Maćka Chełmickiego. Kłopoty na trasie spotkały również m.in. „Faziego” Szandrowskiego, Włodka Grajka i Piotra Sawickiego.

Nie mamy jeszcze potwierdzonych wyników, ale wiele wskazuje na to, że w T2 prowadzą Grzegorz Szwagrzyk i Jakub Moliter, w TH Łukasz Skoczeń i Grzegorz Ślęczka, a w T4 – Czech Tomas Vratny. W RPPST komfortową 15-minutową przewagę posiadają Zbigniew Jasiewicz i Daniel Radzio (na 2. oesie blisko 30 min. stracili liderzy Antończak-Mańkowski). Najszybszym zawodnikiem PP w rajdach baja jest motocyklista Sebastian Kałużny.

Text i foto: Arek Kwiecień / Sigma Pro