Land Serwis

II dzień Baja Carpathia 2014: od zwycięstwa do zwycięstwa

Łukasz Komornicki i Ernest Górecki wygrali drugą z rzędu rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Na podium Baja Carpathia 2014 stanęli ponadto Mirek Zapletal i Maciej Marton oraz Paweł Molgo i Janusz Jandrowicz.

Nowe zdjęcia z BC2014 Mariusza Bodnara - kliknij


Załoga Chevroleta S10 wyszła na prowadzenie w rajdzie po pierwszym z sobotnich oesów (OS3), na którym dotychczasowi liderzy: Zapletal i Marton stracili do niej 1 min. i 5 sek. Podczas drugiego przejazdu (ostatniego w zawodach) Komornicki i Górecki postawili kropkę nad „i”, pokonując czesko-polską załogę BMW o kolejne 43 sek.

Na najniższym stopniu podium stanęli Paweł Molgo i Janusz Jandrowicz, korzystając z 15-minutowej kary Marcina Łukaszewskiego i Magdy Duhanik po OS3 (za pomylenie trasy dojazowej), celeb gossip która zepchnęła ich na 4. miejsce. Drugiego dnia rywalizacji nie ukończył również jadący w czołówce Sławomir Wasiak, w którego Mitsubishi ukręciła się półoś.

Rywalizację w grupie T2 wygrał Robert Kufel i Dominik Samosiuk, którzy uplasowali się na bardzo dobrym 7. miejscu w „generalce”, pokonując przy okazji mocne załogi grupy TH – najlepszą z nich tworzyli Robert Łyżwa i Paweł Kołasiński.  

W Pucharze Polski Dominik Bugajski i Kamil Nowak dokonali podobnego czynu co zwycięzcy RMPST, wygrywając drugie z rzędu zawody w tym roku. Drugie miejsce zajęli Kamil Barszczewski i Mirosław Gut, a trzecie Mariusz Wilk i Marcin Krawczyk.

Klasyfikację generalną PP w rajdach baja wygrał najszybszy motocyklista – Sebastian Kałużny, który pokonał naszego dakarowca Krzysztofa Jarmuża. Trzecie miejsce zajął najlepszy zawodnik grupy Q2 – Arkadiusz Bernat. W grupie quadów czteronapędowych triumfował Tadeusz Wiśniewski.
MM, fot. Kamil "Kamel" Jabłoński, Mariusz Bodnar

Baja Carpathia 2014 - RMPST - wyniki końcowe po OS3 i OS4 (Bojanów)
BC2014_RMPST_final

Baja Carpathia 2014 - RPPST - wyniki końcowe po OS3 i OS4 (Bojanów)
BC2014_RPPST_final

Baja Carpathia 2014 - PPRB - wyniki końcowe po OS3 i OS4 (Bojanów)

BC2014_PPRB_final