Land Serwis

Inter Cars Master Race 2014, czyli trzy w jednym

MasterRace2014_plakatZawody Inter Cars Master Race w  Nowym Sączu to przedostatnia runda tegorocznych Mistrzostw i Pucharu Polski. Najlepsi polscy zawodnicy cross-country rywalizować będą m.in. w dolinie rzeki Dunajec.

W weekend 4-5 października na terenie miasta Nowego Sącza  hottest celebrities oraz gmin Podegrodzie i Chełmiec zostaną rozegrane zawody sportowe: V Runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych,                      IV Runda Rajdowego Pucharu Samochodów Terenowych oraz IV runda Pucharu Polski w Rajdach Baja.

Biorący udział zawodnicy będą rywalizować na wymagających,  technicznie trudnych i dość ciasnych odcinkach o zmiennym podłożu, od częściowo utwardzonego do żwirowo piaszczystego. Próby sportowe tzw. odcinki specjalne usytuowane zostały w dolinie rzeki Dunajec po obydwóch jego stronach. Łączna długość wszystkich Odcinków Sportowych to  160 km (Mistrzostwa Polski) i 120 km (Puchar Polski).

Uroczysty start honorowy zaplanowany jest na godzinę 14 w sobotę 4 października z płyty Rynku Głównego w Nowym Sączu. Ta uroczystość rozpocznie dwudniowe zawody. Zapraszamy na ceremonię jej otwarcia oraz do kibicowania zawodnikom.
MM

Przedrajdowe wypowiedzi:

Paweł Molgo:
Gdyby na początku roku ktoś powiedział mi, że będę zajmował drugie miejsce i miał na dodatek spore szanse, by walczyć o końcowe zwycięstwo, po pierwsze – nie uwierzyłbym, a po drugie – brałbym taki wynik w ciemno! O wynikach i rywalach staram się jednak nie myśleć – podobnie jak dotychczas zamierzam po prostu „jechać swoje”, nie oglądając się na nikogo, czerpiąc z jazdy maksimum przyjemności i satysfakcji. W żadnym wypadku nie należy ulegać emocjom i ryzykować ponad miarę. Nasze ostatnie trzy starty są tego znakomitym dowodem. Dzięki temu znajdujemy się obecnie w czołówce i nie ponieśliśmy żadnych strat w sprzęcie. [Krótka tras w Nowym Sączu] spowoduje, że będziemy musieli jechać szybciej. Nie będzie czasu na kalkulacje. Różnice między zawodnikami będą minimalne, a każdy błąd może drogo kosztować. Nie znamy jeszcze trasy, ale mam nadzieję, że odcinki będą wymagały dobrej techniki jazdy, a takie wyzywania bardzo lubię! Wiele zależy od pogody, a wtedy kluczowy może okazać się dobór opon. Bez względu na ostateczny wynik już dziś mogę uznać ten sezon za bardzo udany. Okazuje się, że kupiłem bardzo dobre auto, z którym zdążyłem się już zaprzyjaźnić i które ani razu mnie nie zawiodło. Ukończyliśmy z powodzeniem wszystkie trzy rajdy, które sprawiły mi ogromną frajdę. Liczę jednak, że dobra passa nas nie opuści.  

Aleksander „Fazi” Szandrowski (wystartuje w duecie z Łukaszem Łaskawcem):

Trasa raju Master Race nie jest mi znana, natomiast wcale się tego nie obawiam. Lubię jeździć po nowych, nieznanych terenach, chociaż na pewno wymaga to ode mnie dużego skupienia, aby nie popełnić jakiegoś błędu. Oczywiście na nieznanym terenie wzrasta rola pilota, dlatego będę zwracał uwagę na to, co mi będzie mówił Łoker. Jeśli chodzi natomiast o to, jakiej trasy się spodziewam, to oczekuję odcinków piaszczystych oraz duktów leśnych, natomiast ważną rolę może tutaj odegrać pogoda, dlatego już zaczynam śledzić prognozę na najbliższy weekend żeby odpowiednio się przygotować. Jedno jest natomiast pewne, przy takiej długości odcinków i rajdu, na pewno będzie on krótki, co wcale mnie nie cieszy ponieważ lubię jazdę i ściganie, więc krótkie odcinku dają mi mniejszą szansę na cieszenie się rajdami. Zawsze z radością wsiadam do mojej Manuelki i nieważne, że jestem zmęczony po całym dniu ciężkich tras. Jestem przekonany, że wszyscy zawodnicy RMF 4RACING Team odczuwają dokładnie to samo co ja!

Aleksandra Kujawa:
Jesteśmy podekscytowani udziałem w Master Race, który odbędzie się już w najbliższy weekend. Po sukcesie na Baja Poland i zajęciu trzeciego miejsca chcemy utrzymać tempo i unikać popełniania błędów. Świetnie rozumiemy się w samochodzie i po każdym starcie nabywamy jeszcze więcej doświadczenia. Dobrze czujemy się na wąskich partiach, których w dolinach Dunajca i Popradu nie będzie brakowało. Jednak udział w Master Race to również walka o punkty dla zespołu. Emocją rosną, ponieważ po Baja Poland nasz team RMF 4RACING Team zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji teamów i mamy nadzieję utrzymać tę pozycję do końca. Naszą siłą jest zgrana ekipa składająca się z trzech załóg i każdy z nas da z siebie wszystko.

Harmonogram
:
Sobota
14:00 start honorowy Rynek Główny Nowy Sącz/ wyjazd pierwszej załogi
Odcinki Specjalne  (teren Miasta Nowy Sącz, gmin Podegrodzie i Chełmiec) do godziny 19
Widownia: wały p.powodziowe w rejonie osiedla wólki w Nowym Sączu oraz miejscowości Brzezna.

Niedziela
8.30 – Wyjazd pierwszej załogi z bazy (MOSiR) przy ul. Nadbrzeżnej
sześć Odcinków Specjalnych zlokalizowanych w dorzeczu Dunajca
Około godziny 16.30 – ceremonia zakończenia, wręczenia pucharów na Rynku Głównym Nowego Sacza.

Rajd wspierają władze lokalne, Prezydent Miasta Nowy Sącz, Marszałek województwa Małopolskiego i Wojewoda Małopolski

Organizatorem jest: Stowarzyszenie "Grupa4x4" i Stowarzyszenie "Dla Miasta"

Baza rajdu, miasteczko rajdowe: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Dom turysty PTTK w Nowym Saczu przy ul. Nadbrzeżnej

Więcej informacji na  stronach: http://www.masterrace.pl; https://www.facebook.com/Grupa4x4