Land Serwis

I dzień Baja Carpathia 2014: sekundy na wagę złota

Miroslav Zapletal w BMW X3 i Łukasz Komornicki w Chevrolecie S10 tną się na sekundy na rajdzie Baja Carpathia – II rundzie Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. W pierwszym dniu zmagań aktualny Mistrz Polski wygrał prolog i pierwszy, ponadstukilometrowy oes, ale w „generalce” ma tylko 8 sekund przewagi nad zwycięzcą Baja Drawsko. Niedużą stratę 46 sek. do prowadzącego odnotowuje trzeci w klasyfikacji generalnej Marcin Łukaszewski w BMW GPR Seria 1.

NOWE ZDJĘCIA - FOT. MARIUSZ BODNAR (kliknij)

Paweł Molgo podobnie jak w Drawsku udowadniania, że równie dobrze czuje się zarówno za kierownicą rajdówki T2 jak i T1 – na półmetku kierowca Nissana Overdrive jest czwarty ze stratą niecałych 2 min. do lidera. Pierwszą piątkę zamyka Sławomir Wasiak w Mitsubishi, za którego plecami czai się Maciej Stańco. Straty kolejnych zawodników są już nieco bardziej wyraźne – zajmujący 7. lokatę Tomas Ourednicek pojechał wolniej od Zapletala o ponad 10 minut.

Trwa zacięta rywalizacja o zwycięstwo w silnie obsadzonej grupie TH. Obecnie prowadzi Aleksander Szandrowski, po raz pierwszy pilotowany przez Łukasza Łaskawca, ale tylko 39 sek. traci do nich Łukasz Skoczeń. celebrity news W grupie T2 liderem jest Robert Kufel, który ucieka Mariuszowi Andrychowi i Grzegorzowi Szwagrzykowi. W grupie Open na pierwszym miejscu plasuje się Małgorzata Kosińska, a jej rywal – Marcin Kruszewicz – zanotował na OS2 taryfę.

W Pucharze Polski prowadzi Zbigniew Jasiewicz, który ma już ponad 2 min. przewagi nad Krzysztofem Antończakiem. Na trzecim miejscu plasuje się Dominik Bugajski – zwycięzca Baja Drawsko.

Najlepszym zawodnikiem rywalizującym w PP w rajdach baja jest jak na razie Kamil Wiśniewski – jedynak z grupy UTV. Najszybszym motocyklistą jest znany z Dakaru Krzysztof Jarmuż, na czele grupy Quad Q2 znajduje się Jarosław Kalinowski, a prym w grupi Q4 wiedzie Tadeusz Wiśniewski.

W sobotę znów zmierzą się ze 100-kilometrowym oesem „Bojanów”, który pokonają jeszcze dwukrotnie.

MM, fot. Kamil "Kamel" Jabłoński, Mariusz Bodnar

Baja Carpathia 2014 - RMPST - wyniki po OS1 (prolog) i OS2 (Bojanów)
BC2014_po_os2

Baja Carpathia 2014 - RPPST- wyniki po OS1 (prolog) i OS2 (Bojanów)

BC2014_PP_po_os2

Baja Carpathia 2014 - PPRB- wyniki po OS1 (prolog) i OS2 (Bojanów)


BC2014_PPRB_po_os2