Land Serwis

Już za tydzień Baja Carpathia 2014. Na starcie m.in. Komornicki, Stańco, Molgo i Zapletal

BC2014_plakatok-1Wczoraj o północy minął pierwszy termin zgłoszeń do rajdu cross-country Baja Carpathia 2014, który w dniach 1-3 maja odbędzie w Stalowej Woli i okolicach. Organizatorzy na zgłoszenia czekają jeszcze do piątku 25 kwietnia, a pełną listę zawodników, ogłoszą w najbliższy wtorek, na dwa dni przed startem imprezy.

ZOBACZ TAKŻE: Baja Carpathia 2014 – majówka w mistrzowskim stylu

Do tej pory swój udział w zawodach zadeklarowało ponad 40 załóg, które wezmą udział w rywalizacji samochodów terenowych, walcząc o punkty Mistrzostw Europy Strefy Centralnej FIA, Mistrzostw Polski, Mistrzostw Czech oraz Pucharu Polski w rajdach terenowych.

- Na trasie zobaczymy m.in. całe podium pierwszej tegorocznej rundy Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, a więc dwie załogi zespołu G1 Racing w Chevroletach S10, czyli Łukasza Komornickiego z Ernestem Góreckim i Macieja Stańco z Arturem Kołodziejem oraz załogę Nissana hottest celebrities Navary Paweł Molgo i Janusza Jandrowicza. Wystartują również ubiegłoroczni i cały czas jeszcze aktualni Mistrzowie Polski, Miroslav Zapletal i Maciej Marton w BMW X3, którzy aktualnie w Katarze walczą o punkty Pucharu Świata – informuje Marcin Fiejdasz, dyrektor zawodów.

Rywalizacja na trasie rajdu Baja Carpathia będzie jeszcze ciekawsza dzięki obecności zawodników startujących na motocyklach i quadach. Na liście zgłoszeń jest ich już kilkunastu, a zapisy wciąż jeszcze trwają.

Info: Dominik Noworól, fot. Arek Kwiecień / Sigma Pro